Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ламбда сонди и катализатор на WJ на бензин или пропан-бутан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ламбда сонди и катализатор на WJ на бензин или пропан-бутан

    Реших да сглобя една нарочна тема, повлияна от следните цитати:

    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    ...
    Аз и преди време ти казах, че ако бях на твое място, сменям ламбда сондата, без дори да съм проверявал дали работи.
    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    И двете ламбда сонди ли да сменя? Защото си работят, поне работеха, когато купувах джипа и много бързо влизаха в режим.
    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    Те пак си работят. Няма грешки, няма сервизен режим. На стенд всичко е перфектно.
    Ама мързеливи стават.
    Скоро отново закачих джипа и грешки нямаше. Специално попитах за ламбда сондите и ми казаха, че работят перфектно, и че ако са остарели до 1-2 месеца или до 5 000 км. ще ми изпише чек енджин. Показанията от ламбда сондата се променяха от 0 до 1.2V, но ми казаха, че това е нормално. Не можаха да ми кажат коя сонда четат първата или след катализатора. Казаха ми, че ако махна катализатора след около 1-2 м. или 5 000 км ще ми светне чек енджин.
    Това последното го вярвам тъй като мой приятел има WJ със същия двг. няма катализатор и на него от време на време му светва и го дразни. След много плащания в Бс си е направил ключ маса, за да може лесно да нулира.
    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    Махни катализатора.
    Ако със 100-120 дава среден разход над 12 значи кислородните сензори са за смяна.
    А по тази логика винаги ламда сондите са за смяна, или поне след всяко замерване.

    И друг въпрос: след газификацията има ли нужда от смяна на ламбда сонда /няма емулатор/ и инжекциона директно нея чете.
    Напоследък нещо взе да губи мощност на газ и БК показва доста голям разход.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    До: Ламбда сонди и катализатор на WJ на бензин или пропан-бутан

    аз лично подкрепям kinex с 2 ръце - ако искаш да знаеш , че караш на 100% от възможностите на даден автомобил ти трябва нова сонда. Грешка от ленива сонда може и 2 години да не запише , но постепенно става все по-заспала сондичката и респективно разхода се поподига в синхрон.

    За газовото си вземи задължително един ламбда емулатор за 2те сонди - той ще ги синхронизира и няма да влиза в аварийни режими заради по-бедната смес вследствие на газовото горене.

    катализатор на кола над 150 000км се сменя или за по-лесно се маха . С емулатора за 2 сонди и този проблем е предодолим - докарва се изкуствена разлика в показанията на 2те сонди и всичко е наред. Само не забравяй преди това да замериш оригиналните показания на 2те сонди , те ще са ти ориентир при работата с емулатора
    rides:
    :arrow:1992 Jeep Cherokee XJ 4.0 HНO Limited
    :arrow:2005 Yamaha YZ250
    :arrow:1991 BMW 318hi Coupe
    The Hydrogen Factory...coming in 2010 :)

    Коментар


    • #3
      До: Ламбда сонди и катализатор на WJ на бензин или пропан-бутан

      Газовия инжекцион няма емулатор т.к. чете от ламбда сондата и си прави сместта. Не дава грешки, освен 1 път при превключване от бензин на газ.

      Втората сонда дали може да даде инфо, че го няма катализатора и да светне чек енджин на газ.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X