Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с дизелов двигател CDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем с дизелов двигател CDI

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Като го изфорсираш и го оставиш да работи на празен ход има шанс подкачващата помпа да допълни филтъра и да не разбереш, че има проблем, но ако веднага след форсирането го угасиш или угасне сам, ГНП може да остане празна (да дръпне въздух)и последващото палене да става трудно.
    Моя скромен опит с дизелите показва друго - остане ли празна помпата не пали,не трудно ми ника не пали.
    При задьнени филтри помпата има да си мечтае за набиване на гориво,вакум в системата ДА,но форсиране тц.

    Ще видим,той колегата ще каже какво е било.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      До: Проблем с дизелов двигател CDI

      Лесно се форсира но след форсаж не пали
      все пак колата е нова (2007г 56000км)а и е на бг нафта само от 1 месец сега след смяната на филтъра работи горе долу ок но мисля че съм чувал помпата да се мъчи
      чуваха се и дюзите как тракат при запалване дано да не е помпата че ще трябва да ходя в Гърция а не ми се иска да бърникат по колата в някои псевдо сервиз защото съм още в гаранция и не искам да ми падне гаранцията не знам ко да правя.Мислех за добавки ама хич не знам за дизел кой са по подходящи
      Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
      :D

      Коментар


      • #18
        До: Проблем с дизелов двигател CDI

        Хич не си прави експерименти с разни химии, да не стане по-зле работата. Обади се на Лозан - 0898780604 и му обясни проблема, а още по-добре се разберете и мини да го види. Ако въобще има някой, който може да ти помогне в България, това е той.
        Последно редактирано от kuzdov; 22-11-09, 17:26.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #19
          До: Проблем с дизелов двигател CDI

          Ок ще му звънна да видим и той какво ще каже а ако не е къде е гърция
          Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
          :D

          Коментар


          • #20
            До: Проблем с дизелов двигател CDI

            Колега, оправи ли се колата? В никакъв случай не бъзикай нищо преди колата да е включена на подходящ скенер и да се прегледа какво казва OBD (он борд диагностиката).Там могат да се видят грешките, още по-важно- и базовите настройки дали са в редДругото е ровичкане на сляпо, само беля може така да стане
            Забравих най-важното, в така наречения супер дизел не стъпвай.Там освен че са некомпетентни има и нещо още по-лошо-мошеници са
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • #21
              До: Проблем с дизелов двигател CDI

              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
              Колега, оправи ли се колата? В никакъв случай не бъзикай нищо преди колата да е включена на подходящ скенер и да се прегледа какво казва OBD (он борд диагностиката).Там могат да се видят грешките, още по-важно- и базовите настройки дали са в редДругото е ровичкане на сляпо, само беля може така да стане
              Забравих най-важното, в така наречения супер дизел не стъпвай.Там освен че са некомпетентни има и нещо още по-лошо-мошеници са

              Благодаря много за съветите, не съм ходил никъде за сега колата бачка добре дори и я тествах на първия сняг и закъсах в една преспа естествено.
              Ако не ми направи пак проблем не мислия да давам някой да се учи на моята кола
              А от супер дизел обещавам да бягам като дявол от тамян хихихихи
              Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
              :D

              Коментар


              • #22
                До: Проблем с дизелов двигател CDI

                Дюзите на двигателя на исузу 3.0 комън рейл се задвижват от масло. При положение, че проблемът Ви се е появил след смяната на маслото... Възможните повреди са... Успех с поправката.

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем с дизелов двигател CDI

                  И по тази причина HEUI двигателите изглежда са много претенциозни към стабилността на маслото(към края на сервизния интевал често са вече изпаднали в по-долен виск. клас)и особено към антипенните му свойства.(може би причина за по-трудното палене толкова скоро спиране на мотора).Препоръката 5w-30 в книгата според други мнения на собственици по въпроса е по-скоро за улеснен студен старт(виж и техните варианти-5w-40 HD например)
                  За диагностициране на един специфичен проблем-
                  http://www.jeepolog.com/download/4JX...rs_Article.pdf ) Дали са сменяни някога?

                  Сервизен наръчник винаги трябва(пък и в съседната тема някой търсеше..)
                  http://pdftown.com/Isuzu-Trooper-Workshop-Manual.html
                  вкл.няколко мотора(освен 4Jx1).

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблем с дизелов двигател CDI

                    Но глупости,сега видях,че става дума за 4JJ1 с "нормалната" система ,а не за Trooper...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблем с дизелов двигател CDI

                      Колата си върви нормално и няма проблем
                      А и все пак е на по малко от 62000 км

                      Маслото е 5W30 Q8 Long life и за 5 хил км до момента не е изгоряла и 10 гр. масло

                      По скоро смятам че когато смених маслото на другия ден смених и горивния филтър , така че най вероятно е имало въздух в системата

                      Поне така мисля аи ако имаше проблем с дюзите нямаше да имам мощност а колата върви като ХАЛА

                      Благодаря за съветите
                      Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                      :D

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X