Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ 469 Разход на гориво ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • УАЗ 469 Разход на гориво ?

    Какъв е разхода на гориво на тази машина ?

    ПП. И как им вървят цените ( мисля да си купувам )

  • #2
    привет! ти си поредния потенциален пациент!

    по шосето гори около 15-16л газ или 12-13л бензин извън..колкото му сложиш (базикам се) на офроуд гори доста и не може да се каже колко дори приблизително.

    цените можеш да видиш в www.mobile.bg но за нещо добро си приготви 3500-4000 и още 200-500 (може и много повече) за да го докараш по мерака си. цените на частите са по ниски от на всички други джипки и всеки средно грамотен монтьор може да го ремонтира.

    мое мнение е да предпочетеш модел от средата на '80-те години във възможно най оригинално състояние (аз лично съм привърженик на гюрука пред "твърдия" таван) без странни и самодейни модификации и "подобрения", така поне ще знаеш че частите които купуваш за нея може и да станат

    един последен съвет: помисли си добре за какво ти трябва и сигурен ли си че това трябва да купиш. най добре е говори с някой познат=собственик на такова нещо, покарай го малко и преспи преди да броиш парите.
    "..there is no substitute for cubic inches.."

    Коментар


    • #3
      мерси много

      м/у този от аватара ти го познавам съграждани сме с него

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Mahmud
        мерси много

        м/у този от аватара ти го познавам съграждани сме с него
        ..колко е малък света....!
        "..there is no substitute for cubic inches.."

        Коментар


        • #5
          Не гори много ако всичко му е в ред.Обаче това ррябва да си го провериш и оправиш сам.Обикновенно , повечето Уазки които виждам са занемарени , прекъсват , гаснат , и кво ли не , после защо харчели.
          Уаза е капризен , но ако се позанимаваш с него се отблагодарява. А и регулировките са елементарни-кабели , свещи , делко , клапани , карбуратор.Също за маслата , незнам защо някой си мислят че като е Уаз , може да му сипват най-големите боклуци.Сложи хубаво масло , да видиш няма ли разлика.
          Мойта Уазка гори около 12 на 100.Съвсем приемливо за джипка.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • #6
            Много точно казано и вярно!
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              Със тежак крак в кал 20-22 бензин,шосе 12-14.

              Коментар


              • #8
                Първо, разхода зависи от състоянието на кабели, свещи, делко,центровка.Второ от вида на карборатора и в какво състояние е той, от вида му тоест еднокамерен или двукамерен. За еднокамерния е характерно разкривяне, което се получава при стягането на гарнитурите слабо место, лесно се огъват. И от тук идват проблемите.Но ако не е разкривен бачка като часовник. Двукамерните са по леки от тази страна за подръжка и харчат по-малко. уаза на асфалт харчи без преден мост изключен от забчатките около 12 литра с зацепен 14 а на черен път с демултипликатор на някой места стига до 19 -24 тази граница я доближава когато има и сняк, коловози, кал, и големи наклони

                Коментар


                • #9
                  Извън градско 16л бензин, с един тон товар и около 20л газ

                  Празна скоро не съм я засичал
                  sigpic УАЗ-452

                  Коментар


                  • #10
                    при извън градско каране около 16-17л газ,на черно,23-25. Но зависи и от карача!!
                    Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                    Коментар


                    • #11
                      Моят Уаз гори газ точно 13/100.На бензин не съм го засичал с точност понеже си го карам само на газ и си пали на газ без никакви проблеми.Разхода дори е малък за джип според мен.

                      Коментар


                      • #12
                        Моя фори 16 - 17 газ, ама гумите са широки със оригиналните 13 - 14.

                        Коментар


                        • #13
                          как става тая работа?! не че много ме интересува колко харчи уазката тъй като я карам по предназначение и не ежедневно и личната ми кола харчи много повече, но как така вашите са толкова икономични направо ми е странно. аз познавам няколко собственика на 469 всички с газово и на всички ни харчат еднакво (+/- 1 литър) още малко ще кажете че падат по 10/100 хехех

                          ...мойта по нанадолнищетото не само не харчи ами даже произвежда...ако е по-дълъг баира се принуждавам да паля мотора да не прелеят резервоарите


                          ай стига глупости....
                          "..there is no substitute for cubic inches.."

                          Коментар


                          • #14
                            Че пълни го в туби и продавай. Кажи си цената.

                            Коментар


                            • #15
                              Преди някалко години имах една бордова Уазка.Карал съм я около малко (за регистрация в кат, тест,такива работи )
                              Та... с тубичка в каросерията по път на който му знам точно дължината в км. , няколко пъти засичане че първия път не повярвах ,при нормално каране 10/100 бензин. Не мога да ви накарам да ми вярвате,нямам доказателства. Не повярваха и дърварите които дойдоха да я купят.
                              След 1 месец се обадиха да се извинят.
                              Нормален еднокамерен карбуратор, здрав и стегнат двигател.
                              Уморените коне не ги убиват , нали ??

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X