Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Захранване на Nüvi от батерии?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Захранване на Nüvi от батерии?

    Изчетах целия форум тука и като че ли не видях никъде схема на захранване на Нуиви от батерии. Та идеята ми не е възможно с четири акумулаторни батерии примерно по 2500мАч свързани последователно да се направи източник който хем да зарежда батерията хем да позволява да работи устройството. За USB-то четах че трябва да се закъси едно краче за да работи докато се зарежда. Другия въпрос който възниква е дали трябвяа да се сложи някакъв стабилизатор след батериите и дали нювито няма вграден такъв. И най - накрая въпроса е колко време може да издържи с 2500мАч батерий? Мисля че едно такова аварийно захранване според мен би било изключително полезно.
    Garmin nüvi® 205 (Денка)
    Nissan X-trail

  • #2
    До: Захранване на Nuivi от батерии?

    По добре си вземи един сух акумулатор на 12 волта и си ползвай оригиналното зарядно. В TCM складовете са по 2-3 лева ,направо с мини прахосмукачката ги даваха май. Упс , там май бяха 6 волта.

    Коментар


    • #3
      До: Захранване на Nuivi от батерии?

      Абе туй с акумулатора ми е минавало в главата обаче като изляза в гората да нося акумулатор...малко не ми се връзва. Другото нещо е че гпс-а може да го сложиш в точбичка против мокрене, с акумулатора туй няма как да стане. Лапито ми има една играчка дет съм я набелязал за целта и май скоро ще даде фира. Ще изкарам от нея стойката за батерий, пасва точно на гърба на нювито ми. Може да се направи нещо компактно и да се закрепи отзад. Може да носиш със себе си две шепи батерий, като се разредят едните сменяш със заредени и тъй няма да се притесняваш дали ти е свършила батерията на гпс-а.
      Garmin nüvi® 205 (Денка)
      Nissan X-trail

      Коментар


      • #4
        До: Захранване на Nuivi от батерии?

        Принципно и аз съмо го мислил този вариант за зареждане на ПДА от батерии които са последователно свързани, проблема е че ако например ползваш 4 то напрежението ще е около 5,2V което може да се окаже и по-голямо от необходимото но като се замисля толеранса на техниката работеща на 5 волта е около 5,25V може и да стане номера. Но това само при положение че ползваш зарядни батерии с алкални ще е 6 волта но проблема може лесно да се реши с последователно свързан на тях резистор с малка стойност, но имай предвид че така се губи част от енергията в резистора. Също така трябва да се вземе и предвид че по новите видове зарядни батерии от типа на Саньо Енелуп държат малко по-високо напрежение когато не са под товар което е около 1,35V. Така че въпроса опира до вида батерии които ще се ползват. Но в крайна сметка аз избрах друг вариант при използването на две батерии чиито напрежение се повишава до 5 волта. Намерих такава джаджа в Техномаркет която е с най-различни накрайници и има и за мини USB, така че с леко препряване на кабела ще стане пак работата.

        Коментар


        • #5
          До: Захранване на Nüvi от батерии?

          Би трябвало самото устройство да има вътрешен стабилизатор, някаде из фору,ма бях чел нещо подобно. Аз смяатам да сложа презарейдаши се батерии дето ги продават в комплект със зарядното. Имам едни Варта 2500 мАч. А иначе дай малко инфо за тая джаджа , кво представлява , за каво се изполва , да ида да я търся и аз.
          Garmin nüvi® 205 (Денка)
          Nissan X-trail

          Коментар


          • #6
            До: Захранване на Nüvi от батерии?

            А на някой минавало ли му е през главата варианта за слънчеви панели??
            Джобни фенерчета с такива батерии са по лев-два по левчетата. имам две такива и съм експериментирал с панела на едното. Изкарва около 4,2V и отдаван ток около 70-90 mA при панел 20х30 mm. Ако свържеш четири или шест такива панела паралелно ще се получи един не лош почти вечен и рентабилен енергоизточник.
            А ако си свалиш контраста на екрана до 0* %, детайлите на картата до минимално и изключиш звука на гпс-а ще си вдигнеш доста времето на употреба м/у зарежданията на вградената батерия. При моя с тези tweaks успях да го накарам да се държи от 3 и малко часа до четири часа и половина.

