Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От къде влиза вода в нивата...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От къде влиза вода в нивата...

    Има и други теми за проблема с най-различни места от където е влизала вода в нивите, но ето на какво се натъкнах аз на моята. Установих, че при мен водата влиза от уплътнението на предното стъкло. Наистина след многобройни щателни експертизи, опити и т.н. водата идваше единствено м/у уплътнението и купето. Чудех се дали да купя ново уплътнение, защото мислех, че това е изгоряло вече или да го уплътня с болкит. Понеже имам много болкит - цяла буца, а и ме мързеше да свалям цялото стъкло и да слагам ново уплътнение, взех, че подпъхнах болкит под уплътнението. Като заваля следващия дъжд се видя, че вода вече не влиза, обаче на следващия по-продължителен дъжд видях две капчици, които бяха влезли и те бяха достатъчни да ме побъркат. Значи извода е, че нищо не се беше получило т.е. водовлизането беше намаляло драстично, но не и напълно. Та затова купих ново уплътнение аз и днес свалих стъклото, и какво да видя. В основата на рамката от двете страни има по една дупка за водоотичане, оригинални, и в тях вкарано по едно маркуче, което да я води уж извън купето. Вижда се на снимките. ОБАЧЕ тези шлауфки не водеха навън, а както бяха вкарани си бяха вътре в купето. Така че каквото мине по тях капе вътре, все едно каквото с тях - такова и без тях. Видях, че са сложени неправилно и ги сложих както трябва, т.е. краят има да излезе в моторния отсек (виж снимките). Не знам дали всички ниви са с тази "система" за отичане, моята е 95' година. Не бях свалял до сега стъкло на нива, затова споделям с вас, за да се знае, ако някой не може да открие магическо влизане на вода в купето - да има и това предвид. Искам да кажа, че ако не ви стърчи маркуче в двигателния отсек, като на последната снимка, значи е твърде вероятно да имате моят проблем - маркучето да е нанизано, но право надолу, съответно без никакъв смисъл. Някой работник от Толиатти не е съвестен, то да беше само един.....
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от nylon; 16-11-09, 19:19.

  • #2
    До: От къде влиза вода в нивата...

    на обсолютно всички ниви има такова маркуче.ако няма като са сменяли предното стъкло не са го монтирали

    Коментар


    • #3
      До: От къде влиза вода в нивата...

      Утре ще проверя моята

      Коментар


      • #4
        До: От къде влиза вода в нивата...

        Ох, на моята толкова работи и правих.
        1. въздухозаборника беше напукан и го лепих с каноконит. Освен това е закрепен с някакво кофти уплътнение за купето и оттам влиза вода. Махнах го, сложих силкон и пак го монтирах. маха се гандо, защото гаиките са в купето, а главите в коша.
        2. Под акумулатора ламарината се беше отпорила. От вибрациите там където е джаджата за лостчето с което се прикрепя акумулатора беше отпорило ламарината. Заварих го и обилно със силикон.
        3. Ламарината дето се свързва тунела с купето. Там имаше 2-3 мм луфт и катто тече, през нея и пак вътре. пак онилно силикон.
        4. Лиспва ми уплатнението на кормилния лост. през локвите като мина и пак тече. него напролет.
        5. Маркучите на стъклото не съм гледал.
        6. малко, ама пак тече отнякъде да му се не види

        Коментар


        • #5
          До: От къде влиза вода в нивата...

          С всичко което си изброил просто си изчерпал темата. Сега ти остава само да провериш и предното стъкло и си на път да развалиш магията

          Коментар


          • #6
            До: От къде влиза вода в нивата...

            Да си кажа право, за това маркуче не знаех. много благодаря за инфото. маркуче само от едната страна ли има или и от 2-те.
            Колкото до това , че съм изчерпал темата и ще спре да тече не съм уверен Все пак нивата е творение на руката инженерна мисъл а тя е безкрайна и пълна с изненади.

            Коментар


            • #7
              До: От къде влиза вода в нивата...

              Колеги на мойта Нива понякога при по-силен дьжд протича от пантите на задният капак (багажника) , след притягане на 2 бр гайки на пантата течьт спря . Явно са се били разхлабили от дупките или са стягани в петьк .

              Коментар


              • #8
                До: От къде влиза вода в нивата...

                Първоначално публикуван от ninurta Преглед на мнение
                Да си кажа право, за това маркуче не знаех. много благодаря за инфото. маркуче само от едната страна ли има или и от 2-те.
                Колкото до това , че съм изчерпал темата и ще спре да тече не съм уверен Все пак нивата е творение на руката инженерна мисъл а тя е безкрайна и пълна с изненади.
                и от двете страни трябва да има

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X