Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Ами "синята" и "зелената" зони в София не могат ли да послужат за пример за резерватите.

    Коментар


    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Могат, но тогава губим възможността за показване на растителната покривка.

      Коментар


      • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Здравей sabin, имам проблем с BaseCamp. Ползвам garmin 60CSx, при старият ми компютър (windows XP) BaseCam ползваше картата на апарата едно към едно, а сега съм с нов комп и windows 8.1 и не ще да я зареди така както е в апарата, а само частично или не пълно, главни пътища имена на градове, но без цветове и контури,или нещо такова но не съм сигурен че го обяснявам правилно.Какъв е вариантът това нещо да се оправи, какво пропускам аз, или какво не знам за да се справя с проблема???

        Коментар


        • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Здравей!

          Трябва да се активира Mass Storage режим на 600тката. Това става от менюто setup>interface ако не ме лъже паметта.

          След като се активира този режим, паметта на устройството ще се появи като буква в уиндолс и basecamp ще прочете и зареди картата.

          Поздрави!

          Коментар


          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Да аз го активирам всеки път, ама нещо не се получават нещата, в началото имах проблем и XP-то но след един ъпдейт на картата всичко си дойде по местата.Предполагах че и с 8.1 ще е така, но след като обнових днес картата и пробвах нищо не се получи. За това почнах да питам

            Коментар


            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              А има ли на картата файл с разширение .gma?

              Ако няма, може да е от това.

              Коментар


              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Здравей и такъв файл има,ако успея да кача няколко снимки ще видиш какво има в папката на GPS-а,и как изглежда картата в BaseCamp-а.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141210_180826.jpg
Прегледи:1
Размер:117.4 КБ
ID:5628555Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141210_180910.jpg
Прегледи:1
Размер:107.8 КБ
ID:5628556Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141210_180857.jpg
Прегледи:1
Размер:153.7 КБ
ID:5628557

                Коментар


                • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Първоначално публикуван от SAINT Преглед на мнение
                  Здравей и такъв файл има,ако успея да кача няколко снимки ще видиш какво има в папката на GPS-а,и как изглежда картата в BaseCamp-а.
                  Може би има значение как качваш картата на gps-a. При мен на Oregon-а, ако кача картите ръчно, файловете са ми същите като при теб и в Basecamp изглежда по същия начин. Ако ги кача с автоматичния ъпдейт с plugin-а на сайта, на gps-a картата се качва с разделени слоеве в различни файлове, изолиниите със сигурност бяха в отделен файл/не е в мен gps-a в момента и пиша по спомен/ и тогава в Basecamp се вижда и растителността.

                  ПП Всъщност ето това са файловете:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$8EBC5662511A87D.jpg
Прегледи:1
Размер:9.8 КБ
ID:5628668
                  Последно редактирано от connann; 11-12-14, 10:37.

                  Коментар


                  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Колега качвам ги автоматично с plugin и все още не мога да се справя.

                    Коментар


                    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от SAINT Преглед на мнение
                      Колега качвам ги автоматично с plugin и все още не мога да се справя.
                      За някои модели сайтът не пуска слоевете разделени в отделни файлове. При мен на Zumo-то файловете са ми същите като при теб и на Basecamp изглежда по същия начин без растителност. Може би при по-старите модели да е така.

                      Коментар


                      • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Мисля че не точно така защото при стария компютър нямах проблеми, аз вече писах за това.

                        Коментар


                        • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Току що тествах. Сайтът пуска картите според модела, независимо дали ръчно или автоматично се ъпдейтва. При едни модели разделя изолиниите в отделен слой, при други не. Ако кача на GPS-a вариант с разделени слоеве в Basecamp се вижда растителната настилка, ако не са разделени - не се вижда.

                          Това, че преди ти е работело на XP-то, може да е било, защото е била стара версията на Basecamp, а сега новите версии да не са съвместими. Няма да е за първи път на Гармин нещо да не е съвместимо. Защо не пишеш на съпорта да ти пуснат една карта с разделени изолинии.

                          Коментар


                          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Сабине, Извинявай за безпокойството тук, но натисни хората си да изпращат фактури навреме. Звъня на Явор - не се обажда никой.
                            Благодаря предварително и хубави празници.

                            Коментар


                            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Фактурите за закупени през сайта карти или удължения на абонаменти са на разположение за сваляне от потребителския профил в www.karta.bg чрез "Моят профил" > "История на плащания" в горния десен ъгъл на страницата.
                              OFRM Team
                              Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                              Коментар


                              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Калеги,скоро ще излезе ли ОФРМ 2015 Q3?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X