Обява

Свий
Няма добавени обяви.

уредба на олио (Дизел)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: уредба на олио (Дизел)

    Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
    разликата с външна температура е достатъчна (т.е. ако скове -20С и не запаля на нафта в нормалния резервоар, не ми дреме че няма да е течно и олиото в този в купето)
    Искам да разсея тази заблуда.

    Ако няма пряко слънчево греене, след достатъчен престой разликата вън и вътре в купето е много малка. Ако резервоарът не е непосредствено пред потоците въздух на отоплението ще му трябват часове, за да се нагрее. Возил съм бутилка лед в съвсем добре отоплена кола и от София до Русе се стапя не повече от 10% (ако е в купето) и практически нищо, ако е в багажника.

    Коментар


    • От: уредба на олио (Дизел)

      Не знам за заблуди - обаче знам какво ми показва дисплея за температури (фабричен за бусчето - за външна и за тая в купето)
      Разлика винаги има и то поне 4-5С, ако приемем че кола на нафта е ОК от -15С нагоре, олиото ще е с -10С в най-лошия случай. Може би ако колата не се използва няколко дни - разликата в температурите вън/вътре би била 1С или дори никаква, ще взема да засека.

      Коментар


      • От: уредба на олио (Дизел)

        Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
        Не знам за заблуди - обаче знам какво ми показва дисплея за температури (фабричен за бусчето - за външна и за тая в купето)
        Разлика винаги има и то поне 4-5С, ако приемем че кола на нафта е ОК от -15С нагоре, олиото ще е с -10С в най-лошия случай. Може би ако колата не се използва няколко дни - разликата в температурите вън/вътре би била 1С или дори никаква, ще взема да засека.
        Засечи там, където мислиш да поставиш резервоара.

        Коментар


        • От: уредба на олио (Дизел)

          Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
          ...
          Колегата Стефан в другата ми тема http://www.offroad-bulgaria.com/show...84#post1742484 е пуснал това : http://www.nomacon.by/new/auto/auto-about.php,...
          Да, с отоплителите на Номакон се греят болшинството дизеляци из Русията, там, където е мнооого студено...

          Преди няколко години, когато в Пловдив температурата беше паднала до -24°, и му се похвалих как мерседеса ми е запалил без проблем, той съвсем невинно попита - ми ти гасиш ли го през зимата? При нас в неделя беше -38° и аз се къпах в реката...
          -Стига, бе, бъзикаш се.
          -Ето бе - клипче..

          Падна ми шапката тогава - верно беше това.

          Та докато си говорехме, човека обясни, че големия дерт не е отоплението на горивото, а отоплението на скоростна кутия, раздатка и дифове - ако там маслото стегне, просто гориш съединител, и дотам..

          -Е, и какво правите тогава?
          -Само Номакон - отопление за всичко гореизброено е единственото спасение - горивопроводи, резервоар, филтър, СК, РК, дифове...
          Напролет - нови гуми - обикновено се чупят от студа, и се разбортират сами, амортисьори, и де що има гумено - ново!!

          И доста други тарикатлъци ми поразправи, ама много ще се отклоня от темата..

          Та отоплители - Номакон - безусловно! Наложени от практиката!

          Не знам, как може да стигат до Бг, не съм им дилър

          Коментар


          • От: уредба на олио (Дизел)

            Моето е бусче - цялото има еднаква температура (еднообемник).
            Днес сверих: -1/0С вън, +4С вътре. Ще пробвам и на по-сериозен студ.

            За НОМАКОН и т.н. - не търся руска панацея, нито ще карам на -24С, нито на -38С. Заради шанса веднъж на 20 години да имам 1 ден при -20С не бих си правил труда, хеле пък внос и налагане на марка + патардии с имиджа (руски, брр) и прочие.

            Интересува ме решение до -15С.

            Коментар


            • От: уредба на олио (Дизел)

              Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
              .......... Бих се радвал да знам ако имат нов сайт.............
              Ето
              Първоначално публикуван от fenkoto Преглед на мнение
              .......
              Устройството си го купих за 690 лева от Сасолио ЕООД - фирмата която ги произвежда в Варна. Те правели основно за износ и затова не са известни в БГ. Ето им телефона 0889113771 - човекът се казва Николай и е много точен.

