Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на азота с въздух

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на азота с въздух

    Според мен зимата и зимните гуми няма смисъл да бъдат с азот.А който е карал с този азот да си каже мнението,има ли разлика?
    0887 526 564/ 0897 933 755 /

  • #2
    До: Смяна на азота с въздух

    предимството на азота е, че коефициента на топлинно разширение е по-малък и второ, че е инертен газ - няма стареене на гумата отвътре...

    тия предимства са си предимства и зиме и лете...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      До: Смяна на азота с въздух

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      предимството на азота е, че коефициента на топлинно разширение е по-малък и второ, че е инертен газ - няма стареене на гумата отвътре...

      тия предимства са си предимства и зиме и лете...
      1. Не е инертен газ
      2. Няма масла, влага и други нещица от въздуха.

      Колкото до другото:

      Въздух:


      Азот:


      Като се има в предвид че въздуха е 78% азот, работата става малко "въздухарска", и разликите мижави. Значение имат само влагата и маслата от компресора, но честно казано не съм имал, нито виждал, гума, която отвън да е перфектна, а отвътре да е остаряла заради това че е пълнена с въздух. А гуми на над 5-6 години така или иначе са за боклука.

      Тоест, аз предпочитам да си спестя парите за пълнене с азот, и вместо това да ги инвестирам в нови гуми след време.
      Прикачени файлове
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Смяна на азота с въздух

        Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
        Според мен зимата и зимните гуми няма смисъл да бъдат с азот.А който е карал с този азот да си каже мнението,има ли разлика?
        Има разлика разбира се !

        С азота НЕ Е кой знай колко по-добре.
        А с въздух е по-ефтино.

        Разликите са след десетичната запетая.
        Както казва спаркибг всичко е рекламен трик
        LZ5ZI qth HASKOVO
        Pajero II GLS 3000 V6

        Коментар


        • #5
          До: Смяна на азота с въздух

          Чувал съм от гумаджия , много сериозно ми обясняваше, че молекулата на азота е по-голяма, и не можела да премине през порите в гумата .
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            До: Смяна на азота с въздух

            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
            Чувал съм от гумаджия , много сериозно ми обясняваше, че молекулата на азота е по-голяма, и не можела да премине през порите в гумата .
            От гумаджии, и изобщо автомобилни "специалисти" може да чуете всичко.

            А химията, физиката и прочие науки - все същите. Ама те на тия "специалисти" са ненужни, ако ги питаш.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Смяна на азота с въздух

              колко е голяма една молекула е много, много дебел въпрос. Защото може да се измери само с други молекули, а те си взаимодействат всяка със всяка различно. За повечето цели кислородната молекула е по-голяма, но пък през гума минава по-бързо.

              От друга страна, от 10 молекули във въздуха, 8 са азот и 2 кислород (другите може да не се броят, малко са). Ако единствената беда на гумите беше проникването на кислорода през тях, просто на 5-6тата година от експлоатацията щеше да трябва малко донапомпване. А който се движи 5-6 години с едни и същи гуми, вероятно има други, по-значими проблеми.

              Единствената полза от азота е, че е по-евтин в някои случаи - производителите на технически газове го продават сгъстен в бутилки на ниска цена, която оправдава отърването от компресора и поддръжката му.

              Коментар


              • #8
                До: Смяна на азота с въздух

                Тук никъде не съм виждал да ти помпат гумите с азот а пък са все така черни и кръгли. На мене ми се струва та..к тая работа с азота.
                Ясене, обикновенно сменям гуми на повече от 6 години. Как разбра, че имам и други проблеми. Ти ясновидец ще излезеш нещо.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #9
                  До: Смяна на азота с въздух

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Тук никъде не съм виждал да ти помпат гумите с азот а пък са все така черни и кръгли. На мене ми се струва та..к тая работа с азота.
                  вероятно просто не ти казват, че ги помпят с азот. Помпят с каквото имат.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Смяна на азота с въздух

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    колко е голяма една молекула е много, много дебел въпрос. Защото може да се измери само с други молекули, а те си взаимодействат всяка със всяка различно. За повечето цели кислородната молекула е по-голяма, но пък през гума минава по-бързо.

                    От друга страна, от 10 молекули във въздуха, 8 са азот и 2 кислород (другите може да не се броят, малко са). Ако единствената беда на гумите беше проникването на кислорода през тях, просто на 5-6тата година от експлоатацията щеше да трябва малко донапомпване. А който се движи 5-6 години с едни и същи гуми, вероятно има други, по-значими проблеми.

                    Единствената полза от азота е, че е по-евтин в някои случаи - производителите на технически газове го продават сгъстен в бутилки на ниска цена, която оправдава отърването от компресора и поддръжката му.
                    И след няколко припомпвания току-виж гумите ни пълни с 99% азот.
                    Щото нали кислорода си излиза и остава само азота .
                    LZ5ZI qth HASKOVO
                    Pajero II GLS 3000 V6

                    Коментар


                    • #11
                      До: Смяна на азота с въздух

                      Лятото си карам с азот.Не мога да направя голяма разлика .Помпам ги в Дианата на Ботевградско до Шел-бензиностанцията,взимат ми по 3-лева на гума за джип ,това не е много.При дълго каране на автомобила във високите температури, гумите наистина не са толкова нагряти и топли както с обикновения въздух,а и казват ,че по- бавно се износват.Кажете си и вие мненията за този газ.
                      0887 526 564/ 0897 933 755 /

                      Коментар


                      • #12
                        До: Смяна на азота с въздух

                        Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                        Лятото си карам с азот.Не мога да направя голяма разлика .Помпам ги в Дианата на Ботевградско до Шел-бензиностанцията,взимат ми по 3-лева на гума за джип ,това не е много.При дълго каране на автомобила във високите температури, гумите наистина не са толкова нагряти и топли както с обикновения въздух,а и казват ,че по- бавно се износват.Кажете си и вие мненията за този газ.
                        Даваш 12 лв на вятъра...Някой знае ли от какво се състои вътрешния слой на гумата?И какви са изобщо съставните и части(на гумата) ,коя за какво служи,и коя точно старее.И как предпазваме протектора от 21% кислород на които така и така е изложен?

                        Поради половин часовото мълчание,аз ще споделя своите знания по темата:
                        най-вътрешния слой на гумата се изработва от бутил-каукук(даже най-често от хлор(бром)бутил-поради по-голямата адхезия с каркаса).Бутилкаучука(IIR),освен че е най-газонепроницаемия еластомер,е и топло- и маслоустойчив.Освен това в рецептите се вкарват противостарители и антиозонанти.Освен това,атмосверния кислород(О2) съдържа мнооого малко количество озон(О3)Именно озона е главния виновник за стареенето(разпада се на О2 и О*атомен кислород,силен окислител).Дано да съм ви бил полезен
                        Последно редактирано от бат'Марто; 20-11-09, 22:22. Причина: допълнение и сливане на постове
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X