Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Здравейте, има ли развитие с версията за Android. Имате и още един клиент в мое лице .

    Коментар


    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      То клиенти ще се появят много.

      Send from my Xperia Z3 using Tapatalk

      Коментар


      • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Имам едно питане. Защо местата отбелязани , като исторически не излизат при общо търсене?
        Например , от екрана натискам лупата ( бутона за търсене) и пиша "Манастир Въскресение Богородично" ( името е примерно ) нищо не излиза, обаче , ако мина през подменютата за търсене , на раздела за исторически места - манастири и го има.
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
          Имам едно питане. Защо местата отбелязани , като исторически не излизат при общо търсене?
          Например , от екрана натискам лупата ( бутона за търсене) и пиша "Манастир Въскресение Богородично" ( името е примерно ) нищо не излиза, обаче , ако мина през подменютата за търсене , на раздела за исторически места - манастири и го има.
          В картата присъстват единствено данни, а самото търсене е функция на управляващия софтуер на уреда. Ето няколко полезни съвета при търсене на обекти:

          - Вместо да изписвате пълното име на търсения обект, по-добре е да го търсите по една дума от същинското име на обекта. За да ограничите списъка с резултати, добре е да подберете по-рядка дума от същинското име на обекта. Например ако търсите обект с име "язовир Горни Дъбник", и извършите търсене по ключова дума "Горни", списъка с резултати ще е значително по-голям, отколкото ако извършите търсене по ключова дума "Дъбник". Тъй като в редки случаи се промъкват съкращения в наименованията на типа на обектите в картата, имайте предвид, че ако името на обекта в картата е "яз. Горни Дъбник", при търсене по ключова дума "язовир", този обект няма да излезе в списъка с резултати.

          - Уверете се, че изписвате правилно търсената дума. Например, ако търсите по ключова дума "Въскресение" (от Вашия пример), уредът няма да открие обекти с това име, защото думата е изписана погрешно (правилно е "Възкресение").

          - Търсенето се извършва концентрично, като по подразбиране центърът от който започва то е точката на Вашето моментно местоположение. Добра идея е да зададете център на търсенето в близост до обекта, който търсите. Така търсеният обект ще излезе в списъка много по-бързо, особено ако търсеният обект е на голямо разстояние. В примера с язовир Горни Дъбник, ако първо зададете търсенето да е в близост до Плевен, и след това търсите по ключова дума "Дъбник", търсеният обект ще се появи в списъка с резултати за по-малко от секунда.
          Последно редактирано от OFRM_Team; 15-06-16, 12:38.
          OFRM Team
          Отдел за Борба с Организираните Клиенти

          Коментар


          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
            В картата присъстват единствено данни, а самото търсене е функция на управляващия софтуер на уреда. Ето няколко полезни съвета при търсене на обекти:

            - Вместо да изписвате пълното име на търсения обект, по-добре е да го търсите по една дума от същинското име на обекта. За да ограничите списъка с резултати, добре е да подберете по-рядка дума от същинското име на обекта. Например ако търсите обект с име "язовир Горни Дъбник", и извършите търсене по ключова дума "Горни", списъка с резултати ще е значително по-голям, отколкото ако извършите търсене по ключова дума "Дъбник". Тъй като в редки случаи се промъкват съкращения в наименованията на типа на обектите в картата, имайте предвид, че ако името на обекта в картата е "яз. Горни Дъбник", при търсене по ключова дума "язовир", този обект няма да излезе в списъка с резултати.

            - Уверете се, че изписвате правилно търсената дума. Например, ако търсите по ключова дума "Въскресение" (от Вашия пример), уредът няма да открие обекти с това име, защото думата е изписана погрешно (правилно е "Възкресение").

            - Търсенето се извършва концентрично, като по подразбиране центърът от който започва то е точката на Вашето моментно местоположение. Добра идея е да зададаете център на търсенето в близост до обекта, който търсите. Така търсеният обект ще излезе в списъка много по-бързо, особено ако търсения обект е на голямо разстояние. В примера с язовир Горни Дъбник, ако първо зададете търсенето да е в близост до Плевен, и след това търсите по ключова дума "Дъбник", търсеният обект ще се появи в списъка с резултати за по-малко от секунда.
            Благодаря за бъзия отговор . Имах съмнения , че проблема е в моя телевизор Уреда е доволно стар
            Сега се сетих, за друг проблем който ми направи .
            Търся по адрес, задавам град Добрич, на улица въвеждам Добруджа, иабирам от предложените , булевард Добруджа , на номер избирам 2 и ме навигира към Улица Добруджа в Димитровград. След 3 рестарта и никакъв резултат , избрах адреса от картата ръчно и стигнах до дестинацията. Това дали пак е проблем в уреда ?
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Опитах твоето търсене. Не мога да избера номер 2. Предполагам, че не е въведен в картата. Уредът ми предложи да ме навигира до номер 6.
              Проверих - навигира ме към Добрич, а не към Димитровград.
              Версията на картата е 2016 Q2 City CYR. Същото получавам с 2016 Q2 Topo CYR
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                Опитах твоето търсене. Не мога да избера номер 2. Предполагам, че не е въведен в картата. Уредът ми предложи да ме навигира до номер 6.
                Проверих - навигира ме към Добрич, а не към Димитровград.
                Версията на картата е 2016 Q2 City CYR. Същото получавам с 2016 Q2 Topo CYR
                Ами пак пробвах и пак същото .. картата е преднава версия , ще пробвам с новата.



