Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Здравейте!

    Точките за чешма сме ги дублирали с тип, който може да се търси, защото преди време открихме, че някой уреди не могат да търсят по име чешмите. Когато създадем наш(къстъм) тип обект той се вижда с приоритет пред останалите обекти. По същата причина се виждат и логотата на веригите в карата, защото са custom poi. За да направим да се виждат и хижите и върховете по същия начин, това означава да ги дублираме и тях с наш тип POI, което обаче ще създаде проблем при търсене, защото ще излизат по два пъти тъй като тези обекти си се търсят успешно.

    В уреда трябва да имате настройка за показването на точките и техните описания. Обикновено настройката е "Автоматично", но може да се промени като се зададе зум ниво под което да се виждат обектите. Нямам такъв уред под ръка да ви кажа къде е точно, но мисля че трябва да е map settings > advanced или нещо подобно.

    Коментар


    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Благодаря, получи се - вече виждам върховете и някои други POI, изписани с думи, това ми е достатъчно.

      Коментар


      • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Днес един шофЕр на камион ми обясняваше , как неговия уред му показвал височините на мостове, тунели и разни други щуротии. Тези опции от уреда ли са или от картата ?
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          И на двете.

          Гармин имат европейска карта за камиони и кемпери и отделно имат уреди, които поддържат тази карта и има настройка да си зададеш натоварване на ос и габарити. Картата гледа тези данни и би трябвало да избягва места през които не може да се мине.

          За съжаление софтуера, който гармин са ни дали не поддържа подобна функция.

          Коментар


          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Благодаря !
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Здравейте, отново искам да попитам за чешмите и изобразяването им, прави ми впечатление, че при много ситуации просто "превземат" екрана, явно имат сериозен приоритет като елемент, но ми се струва прекалено? На моменти буквално не се вижда нищо друго на екрана. Има ли начин като потребител да го променя поне за себе си, дори ако трябва да редактирам файлове? Дори бих предпочел изобщо да не ги виждам на моя уред, отколкото да виждам почти само тях. Благодаря.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:160.gif
Прегледи:1
Размер:64.7 КБ
ID:5746788Натиснете снимката за да я уголемите

Име:181.gif
Прегледи:1
Размер:56.9 КБ
ID:5746789Натиснете снимката за да я уголемите

Име:445.gif
Прегледи:1
Размер:52.7 КБ
ID:5746790

              Коментар


              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Настройката за детайл на картата на какво ниво е? Ако се намали, ще изчезнат предполагам.

                Коментар


                • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Здравейте, имам закупен преди години лайфтайм лиценз, който ми го дава към устройство, което нещо даде фира. Решил съм да си купувам нов Гармин, но не мога да се ориентирам - мога ли да си прехвърля този лиценз към новото устройство?
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:g1.jpg
Прегледи:1
Размер:17.6 КБ
ID:5763547
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Не. Лиценза приключва с устройството.
                    Подновява (прехвърля) се само при гаранционна замяна на хардуера с друг.
                    Само в този случай.
                    Поне на мен такава информация са ми давали.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Lifetime - докато уредът е жив. Със смъртта на уреда ти умира лиценза.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Ko? Тва ако е така - хич изобщо никога няма да има и капка смисъл да си плащам допълнително за ОРФМ - просто на две години - продавам старият и си купувам нов...
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Ами то и със CN е същата ситуация.
                          Доколкото зная - със всяка карта.
                          Ако те устройва CN - ползваш си и я.
                          Не че тя е безплатна...
                          И не че няма безплатни алтернативи.

                          Впрочем тези уреди не са таблет.
                          Лайф сайкъла на такъв уред е значително повече от 2 години.
                          Обаче щом те кефи да ги менкаш като мобилен телефон - става и така

                          П.С: Не че на мен ми харсва тази политика. Но е такава.
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Друго имах предвид - какъв е смисъла да купувам лайфтайм, като цената на 1-2 годишни ъпдейта я има в едно устройство.
                            Хич не споменавам никакви манипулации по картите!
                            205W го продадох на четвъртата година, 2405 загина на четвъртата година. Във вторият имаше година ъпдейти, можех да карам с година по-стара карта и след 2 години да го продам, без да купувам лайфтайм.
                            С новият - същото.

                            Ако съм платил лайфтайм и съм изгубил устройството след седмица?

                            Просто нека Сабин се замисли за смисъла, аз нямам против да си купувам неговият продукт - върши ми работа.
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Ами по принцип всеки уред се продава а и картовият продукт има 3 или 4 вида лицензи и всеки си избира каквото му се струва най-изходно за конкретният случай.
                              Аз например ползвам ръчният си от около 7 години и ако не го загубя или не се счупи не възнамерявам да го заменям.
                              Просто защото покрива на 100% това, което ми трябва.
                              Лайфтайм абонамента в този случай е най-подходящ.
                              Нищо, че обновявам в годината по 1 път да речем.
                              Та важното е да има избор - няма еднакво практично решение за всеки
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Тъй де - аз ползвам Гармин и ОФРМ вече 8 години - когато купих сегашният си ГПС вече знаех, че това е продукта (ОФРМ), който искам и реших да доплатя, давайки моят скромен принос към разработката й (в комплекта имаше 1 година ъпдейт, а аз не съм скаран с компютурите ).
                                Ако бях изгубил на следващата седмица устройството - къде е логиката на лайфтайма?
                                Здраве да е, просто ще знам, че не е това начина.
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X