Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ 469 Разход на гориво ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Уаз 469 Разход на гориво ?

    Колега MAC какъв диаметър трябва да са отворите и какви щуцери да навия?

    Коментар


    • #32
      Re: Уаз 469 Разход на гориво ?

      Ползвам алуминиеви тръбички от УКВ антена тип "ЯГА"
      Мисля че вътрешния диаметър е някъде към 10 мм.
      Уморените коне не ги убиват , нали ??

      Коментар


      • #33
        Re: Уаз 469 Разход на гориво ?

        Колега мисля, че по-добри резултати ще постигнеш ако пробиеш карбуратора в най-тесния му участък - точно там, където е смесообразуването на бензин. Тогава гарантирано няма да има нежелани странични ефекти.... Така както си го пробил може да харчи прилично, но ще ускорява неуверено и при натоварване ще обеднява сместта, което дори може да повреди двигателя. На подобен карбуратор беше вкарана оттам газта. След като преместих тръбичките на самия дифузьор и вървежът се промени и разходът намаля. Наложи се дори да позатворя дозиращото кранче за газта Също не се налага ограничаване на засмуквания въздух.
        Освен това в участъка на дифузьора стената на карбуратора е достатъчно дебела за да направиш адекватна резба за щуцера.
        Въпреки, че карбураторът ти е еднокамерен аз бих му сложил два щуцера един срещу друг...
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #34
          Re: Уаз 469 Разход на гориво ?

          Имам УАЗ 469, разхода, който ми дава на 100 км. по асфалт е приблизително 15 литра, /газ/ при скорост около 80 км/ч. При движение по пресечен терен е трудно да се определи с точност, но разхода е горе-долу 20 - 25 на 100!

          Коментар


          • #35
            Re: Уаз 469 Разход на гориво ?

            Първоначално публикуван от Teofanov Преглед на мнение
            При движение по пресечен терен е трудно да се определи с точност, но разхода е горе-долу 20 - 25 на 100!
            Значи терена не е много пресечен Перфектен разход ти дава иначе съвсем близък до заводския
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #36
              Re: Уаз 469 Разход на гориво ?

              Преди две-три седмици докарах една буханка от Копривщица. Маршрут 180 км. през Златишкия проход. В резервоара нямяше "никой". Сипах и 35 литра бензин. Като пристигнах източих бензина и пресметнах :
              за 180 км беше изхарчила 16 литра .
              ДА ПУКНА АКО ЛЪЖА !!!
              Още преди да я запаля и изхвърлих нейните кабели и свещи и сложих нови и хубави . Двигателчето е хубаво , уаз-а е 94 година. Ако взема да напасвам и регулирам и клапаните .... АГУ-то се обезмиисля.
              Уморените коне не ги убиват , нали ??

              Коментар


              • #37
                Re: Уаз 469 Разход на гориво ?

                Първоначално публикуван от Макавеев (mac) Преглед на мнение
                Преди две-три седмици докарах една буханка от Копривщица. Маршрут 180 км. през Златишкия проход. В резервоара нямяше "никой". Сипах и 35 литра бензин. Като пристигнах източих бензина и пресметнах :
                за 180 км беше изхарчила 16 литра .
                ДА ПУКНА АКО ЛЪЖА !!!
                Още преди да я запаля и изхвърлих нейните кабели и свещи и сложих нови и хубави . Двигателчето е хубаво , уаз-а е 94 година. Ако взема да напасвам и регулирам и клапаните .... АГУ-то се обезмиисля.
                Регулирай клапаните( по-често), направи и центровка наново,купи и едно ново делко и ще стане часовник (от напасване на клапани не си заслужава освен ако е ималко изгорял или пренатегнат)

                За дълги растояния - да обезмисля се ама за къси.... незнам. На къси растояния из града(селото) е различно- моя неможе да влезне в нормалния телпературен резим за двигателя и усещам че при подаване на газ глъхне не се форсира веднага и иска да угасне, трябва да карам на смукач.... а бензина го лапа ли лапа тогава....
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #38
                  Re: Уаз 469 Разход на гориво ?

                  Първоначално публикуван от Макавеев (mac) Преглед на мнение
                  ДА ПУКНА АКО ЛЪЖА !!!
                  А с какъв карбуратор е Уазиса

                  В момента съм с К151, много върви,но не съм я засичал
                  говоря за бензин
                  sigpic УАЗ-452

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Уаз 469 Разход на гориво ?

