Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един Range Rover P38 в групата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още един Range Rover P38 в групата

    Здравейте на всички участници във форума.
    От около две седмици се сдобих с Range Rover P38 1998г.Базкрайно съм очарован от тази джипка.Работата ми е свързана с много пътувания по баирищата и затова ми трябва.Карал съм много други марки но това наистина ме изненада приятно.Вчера бях до в.Ботев имаше преспи по 80 см сняг и това минава доста добре.Изчетах много неща от форума и ми стана ясно защо в посажерското място духа топло ,а в шофьорското студено и ред други дреболии.Имам следното питане :
    Когато колата е запалена компресора сработва и я подига до ниво стандарт за около 4-5 секунди.Ако оставя колата да работи на място след около 5 мин. светват и четирите светодиода кото в началото мигат.В упътването е казано че това е някаква минорна(не спешна) аларма и се рестартира с гасене на мотора и затворени всички врати за 2мин.Някои има ли отговор?
    Колко време трябва да издържа въздушното окачване след гасене на мотора т.с вдигнат е най-високо и след 3 часа беше в най-ниско положение?
    Благодаря на всички.
    Безаварийно шофиране.

    Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте.
    Горе в дясно има бутон търсене, ще те улесни ....

    Прикачени файлове
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-11-09, 18:25.

  • #2
    До: Още един Range в групата

    Ако е наред системата,може и дни да държи без да пада.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • #3
      До: Още един Range в групата

      Определено имате загуба или недостиг на на въздух.Много е писано във форума по този въпрос,така че ще намерите достатъчно информация,но като за начало проверете възглавниците и въздушните линий ,както и бързите връзки към тях.
      Големите мъже си играят с големи играчки

      Коментар


      • #4
        До: Още един Range в групата

        Ако е наред системата, не пада джипа и с месеци!!! ТАка първо си провери възглавниците, като ги напръскаш със сапунена вода(при вдигнато положение на джипа, но загасен)! Ако има балончета като на тая снимка по долу( както ми беше и на мен) трябва да ги смениш!!!Ако ти изглеждат така напукани, пак е желателно да ги смениш, като на снимките!!! Ако колата ти се вдига бързо след като е паднала до долу( за около 1 минута) значи ти държи въздух в бутилката и от там не ти издиша!!! Другото нещо което трябва да направиш е да смениш гумичките на VALVE BLOCK(там дето пише DUNLOP, като отвориш кутийката при компресора!) Аз имах същия проблем и ми светкаха сичките лампички на нивото, защото някой от клапаните е затворил, а всъщност изпускат въздух и за тва се шашардисва!!! Ако не ти се занимава да си намериш частите от нета и да си работиш по колата, просто я закарай в МОТО-ПФОЕ и приготви 3-4 хилки! ето и възглавниците:
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          До: Още един Range в групата

          Благодаря на всички за светкавичните отговори.Днес ще проверя на канала за изпускания от системата.Явно с компресора всичко е наред защото почти мигновенно колата се изправя до зададената позиция,но бързо спада.Ще направя снимки и ще ги кача.Извинения към модератора за пропуските от моя страна.
          Лек ден на всички

          Коментар


          • #6
            До: Още един Range в групата

            Честито за придобивката !

            Те колегите са ти казали основното има загуба на въздух от системата.
            Въпроса е дали ще можеш да го откриеш без да ходиш по сервизи.
            Поздрави
            "Bis dat qui cito dat"

            Коментар


            • #7
              До: Още един Range в групата

              Здрвейте и от мен, след доста размисли за закупуване на втори джип и много четене/разбирайте и смятане/ с оглед предназначението му: семеен, с добра визия и конфорт, прилична мощност, фулл таим, да е в състояние да ми дърпа баба Яга/ TLC -70 на снимката на аватара/ на платформа из скъпата ни родина на платформа/разбира се и каравана/ стигнах до RR П38 2.5 BMW, със сменени доста неща по него-съединител, верига, задни възглавници, компресор и т.н. като добавим DVD суббуфер, с регистрация и застраховки, от познат/ човека е с пари и безкомпромисна поддръжка-надявам се / в ценово ориентиран към средните от обявените в мобиле се надявам да съм улучил Бинго. НО времето ще покаже. На въпроса с клапанният блок-днес предприехме/с майстор Ицо -Проше/ след изваждането на клапанният блок бяха нарязани резби на мястото където влизат т.нар. цанги и О-пръстени, след което всичо беше подменено с бързи връзки -струва ми се доста удачно.
              0897/833 689 - Николай Божков

              Коментар


              • #8
                До: Още един Range в групата

                Първоначално публикуван от nikiib Преглед на мнение
                Здрвейте и от мен, след доста размисли за закупуване на втори джип и много четене/разбирайте и смятане/ с оглед предназначението му: семеен, с добра визия и конфорт, прилична мощност, фулл таим, да е в състояние да ми дърпа баба Яга/ TLC -70 на снимката на аватара/ на платформа из скъпата ни родина на платформа/разбира се и каравана/ стигнах до RR П38 2.5 BMW, със сменени доста неща по него-съединител, верига, задни възглавници, компресор и т.н. като добавим DVD суббуфер, с регистрация и застраховки, от познат/ човека е с пари и безкомпромисна поддръжка-надявам се / в ценово ориентиран към средните от обявените в мобиле се надявам да съм улучил Бинго. НО времето ще покаже. На въпроса с клапанният блок-днес предприехме/с майстор Ицо -Проше/ след изваждането на клапанният блок бяха нарязани резби на мястото където влизат т.нар. цанги и О-пръстени, след което всичо беше подменено с бързи връзки -струва ми се доста удачно.
                А снимки на операцията има ли?
                "Bis dat qui cito dat"

