Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ 469 Разход на гориво ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Уаз 469 Разход на гориво ?

    още го изучавам УАЗ-469Б но със новата уредба иперфектна работа на мотора 50 км.на двоино и бавни(Рударци-Витоша-Чупетлово) и 50 км. асфалт ми даде разход 22 литра газ на 100 км. Не знам дали е добре но мен ме устроива

    Коментар


    • #62
      До: Уаз 469 Разход на гориво ?

      Първоначално публикуван от em4eto_9180 Преглед на мнение
      още го изучавам УАЗ-469Б но със новата уредба иперфектна работа на мотора 50 км.на двоино и бавни(Рударци-Витоша-Чупетлово) и 50 км. асфалт ми даде разход 22 литра газ на 100 км. Не знам дали е добре но мен ме устроива
      За мен също е нормален този разход на газ. Толкова гори и моя при тези условия.
      УАЗ 31512-Тото

      Коментар


      • #63
        До: Уаз 469 Разход на гориво ?

        разхода на гориво е малко относителна работа
        1 както каза колегата се мери на час
        2ако него мерим на час а на километри
        много зависи с какви гуми сте
        също зависят и деферинциалите(бързи бавни)
        с бавните деферинциали с едни обороти и на една скорос
        примерно караме с 40 км/ч
        с бързите обаче със същите обороти и на същата предавка
        може да се движим с 55 -60 км/ч
        наща уазка е 24 бордова и гори м/у 14 и 16 бензин

        Коментар


        • #64
          До: Уаз 469 Разход на гориво ?

          Относно разхода на ЛАДА,МОСКВИЧ,УАЗ.Сещам се за един съсед(това е спомен отпреди 15-16 години,когато ми беше ПО-ИНТЕРЕСНО и ЗАБАВНО да гоня момите а не да се интересувам от Двигатели)който направи една магария от ВИНТОВА КАПАЧКА за БУРКАН и я монтира на Москвича ни.Разхода падна с 3 ЛИТРА( по думите на баща ми, тогава само той караше Москвича),доста хора от квартала се възползваха от тая чудесия.Пред гаража му винаги имаше поне 3-4 чакащи(лада,москвич, и някой друг УАЗ).Та според тоя човечец простото приспособление ,което е направил след множество ОПИТИ върху собствения си УАЗ и ЛАДА-повишавало мощността със 2 до 3% и смъквало разхода със 20 до 30%.Не веднъж съседи са му задавали въпроса-какво точно прави тази пластинка от капачка за бъркан.Всеки път ( когато съм присъствал на сбирка на кварталните Картаджии и Табладжии- имаха си специална беседка пред единия жилищен блок) той отговаряше по един и същи начин:
          -Карбуратора пуска струйка бензин към цилиндрите,след като тази струйка бензин се удари в пластинката-струйката се разпръсква и образува бензинова мъгла.Тази разпръсната струйка влиза в цилиндрите заедно със въздуха засмукан от двигателя.Тука имаше едно пояснение- НЕ СЕ ИЗЛИВА в цилиндрите,а се ВКАРВА от засмукания въздух.Така се образувала по добра хомогенна смес,от там и по пълно изгаряне за това се повишавала мощносста а разхода падал и то драстично.След това се хвалеше с тази пластинка почти докарвал същия ефект,както ИНЖЕКТОРНИТЕ системи и визираше ГОЛФ II ( чак сега разбирам че е имал в предвид Механичната инжекция).
          Лошото е че нямаше кой да ме бие по главата за да гледам какво прави поне на нашата Москва,или поне някви размери да бях взел или нещо като информация.Мака че за ЛАДА,МОСКВИЧ и УАЗ не ми се вярва да е направена пластината с едни и същи размери.Как изглежда тая пластина направена от Винтова капачка за буркан се сещам, и ще прикача снимка .Обаче друго инфо( дължина,ширина,ъгли на згъвките) освен горе описаното каква и е всъщност работата( да разпръсква бензина) не мога да дам.
          Така че някой от УАЗовците ако има желание да реже и да пробва,аз каквото се сетих го написах
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от 4x2; 23-11-09, 22:20.
          Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

          Коментар


          • #65
            До: Уаз 469 Разход на гориво ?