                Не знам защо ги завърта така клипчетата , а снимки не ми дава да кача.
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Уверете се, че няма друга включена карта освен OFRM. За целта влезте в "Настройки" > "Карта" > "Мои карти" (или "Данни") и оставете включена само отметката срещу карта OFRM.
                  OFRM Team
                  Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                  Коментар


                  • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Снимал съм , че е пусната само картата OFRM , но не мога да кача снимки.
                    Явно уреда ми е голямо дърво
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                      Снимал съм , че е пусната само картата OFRM , но не мога да кача снимки.
                      Явно уреда ми е голямо дърво
                      Опитайте да обновите управляващия софтуер (фърмуер) на уреда чрез безплатната програма Garmin Express, която е достъпна за сваляне от сайта на Garmin по следния линк:

                      http://software.garmin.com/en-US/express.html

                      След като свалите и инсталирате програмата Garmin Express, уверете се, че батерията на Вашия GPS уред е напълно заредена (в случай, че има нужда от зареждане, свържете уреда към Вашия компютър с USB кабел и го оставете свързан към включения компютър за няколко часа, за да се зареди напълно батерията). След като батерията е напълно заредена, стартирайте Garmin Express и следвайте инструкциите в програмата, за да обновите фърмуера до последната излязла версия (ако има излязла по-нова версия от текущата в уреда). Имайте предвид, че обновлението на фърмуера се записва в паметта на уреда и при следващото стартиране на уреда се инсталира в защитената памет, предназначена за фърмуера. Ако по време на инсталирането батерията на уреда е разредена и той се изключи, уредът ще бъде повреден невъзстановимо.

                      Ако това не реши проблема, опитайте да направите ресет на уреда (това действие ще изтрие запаметените данни в "Любими места", но няма да засегне инсталираните в уреда картови продукти). Точка а) от приложените по-долу инструкции ще Ви помогне да архивирате наличните точки от "Любими места", точка б) съдържа самата процедура по ресет на уреда, а в точка в) е указано как да възстановите архивираните точки обратно в "Любими места" след направения ресет.

                      а) Свържете Вашия навигатор към компютъра и изкопирайте файла current.gpx, който се намира в папка Garmin/GPX от вградената памет на устройството в удобна за Вас папка на Вашия харддиск. В този файл се намират запаметените точки в "Любими места", които ще се изгубят след ресетването на уреда и чрез него ще можете да ги възстановите. В духа на добрата практика можете да направите архив на цялата вградена памет на устройството.

                      б) След като разкачите устройството от USB кабела чрез опцията "Safely Remove Hardware", изключете го и задържайки натиснат екрана в долния десен ъгъл (с десния палец), включете устройството като продължавайте да държите натиснато с палеца. След 10-на секунди ще се появи надпис дали желаете да изтриете всички потребителски данни. Отговорете с "ДА". Това трябва да възстанови фабричното състояние на устройството. Имайте предвид, че при последващото включване устройството ще се забави с фиксирането на позиция и е добре да излезете на открито място без високи сгради наоколо за 15-на минути, докато устройството създаде отново таблицата с предполагаемите местоположения на спътниците, след което отново ще фиксира позиция за няколко секунди след включването му.

                      в) Тъй като след ресетването запаметените точки в "Любими места" ще изчезнат, за да ги възстановите първо преименувайте изкопирания на харддиска файл current.gpx на temp.gpx, след което изкопирайте файла temp.gpx в папка Garmin/GPX във вградената памет на уреда. При последващото стартиране на устройството, то ще прочете съдържанието на файла temp.gpx и ще го премести в защитената памет на устройството и съответно в "Любими места".
                      OFRM Team
                      Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                      Коментар


                      • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Горните действия са правени многократно , без никакъв успех. Явно стария ми уред се предава вече
                        Здраве да е .
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Здравиейте колеги.В средата на месец декември зададох въпроса ще има ли за 2016 г. четвърто обновление /2016 Q4/? Не получих отговор, и поста ми бе изтрит. Та сега пак си позвалявам да попитам същото. И ако няма да има поне да знаем за причината.

                          Коментар


                          • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Първоначално публикуван от vlahkab Преглед на мнение
                            Здравиейте колеги.В средата на месец декември зададох въпроса ще има ли за 2016 г. четвърто обновление /2016 Q4/? Не получих отговор, и поста ми бе изтрит. Та сега пак си позвалявам да попитам същото. И ако няма да има поне да знаем за причината.
                            Здравейте,

                            Публикацията Ви е изтрита в съответствие с точка 6 от правилата на настоящия раздел от форума. Новите версии на картата (в това число и предстоящата версия 2016Q4) излизат когато са готови - без ангажимент за фиксирани дати на излизане. Когато излезе нова версия, това се обявява изрично в настоящия раздел на форума чрез публикуване на нова тема.

                            Поздрави,
                            OFRM Team
                            Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                            Коментар


                            • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Благодаря за отговора и се извинявам за моята неосведоменост отностно правилата!
                              Поздрави.

                              Коментар


                              • От: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Здравейте, имам дребен проблем с картата, който всъщност ми създава големи неудобства при използването на уреда. Имам Гармин 64ст туристически уред, с офроуд-версията на картата. Проблемът ми е, че при всеки мащаб и всяка детайлност, единственото нещо от POI точките, което ми се изписва с дума на екрана, е "чешма". Нито хижите или върховете или местностите излизат като име, а само като символ. За мен е достатъчно чешмата да е обозначена с маркер и без дума, докато примерно при ползване на уреда в студено време и с ръкавици, ще ми е от голяма полза да мога да видя коя хижа или коя местност е на картата, без допълнително цъкане и местене на курсора? Дори при първите ми тестови разходки на Витоша, ми беше голямо неудобство да не мога да открия даже Черни връх просто с навигиране на картата с курсора, а трябва да влизам или във FIND менюто, или да правя zoom out и да се ориентирам по картата. Има ли настройка или дори начин да си редактирам картата така, че "флагчето" което кара уреда да изпише на екрана "чешма", да се сложи и за други POI?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X