                Коментар


                • #9
                  До: Още един Range в групата

                  Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
                  А снимки на операцията има ли?
                  Ще кача но вече се стъмни, днес продължих с откривнето на течове в системата тъи като сутринта отново беше паднал. Стигнах до клапанният блок напръсках го със сапунка и .....мехури около три от клапаните, разглобяване и нови О-пръстени, подмяна с такива с 0,2мм дебелина. Когато правите процедурата ЗАДЪЛЖИТЕЛНО преди отвиване на самият клапан / не на бобината/ изпуснете въздуха, че аз не го направих и сега търся клапан.Защо ли? При развиване на клапана/държи се на две 4мм болчета с права отверка/ изби външният О-пръстен счупвайки външната част на леглото си. Лепих ....НЕ става. Щетърся клапан. Ако някои има някаква идея...?
                  Последно редактирано от nikiib; 28-11-09, 17:43.
                  0897/833 689 - Николай Божков

                  Коментар


                  • #10
                    До: Още един Range в групата

                    Здравейте отново, ето какво се получи след монтажа на бързите връзки:
                    http://media.snimka.bg/4957/016170251-special.jpg?r=0
                    http://media.snimka.bg/4957/016170252-special.jpg?r=0
                    http://media.snimka.bg/4957/016170253-special.jpg?r=0
                    При монтажа към блока се добави и лепило за хидравлични връзки.Там проблеми няма.
                    А ето го и проблемният клапан : http://media.snimka.bg/4957/016170214-special.jpg?r=0 Едва ли някоя морга ще искада ми продаде само клапан, при положение, че на целият блок ще искат 1000лв да речем/и са си прави/. Ако някой има разглобен блок ....Ако не минавам на пружини. А как не ми се губи едно от най-хубавите неща на RR.
                    0897/833 689 - Николай Божков

                    Коментар


                    • #11
                      До: Още един Range в групата

                      Първоначално публикуван от nikiib Преглед на мнение
                      Здравейте отново, ето какво се получи след монтажа на бързите връзки:
                      http://media.snimka.bg/4957/016170251-special.jpg?r=0
                      http://media.snimka.bg/4957/016170252-special.jpg?r=0
                      http://media.snimka.bg/4957/016170253-special.jpg?r=0
                      При монтажа към блока се добави и лепило за хидравлични връзки.Там проблеми няма.
                      А ето го и проблемният клапан : http://media.snimka.bg/4957/016170214-special.jpg?r=0 Едва ли някоя морга ще искада ми продаде само клапан, при положение, че на целият блок ще искат 1000лв да речем/и са си прави/. Ако някой има разглобен блок ....Ако не минавам на пружини. А как не ми се губи едно от най-хубавите неща на RR.
                      Такова ли ти трябва:
                      http://www.rover-renovations.com/EAS...p/stc2761g.htm

                      Коментар


                      • #12
                        До: Още един Range в групата

                        Не не му трябва соленоида,а клапана под него.Колега докато намерите клапан защо не пробвате да залепите самия О пръстен за леглото му с лепило за О пръстени на локтайд,поне при мен все още деиства вече над 40 000 километра.
                        Големите мъже си играят с големи играчки

                        Коментар


                        • #13
                          До: Още един Range в групата

                          Първоначално публикуван от pepo 75 Преглед на мнение
                          Не не му трябва соленоида,а клапана под него.Колега докато намерите клапан защо не пробвате да залепите самия О пръстен за леглото му с лепило за О пръстени на локтайд,поне при мен все още деиства вече над 40 000 километра.
                          Прав е, не е бобината а клапана, днес смятам проверя за лепило и ако с това не стане ще проверя дебелината на клапанният блок и възможността да се нареже резба и монтира бърза връзка. Клапани на 12V които да вършат работа има при всеки "газаджия" управлениято е ясно....Но първо с лепилото и евентуално с малко по дебели О-пръстени/сега съм с 2 десети/. Ще пиша за резултата, благодаря на всички отзовли се.Предполагам че в края на седмицата с голяма част ще се видим в Шумен/TLC-70-дясна дирекция/ и на МАСА "ще решим проблема".
                          0897/833 689 - Николай Божков

                          Коментар


                          • #14
                            До: Още един Range Rover P38 в групата

                            А в горният си пост съм допуснал грешка/предполагам механична/ не две дестети а два милиметра са О - пръстените.
                            След 16 до 18часов престой Ровъра е на тампони и светват 4-те лампи - ресет с махане на предпазитела/10А/ и след около 1 мин. поставен грешката се изчиства и джипа литва на горе - не ми се е налагало да откачам акумолатор.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-12-09, 20:13.
                            0897/833 689 - Николай Божков

                            Коментар


                            • #15
                              До: Още един Range Rover P38 в групата

                              При мен четерите лампи светват само когато колата работи на място с вдигната ръчна.Някой път след 3-4мин,някой път след 10мин.,няма някаква закономерност.В упътването пише че това е някаква грешка е се ресетва с изгасване на мотора и затворени всички врати и прозорци за повече от две минути.До сега винаги нулира грешката.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X