            Първоначално публикуван от 4x2 Преглед на мнение
            Относно разхода на ЛАДА,МОСКВИЧ,УАЗ.Сещам се за един съсед(това е спомен отпреди 15-16 години,когато ми беше ПО-ИНТЕРЕСНО и ЗАБАВНО да гоня момите а не да се интересувам от Двигатели)който направи една магария от ВИНТОВА КАПАЧКА за БУРКАН и я монтира на Москвича ни.Разхода падна с 3 ЛИТРА( по думите на баща ми, тогава само той караше Москвича),доста хора от квартала се възползваха от тая чудесия.Пред гаража му винаги имаше поне 3-4 чакащи(лада,москвич, и някой друг УАЗ).Та според тоя човечец простото приспособление ,което е направил след множество ОПИТИ върху собствения си УАЗ и ЛАДА-повишавало мощността със 2 до 3% и смъквало разхода със 20 до 30%.Не веднъж съседи са му задавали въпроса-какво точно прави тази пластинка от капачка за бъркан.Всеки път ( когато съм присъствал на сбирка на кварталните Картаджии и Табладжии- имаха си специална беседка пред единия жилищен блок) той отговаряше по един и същи начин:
            -Карбуратора пуска струйка бензин към цилиндрите,след като тази струйка бензин се удари в пластинката-струйката се разпръсква и образува бензинова мъгла.Тази разпръсната струйка влиза в цилиндрите заедно със въздуха засмукан от двигателя.Тука имаше едно пояснение- НЕ СЕ ИЗЛИВА в цилиндрите,а се ВКАРВА от засмукания въздух.Така се образувала по добра хомогенна смес,от там и по пълно изгаряне за това се повишавала мощносста а разхода падал и то драстично.След това се хвалеше с тази пластинка почти докарвал същия ефект,както ИНЖЕКТОРНИТЕ системи и визираше ГОЛФ II ( чак сега разбирам че е имал в предвид Механичната инжекция).
            Лошото е че нямаше кой да ме бие по главата за да гледам какво прави поне на нашата Москва,или поне някви размери да бях взел или нещо като информация.Мака че за ЛАДА,МОСКВИЧ и УАЗ не ми се вярва да е направена пластината с едни и същи размери.Как изглежда тая пластина направена от Винтова капачка за буркан се сещам, и ще прикача снимка .Обаче друго инфо( дължина,ширина,ъгли на згъвките) освен горе описаното каква и е всъщност работата( да разпръсква бензина) не мога да дам.
            Така че някой от УАЗовците ако има желание да реже и да пробва,аз каквото се сетих го написах

            Това е доста добра идея, ти не пазиш ли московеца все още или е заминал одавна? Дано някои се намери да го тества това нещо и да бъде сполучлив опита. Успех ви желая!!!
            [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

            Коментар


            • #66
              До: Уаз 469 Разход на гориво ?

              Първоначално публикуван от grahovski666 Преглед на мнение
              Това е доста добра идея, ти не пазиш ли московеца все още или е заминал одавна?
              Mосквата замина отдавна, обаче като го продавахме баща ми свали Карбуратора-който сложихме в последствие на АЛЕКО-то.Ама и Алеко си замина , и съседа се спомина.
              Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

              Коментар


              • #67
                До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                Първоначално публикуван от 4x2 Преглед на мнение
                Mосквата замина отдавна, обаче като го продавахме баща ми свали Карбуратора-който сложихме в последствие на АЛЕКО-то.Ама и Алеко си замина , и съседа се спомина.
                И сега карбуратора от моковеца във вас ли е?
                Ако е във вас разглабяи го и щтракаи снимки и обясняваи повеч.
                Последно редактирано от Жоро Донечки; 24-11-09, 08:02.
                [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

                Коментар


                • #68
                  До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                  Дифузьорите не правят ли същото???
                  sigpic УАЗ-452

