Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ 469 Разход на гориво ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Еднокамерния карбуратор не е гаранция за малък разход а точно обратното...
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #17
      Темата стана "леко" забавна!

      Да говорите за разход на УАЗ 10 на сто е най-малкото смешно-при нормално работещ двигател, и то с еднокамерен карбуратор!!!!!

      При перфектен двигател ми харчи около 20/100 газ , на бензин в момента нямам представа, тъй като наскоро замених карбуратора с К151, но с К126 около 16-17.
      sigpic УАЗ-452

      Коментар


      • #18
        С еднокамерен карбуратор и скорост 60км УАЗката ми е горила 10 на 100 км бензин.
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #19
          В казармата карах 469 за няколко месеца и хванах и зимата та положението беше следното 12 - 14 на 100 км градско с изключен преден мост при норма около 18(много приятна работа). Това беше 1993 и движението в София беше друго. Извън града при по-голям дневен пробег около 10,5

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение

            При перфектен двигател ми харчи около 20/100 газ , .
            Този дето ти е слагал и регулирал АГУ-то сигурно ти е непримирим враг .
            Като ти съдере и последната кожа ела да ти го направя да харчи 13-15/100 газ(натоварен) .Донеси си и еднокамерен карбуратор. Аз ще по пробия на специално място.
            Уморените коне не ги убиват , нали ??

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от Макавеев (mac) Преглед на мнение
              Този дето ти е слагал и регулирал АГУ-то сигурно ти е непримирим враг .
              Като ти съдере и последната кожа ела да ти го направя да харчи 13-15/100 газ(натоварен) .Донеси си и еднокамерен карбуратор. Аз ще по пробия на специално място.
              Ами пробвал съм с навиване на двете болчета на тройника на газта, да разхода малко намалява но пък и мощността също.

              А за карбуратора разликата м/у К131 и К151 е впечетляваща(на бензин), така че няма връщане назад!

              П.П. От както смених еднокамерния с дву... на газ при отваряне на втората камера има леко глъхнене, по-осезаемо се усеща на 4та и баир(какво ли не сме правили и .....) като че ли не й стига газ!
              А иначе на ниски и средни обороти работи идеално има си и мощност!
              Последно редактирано от JC_Явор; 04-02-07, 22:46.
              sigpic УАЗ-452

              Коментар


              • #22
                Двукамерния карбуратор пробит ли е или си сложил плочка
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #23
                  Какви са тези разходи дето споменавате?
                  Вие май не карате на бавни - а когато се кара тогава трябва да се говори не за километри а за моточасове (разход на час работа)
                  На мен за 22км дърпа 7-8литра бензин (като немайе да се кара на повече от 2ра - лош кален планински път)В едната посока изкачване 1-2ра (с предно разбирасе), в другата спускате само 1ва
                  П.С Кажете за разход не на шосе
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #24
                    Този разход който го казвам 10 на 100 е по равен асвалтов път с товар от двама човека и пак повтарям скорост на движение 60 км.
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
                      От както смених еднокамерния с дву... на газ при отваряне на втората камера има леко глъхнене, по-осезаемо се усеща на 4та и баир(какво ли не сме правили и .....) като че ли не й стига газ!
                      Двукамерния с плочка ли е или е пробит Спомена че има тройник.Ако е пробит - къде ?
                      Уморените коне не ги убиват , нали ??

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от Макавеев (mac) Преглед на мнение
                        Двукамерния с плочка ли е или е пробит Спомена че има тройник.Ако е пробит - къде ?
                        Ами пробит е, с щуцери мисля че под дифузьорите
                        Последно редактирано от JC_Явор; 05-02-07, 23:23.
                        sigpic УАЗ-452

                        Коментар


                        • #27
                          До колегата МАКАВЕЕВ.Колега горд притежател съм на УАЗ 452Д и много ме заинтригува за идеята ти за разпробиването на карбуратора.Уазката ми е с еднокамерен К129 и е отгоре с плочка за газово.Проблема ми е такав че на бензин ниама проблен но на газ все едно че е крава на водопой(когато подадеш малко повечко газ).От СОФИЯ сам и ще сам ти благодарен ако постнеш ниакоя снимка на разпробит еднокамерен карбуратор.Предварително благодаря.

                          Коментар


                          • #28
                            ОК. Утре ще снимам.
                            Уморените коне не ги убиват , нали ??

                            Коментар


                            • #29
                              Предварително благодаря.

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Уаз 469 Разход на гориво ?

                                Фотоапарата ми е много лош, отблизо не може да прави хубави снимки
                                Ето, ако можеш да придобиеш представа.В тая зона карбуратора е много тънак и резба не може да се направи. Трабичките са залепени с тези пластелинените фиксатори (лепила) от типа на СЪНФИКС.
                                Когато е затворена "смукателната клапа" щуцерите са точно под нея.
                                Въздуха не се ограничава изобщо. При правилна настройка разхода е много приличен ! Вземи възможно по мощен изпарител.
                                Ще се радвам ако съм помогнал с нещо.
                                Прикачени файлове
                                Уморените коне не ги убиват , нали ??

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X