Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с дизелов двигател CDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с дизелов двигател CDI

    Здравейте пускам тази тема защото днес ми се случи нещо много странно смених маслото днес ( Q8 OILS 5w30 ) и покарах може би към 50 км след това жена ми взе джипа и отиде на пазар. Връща се гаси джипа и след 1 минута реших да тръгна и ето ПРОБЛЕМА пали и след 1-2 сек. гасне и така 5 - 6 пъти
    Притесних се дигнах капака и нищо нередно не забелязах масло има резервоара пълен почти до горе
    Пак пробвах запали качих се карах , после пак пробвах пали си веки път от раз но ме човърка зашо преди това гаснеше???
    Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
    :D

  • #2
    До: Проблем с дизелов двигател CDI

    Вьздух в горивната система,от някьде гьлта вьздух - кофти упльтнение или някой гумен ринг на някой маркуч.При смяната на маслото или по-точно на филтьра се е допрял майстора до някой маркуч,но това са гадания,иначе няма логика след смяна на масло така да прави.

    Каква е колата?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с дизелов двигател CDI

      Колата е ISUZU 3.0 CDI и на мен ми се счува някакво свистене и утре ще огледам внимателно ако може да ме упътиш каде да гледам ще съм ти мн благодарен
      И много ти благодаря за съвета аз разбирам само от компютри много съм скаран с двигателя днес дигнах капака погелдах погледах и установих че и идея нямам какво гледам
      Един приятел ми даде идея че може да е от нафтата и да сменя горивния филтър и това мисля да направя също , може да не помогне но и не мисля че ще навреди

      P.S. преди малко слязох колата е студена и запали без никакви проблеми мн странно
      Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
      :D

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с дизелов двигател CDI

        виж си имобилайзера че това е бомба със закаснител става въпрос за разпознаването на ключа
        vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
        Suzuki GSR600 98 hp
        Nissan Pathfinder 174 hp
        0878222 три 3 шест

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с дизелов двигател CDI

          Първоначално публикуван от ivo hondata Преглед на мнение
          виж си имобилайзера че това е бомба със закаснител става въпрос за разпознаването на ключа
          Мислиш ли ако е това е мн лошо тук няма сервиз на ИСУЗУ а аз съм в гаранция интерестното е 4е запали след това но ако и аз трябва да съм 4естен помислих че може бие свъзано я с имобилайзера я с алармата зашото ми прави няколко пъти проблем със заключването вратите се заключваха сами без аз да съм искал
          Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
          :D

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с дизелов двигател CDI

            Kak да си проверя дали проблема е от имобилайзера
            Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
            :D

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с дизелов двигател CDI

              Трябва можеби да се върже към сервизен компютър и да се види какви грешки са се натрупали. Би трябвало и на аларамта да се записват. Не мисля че е нужно да е в сервиз на исузу.. зависи какви са куплунгите на компютъра де.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с дизелов двигател CDI

                Ведньж като почне да влиза вьздуха не спирам сам,щом е запалила от раз студена и вратите се е...ат от алармата................са го написали колегите.Врьзваш за диагностика - кьде и кой я прави вече друг да казва и там ще извади код по код кое е дали грешка.

                Теория малко - моите модели като сьгрешат 2 пьти един след друг и записва грешка,като ги вьржа кьм компютьр / а аз па тия машинки ги мразя / и ми вади кьде и е грешката.Последния пьт занзора за алармата на задната ключалка ми извади код,нещо такова ще да е и при теб.
                Последно редактирано от Злой; 19-11-09, 17:26.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с дизелов двигател CDI

                  Днес смених горивния филтър беше страшно мръсен , разказах на момчето за проблема и той ме накара да форсирам до 2-3 хил оборота на място да угася и да пробвам да запаля. Направих го и познайте колата запали и след 1 сек. угасна като майстора каза че влиза въздух и се чуват че има недостиг на гориво. После оправя гася нормално пали а ако изфорсирам после пак проблем се появява.
                  Направо идея вече нямам

                  P.S. Иначе върви нормално
                  Последно редактирано от skunk; 19-11-09, 17:34.
                  Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                  :D

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с дизелов двигател CDI

                    Отиди в Супер-дизел на околовръстното, там може да ти помогнат!
                    0887 526 564/ 0897 933 755 /

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с дизелов двигател CDI

                      Първоначално публикуван от trancedrift Преглед на мнение
                      Трябва можеби да се върже към сервизен компютър и да се види какви грешки са се натрупали. Би трябвало и на аларамта да се записват. Не мисля че е нужно да е в сервиз на исузу.. зависи какви са куплунгите на компютъра де.
                      Мда, би било хубаво, ама май най-близкият сервиз на Исузу, който има подходящо оборудване е в Гърция. И не ходете по никакъв повод в Супер дизел. По-отчайващо некомпетентни хора не съм срещал.
                      Проблемът с паленето ми прилича на трудно подкачване на гориво от резервоара до ГНП. Не е зле да се прегледа горивопровода отдолу и дали няма друг филтър. Също и сондата (помпата) в резервоара, ама това иска по-специални условия и подготовка.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с дизелов двигател CDI

                        Сьмнява ме да форсира така ако е задьнена цедка в резервоара примерно.Не е лошо да се провери де,филтьра щом е бил мрьсен се трьгва от резервоара и се стига до дюзите,но мотора форсира което на мен поне ми говори за не толкова набити филтри.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с дизелов двигател CDI

                          Нещо не си разбрал. Моторът не се форсира сам, а след като му подаде газ и го изфорсира до 3000 оборота, проблемът се появява. Т.е. няма достатъчно гориво за да напълни филтъра и ГНП-то.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с дизелов двигател CDI

                            Може и да не сьм разбрал,не споря.Искам едно да знам обаче - при задьнена цедка или филтьр колата ще се форсира ли свободно с натискането на педала за газта?Мотора се форсира с натискане на педала,а това при задьнени филтри лесно ли става?


                            И все толкова сьм наясно от какво се форсира дизел и то САМ,сега остава да разбера дали като не храни се форсира и с педала.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с дизелов двигател CDI

                              При полузапушен филтър или повредена подкачваща помпа може да работи нормално на ниски обороти поради малката консумация на гориво и големият обем на горивния филтър, който служи и като "кондензатор" или резерв в режими на резки повишения на консумацията на гориво. Като го изфорсираш и го оставиш да работи на празен ход има шанс подкачващата помпа да допълни филтъра и да не разбереш, че има проблем, но ако веднага след форсирането го угасиш или угасне сам, ГНП може да остане празна (да дръпне въздух)и последващото палене да става трудно.
                              П.П. Днес лекувахме моята ГНП, понеже преди време протече О-пръстена на хидравличната глава. Та проблемът се изразяваше в трудното палене след продължителен престой. Причината беше, че в следствие на теча помпата оставаше празна и като при колегата запалваше и след секунда-гасне и така 3-4 пъти, докато се обезвъздуши.
                              Последно редактирано от kuzdov; 21-11-09, 19:07.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X