                  Коментар


                  • #69
                    До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                    Аз бях довлекал одавна един 24д от вторични с подобно нещо между карбуратора и колектора
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • #70
                      До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                      Първоначално публикуван от 4x2 Преглед на мнение
                      Относно разхода на ЛАДА,МОСКВИЧ,УАЗ.Сещам се за един съсед(това е спомен отпреди 15-16 години,когато ми беше ПО-ИНТЕРЕСНО и ЗАБАВНО да гоня момите а не да се интересувам от Двигатели)който направи една магария от ВИНТОВА КАПАЧКА за БУРКАН и я монтира на Москвича ни.Разхода падна с 3 ЛИТРА( по думите на баща ми, тогава само той караше Москвича),доста хора от квартала се възползваха от тая чудесия.Пред гаража му винаги имаше поне 3-4 чакащи(лада,москвич, и някой друг УАЗ).Та според тоя човечец простото приспособление ,което е направил след множество ОПИТИ върху собствения си УАЗ и ЛАДА-повишавало мощността със 2 до 3% и смъквало разхода със 20 до 30%.Не веднъж съседи са му задавали въпроса-какво точно прави тази пластинка от капачка за бъркан.Всеки път ( когато съм присъствал на сбирка на кварталните Картаджии и Табладжии- имаха си специална беседка пред единия жилищен блок) той отговаряше по един и същи начин:
                      -Карбуратора пуска струйка бензин към цилиндрите,след като тази струйка бензин се удари в пластинката-струйката се разпръсква и образува бензинова мъгла.Тази разпръсната струйка влиза в цилиндрите заедно със въздуха засмукан от двигателя.Тука имаше едно пояснение- НЕ СЕ ИЗЛИВА в цилиндрите,а се ВКАРВА от засмукания въздух.Така се образувала по добра хомогенна смес,от там и по пълно изгаряне за това се повишавала мощносста а разхода падал и то драстично.След това се хвалеше с тази пластинка почти докарвал същия ефект,както ИНЖЕКТОРНИТЕ системи и визираше ГОЛФ II ( чак сега разбирам че е имал в предвид Механичната инжекция).
                      Лошото е че нямаше кой да ме бие по главата за да гледам какво прави поне на нашата Москва,или поне някви размери да бях взел или нещо като информация.Мака че за ЛАДА,МОСКВИЧ и УАЗ не ми се вярва да е направена пластината с едни и същи размери.Как изглежда тая пластина направена от Винтова капачка за буркан се сещам, и ще прикача снимка .Обаче друго инфо( дължина,ширина,ъгли на згъвките) освен горе описаното каква и е всъщност работата( да разпръсква бензина) не мога да дам.
                      Така че някой от УАЗовците ако има желание да реже и да пробва,аз каквото се сетих го написах
                      Абре юнак , на теб не ти ли минава през акъла , че тук има и хора на възрастта на баща ти , та да си правиш бъзик с тях ?!
                      ..или наистина когато е трябвало да четеш си гонил момите ... макар че те бяха за отличниците , та едва ли си облажил нещо
                      Предназначението на САМИЯ карбуратор е да създава въпросната гориво-въздушна смес ! Така че ако след него към колекторите тече "струйка бензин" , то тогава за чий ти е карбуратор изобщо ?!
                      Един съвет : не е срамно човек да чете ... та било то и техническа литература.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                        Аз лично разход засичам само на дълго, защото от градско до градско и от горско до горско разлика колкото от тук до луната. Та колкото 469ки съм карал при каране с 80 км/ч с отцепени тресчотки не повече от 12-13л. на 100км.
                        Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

                        Коментар


                        • #72
                          До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                          Първоначално публикуван от pepino2829 Преглед на мнение
                          Аз лично разход засичам само на дълго, защото от градско до градско и от горско до горско разлика колкото от тук до луната. Та колкото 469ки съм карал при каране с 80 км/ч с отцепени тресчотки не повече от 12-13л. на 100км.
                          Не знам каква е тая мерна единица-градско,горско и 80км/ч?С бавни дифове 80км е много висока скорост и разхода??????????трудно се връзва с твоя

                          Коментар


                          • #73
                            До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                            Съгласен съм с този разход от 12-13л. но при скорост 60км.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                              Първоначално публикуван от tihomir 68 Преглед на мнение
                              Съгласен съм с този разход от 12-13л. но при скорост 60км.
                              Зависи и от дифа, и от двигателя, и от карба, и от настройките му, и от шофьорчето, и от.... доста неща.

                              Изправен двигател 24, 402, 417 с добре настроен карб К151 и бързи дифове със скорост от около 60-70км/ч може да отидете към 10/100 разход.
                              Шофьорът също трябва да действа умерено и уравновесено с десния крак.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                                И моя е с двигател 21Д на газ на дълго с скорост около 70 дава 12, 13 на 100 газ с най бавните дифове.
                                А за двигателя ако не ме лъже памета е 21Д..
                                [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X