Обява

Свий
Няма добавени обяви.

mercedes ge 280

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • mercedes ge 280

    Здеавейте колеги скоро се сдобих с такъв мерцедес /къса база/.След като се ровичках в интернет, прочетох някъде , че г-класата за пръв и последен път печели Париж дакар с този мотор . След известни доработки -аеродинамика, поставен компресор и други- мощността е увеличена от 156 на 211кс.Значи ,конкретно въпросът ми е такъв-има ли някои запознати относно поставянето на компресори,настройки,цени,?Пробвал ли е някои такъв вид тунинг,за да сподели наблюдения ?
    Мисля ги тези неща ,защото има някакъв проблем сутрин не работи добре докато не загрее,гори доста.Бях на майстор и ми каза бензинов регулатор и дюзи.Нови са мн скъпи.Сипах добавка в бензина .Има подобрение/преди не можех да тръгна докато не загрее добре,а сега върви ,но нещо дави и гасне понякога,докато не загрее.Загрее ли няма проблем.
    Ще пробвам още веднъж с добавка и ако не се оправи се заемам с "ТУНИНГ ПРОЕКТА"

    Затова ще съм благодарен на всички отзовали се .

  • #2
    До: mercedes ge 280

    Здрасти колега
    И аз скоро / преди пет дни/ се сдобих със същото Г 280 къса база , ръчна ск. кутия, още не го познавам толкова добре, но при ен е обратното, като загрее и поцва да работи малко нестабилно. Много падат оборотите и ще трябва да ги повиша.

    Коментар


    • #3
      До: mercedes ge 280

      Здравей колега,това което мога да ти кажа по твоя случай е,че дюзите са по около 45лв. бройката,също провери маркучите и гарнитурата на смукателния колектор-210лв общо при поръчка от Германия.Позволявам си да те посъветвам защото от 2 седмици и аз имам Г280 със сходни проблеми на твоите и сега е в сервиза за ремонт.
      sigpic
      Land rover lightweight-series 3
      Range Rover V8
      Range Rover Classic Vouge SE V8
      Mercedes G280

      ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

      Коментар


      • #4
        До: mercedes ge 280

        Първоначално публикуван от danco3311 Преглед на мнение
        След известни доработки -аеродинамика, поставен компресор и други- мощността е увеличена от 156 на 211кс.
        интересно, как точно с доработката "аеродинамика" е увеличена мощността?

        и къде точно е приложена тази доработка върху " кубчето" ?

        Коментар


        • #5
          До: mercedes ge 280

          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=76329
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            До: mercedes ge 280

            Колеги,смених регулатора на бензина с чисто нов,дюзи нови, гумени маркучи,гумени уплътнения,помпата в резервоара е проверена.Преди като я запалех ,докато не загрееше нама тръгване.Гаснеше при потеглянето.Под аспуха асфалта ставаше черен и като чели изхвърляше неизгорял бензин.Майстора каза ,че работи на много богата смес.Сложихме новите неща.Сега палиш и тръгваш,но пак каточели заглъхва , не може да се изреже както трябва.Особенно в ниските обороти хич я няма.Пак гори много . Днес я карах и след 1 часово каране ,добре загряла,започна да гасне.

            Коментар


            • #7
              До: mercedes ge 280

              Пак прочети копираната горе тема и ще разбереш кьде е проблема с богатата смес и студения мотор.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: До: mercedes ge 280

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                интересно, как точно с доработката "аеродинамика" е увеличена мощността?

                и къде точно е приложена тази доработка върху " кубчето" ?
                Вероятно са кепенците отзад. Предполагам не дават възможност да се затваря област на ниско налягане зад голямата отвесна задница на Г-то. Обясняваше ни го един преподаватал по механика на флуидите навремето...
                Без блокажи си за никъде. :D
                Без лебедка, хептен...

                0887 731062 - Цецо

                Коментар


                • #9
                  От: До: mercedes ge 280

                  мисля да си купя G280 - моля за мнения

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X