              ........
              На всякъде излиза нещо Подобно?? Нека колега от Варна се разходи до адреса.
              п.с. Абе да използвам да попитам. Има ли някъде възможност да се закупи някаква нестандартна мазнотия (разбирай олио НЕставащо за консумация).
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • От: уредба на олио (Дизел)

                За нестандартна не знам, но в момента в Карфур / МОЛ на Цариградско София има олио на 1.90лв/л на дребно
                Трябваше да видя марката - 100% рафинерията ще даде и по-ниска цена!!!
                Но и така е 30% под цената на нафтата, какво му плащаш???

                Коментар


                • От: уредба на олио (Дизел)

                  Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                  З в момента в Карфур / МОЛ на Цариградско София има олио на 1.90лв/л на дребно
                  не знам защо в БГ хипермаркетите нямат бензиностанции, както е във Франция и на други места... Ако пуснат нафта по 2.40... Гледай им сеира...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • От: уредба на олио (Дизел)

                    Отговора го знаеш - заради монополист, подкрепян от държавните ни мъже

                    Коментар


                    • От: уредба на олио (Дизел)

                      Отдавна мисля и аз по монтирането на такава система на Рено Сценик 19тди 1998 година . ГНП-то е механично с жило за газта така, че мисля че с него трябва да нямам проблеми . Като цяло най големия проблем се явява намирането на олио и цената на превключващите клапани. След доста разпитване май всички кръчми в Бургас работят с олио единствено за оливерниците. Дори с два големи хотелски комплекса говорих и оттам ми заявиха , че пържат изцяло във фритюрна мазнина.
                      Иначе по реализиране на системата съм решил да изработя 40-тина литров резервоар от стъкломат в багажника прилепен до калника с цел минимална загуба на място. Съответно 3-4 литров резорвар в коша. На малкия резервоар около 30-40% от обема му смятам да е зает от медна серпентита . Свещи мисля , че може и да не слагам, защото 60градуса температура мисля ,че са достатъчни . За системата за себе си стигнах до извода ,че трябва да е : Основен резервоар --> помпа --> малък резервоар --> клапън с два входа и един изход --> оттук преминаваме на заводската инсталация като на маркуча за излишното гориво се монтира клапън с един вход и два изхода . По този начин се изолират двете системи . Но за клапани съм чел , че тези от газовите уредби нестават. Някакви идеи на сносни цени.

                      Коментар


                      • От: уредба на олио (Дизел)

                        многодобре работи двигателят мидори на -10 градуса гарантирам ви нафтата мив резервоара никога нее повече от 5-6 литра основно олио ивсякакви други масла растителни ночинно загрети итогава прецедени . 1.8 td ESKORT 98г. помпалукас

                        Коментар


                        • От: уредба на олио (Дизел)

                          Здравейте.
                          Става ли за каране олио нерафинирано домашно производство и от какви култури ще е най-подходящо.

                          Коментар


                          • От: уредба на олио (Дизел)

                            И аз вече съм на олио + газ на моята текезесарка с двг.1,9ТДИ пежо и съм приятно изненадан от добрата работа на двг. при тази комбинация на горива , и определено по пъргав мотор и приличен разхот в лв.
                            ГАЗ69А 1.9TDI тел.0888550671 Дако Бяла Слатина

                            Коментар


                            • От: уредба на олио (Дизел)

                              И аз съм карал на биогориво (разбирай преработено от фритюрник олио). Определено автомобилът работи по-меко (като сега с ДГ и двутактово масло). Само дето свърши промоцията. Та и мене ме интересува работата с нерафинираното олио, че цената на бензиностанциите нещо не ме радва никак (еле па последния път, като за 120 км. заредих 25л.).
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • От: уредба на олио (Дизел)

                                Съжалявам за закъснението (причинено от комплексите на един от скъпите ни модерасти).
                                Клапаните са тук, цената е 70лв както се надявах. Обещал съм на 3 души тук, в София мога и лично да ги предам, иначе Еконт мисля е ОК (тежат под кило така или иначе). Който все още иска- да ми звънне на 0888124171 или на контактите в профила
                                Схемата на свързване мога да я сложа преснимана в кутийките на клапаните, мога и да я сканирам и да я сложа тук.
                                Поддържат и автоматично превключване между двата резервоара - ако нивомерите подадат сигнал че горивото свършва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X