                    колеги на моя луноход съм нагласил 14 на 100 газ при 80 градуса на изпарение при 60км.на четвъртия зъб на асвалт. дааа ама като стъпи в мека почва и на двоино ,тогава няма живец, оооо газ газзз трябва колеги, не може "тва в онова и душата в рая нали А ИНАЧЕ КЪМ 28 СЪС ЩЕДРО ГЪРЛО е аиде

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Уаз 469 Разход на гориво ?

                      uaz 469 разход 30-50 на 100 гас при офроуд на шосе 15 гас
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #41
                        До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                        Карам я само на газ!Мотора е УМЗ 4218 2,890 куб. В града под 24 л. не съм я свалял.Последно в големия сняг след нова година отиде до 36 на 100 !!!Пак градско. И само с включено двойно.Незнам вашите как горят по толкова малко.Но за сметка на това върви без грешка.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Уаз 469 Разход на гориво ?

                          ако искайте вярвайте когато цапаше свещите сме стигали до 30 нагоре.но като сменихме всмукателните колекторите 12,13 като я кара татко на калта понякога включва предно но за 1 2 минути кара на 2 3 без 1.аз съм горил и 12 но без гас не го карам да буксува.иначе като го натискам да бяга (30-40)стига и до 15 карба е от жук.слагаме му 95.трабанта там ми гори 9 и баща ми са смей и вика по добре земи джипа вика поне ще минаваш отсякаде
                          Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                          Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                          Съдействие на закъсали автомобили

                          Коментар


                          • #43
                            Голям разход на газ

                            Стягам буханката за ловния сезон.Монтирах нова АГУ Ловато.Карбуратора е двукамерен,чисто нов.На бензин е шест.При пробите които направих в последния месец на бензин гори 15-17 л.На газ чак не мога да повярвам,но по асфалт със зацепен/не включен/ преден мост и с един двама човека гори на 50 км.по 20 литра.Всичко регулирах по изискванията.При лов тази кола ще ми излиза златна.Още не съм пробвал да прекъсна втората камера,но колата вероятно ще остане много тромава при натиснат докрай педал на газта.Май ще изхвърлям АГУ-то,но преди това искам да се посъветвам.При разход над 30 л. е безмислено да ползвам газ.Имал съм и други УАЗКИ,но не надхвърляха 25 л.при тежки условия /на лов,а не на оффроуд/.Каква е причината?

                            Коментар


                            • #44
                              До: Голям разход на газ

                              Не вярвам да спечелиш от изолирането на втората камера.
                              Моята УАЗ-ка като я купих беше така с изолирана втора камера и както казваш беше тромава, на бензин не работеше добре и все пак гореше около 20-25 л газ на 100 по шосе. Може би проблемът е другаде.
                              БИО пчелен мед и пчелни продукти
                              0888 66 59 73

                              Коментар


                              • #45
                                До: Голям разход на газ

                                Първоначално публикуван от Кити Преглед на мнение
                                Стягам буханката за ловния сезон.Монтирах нова АГУ Ловато.Карбуратора е двукамерен,чисто нов.На бензин е шест.При пробите които направих в последния месец на бензин гори 15-17 л.На газ чак не мога да повярвам,но по асфалт със зацепен/не включен/ преден мост и с един двама човека гори на 50 км.по 20 литра.Всичко регулирах по изискванията.При лов тази кола ще ми излиза златна.Още не съм пробвал да прекъсна втората камера,но колата вероятно ще остане много тромава при натиснат докрай педал на газта.Май ще изхвърлям АГУ-то,но преди това искам да се посъветвам.При разход над 30 л. е безмислено да ползвам газ.Имал съм и други УАЗКИ,но не надхвърляха 25 л.при тежки условия /на лов,а не на оффроуд/.Каква е причината?
                                Провери си въздушния филтър. Ако е маслен го измий хубаво с бензин, остави го да изсъхне и налей масло колкото е необходимо но не повече. А най-добре го замени с такъв който е със заменяем хартиен елемент. Ако не е от филтъра е от регулировка. Как е вкарана газта? С плочка или щуцери? Успех
                                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X