            *ако използваш слънчев панел ще е само през деня и батерия само през нощта. Следователно не ти трябва екрана да ти вади очите.

            Коментар


            • #7
              До: Захранване на Nüvi от батерии?

              Абе то и на батерий да стане пак ще е добре. Тука целта е да се направи нещо монолиттно което да пази и USB буксата от счупване, че е много аланкат. И цялото това нещо да се напъха в един водозащитен калъф. Като гледах една снимка на разглобено апаратче батерията му е 1,3Ач. С тая батерия мойто апаратче издържа 5 часа при подсветка 0%. Туй ще рече че с презареждащи се батерии от 2,5 Ач ще издържа 10 часа. Също може да си носиш в джоба колкото си искаш резервни батерии.По принцип батерии винаги трябват, за фенер, фотоапарат... Идеята на цялата тая работа е като си в планината и нямаш ръчно апаратче да ползваш автомобилния си навигатор като такова. За непофесионални цели би трябвало да стане. Едно от най важните предимства на ръчните гпс-и е гъвкавото им захранване.
              Garmin nüvi® 205 (Денка)
              Nissan X-trail

              Коментар


              • #8
                До: Захранване на Nüvi от батерии?

                Първоначално публикуван от anastaspeykov Преглед на мнение
                Би трябвало самото устройство да има вътрешен стабилизатор, някаде из фору,ма бях чел нещо подобно. Аз смяатам да сложа презарейдаши се батерии дето ги продават в комплект със зарядното. Имам едни Варта 2500 мАч. А иначе дай малко инфо за тая джаджа , кво представлява , за каво се изполва , да ида да я търся и аз.
                Ето това е единия вариант http://www.domo-bg.com/product_detai...ct_id=09035666 с 2 батерии и който аз ти препоръчвам тъй като пуска повече ток и е по подходящ за ГПС а и другия с една http://www.domo-bg.com/product_detai...ct_id=09035665 който е подходящ главно само за GSM или някое МP3 плеърче. Имам ги тези два варианта и другия трети който нямам е със соларна батерия http://www.domo-bg.com/product_detai...ct_id=09036061. Освен в Домо ги има и в Техномаркет то дефакто си е една фирма, търси ги там дето са батериите и разните такива накрайници или където се намират зарядните.

                Коментар


                • #9
                  До: Захранване на Nüvi от батерии?

                  А да сте се замисляли да използвате ония батерии,който ги ползваха операторите и се носят като колан на кръста?
                  Garmin nuvi 765T

                  Коментар


                  • #10
                    От: Захранване на Nüvi от батерии?

                    Вие хубаво спрягате батерии, а замисляли ли сте се как ще вкарате тока в устройството? Аз още се чудя. Единствения начин е през USB куплунга, но той е МИНИ-тип с 5 пина, а кабелите дето масово се продават са с максимум 4 жила !!! Сещате ли се, няма къде да се направи мост между 4-то и 5-то краче на кабела, защото 5-ти кабел вътре няма. Остава решението да се отвори Нувито и вътре да се направи моста с резистор, на гърба на куплунга.... Ама тази идея не ме вдъхновява.

                    Някой има ли представа от къде може да се намери мъжки USB-B тип куплунг (по възможност разглобяем) та да може да се направи мост извън GPS устройството?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Захранване на Nüvi от батерии?

                      Пише се "батериИ".

                      Не се излагайте. Големи хора сте, деца имате и ги възпитавате!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Захранване на Nüvi от батерии?

                        Ако и да е стара темата...
                        Имам NuVi 660 и е цяло приключение да го разглобиш. Супер тъпня е да ги правят с несменяеми батерии. Какво като е автомобилна навигация - повече ми седи в раницата.
                        Наистина, не бях се сещал да зареждам през 12V зарядно. Дадоха едни линкове за фотосолари но нещо не се отварят.
                        Мислил съм да изведа джъмпер и да пусна вътрешната батерия през него. Като клекне - откачам я и директно от външни с отделен кабел. Но не виждам смисъл да зареждам вътрешната от външни - акумулаторът хаби 50 % от енергията, докато се зарежда.
                        Има "магазини" - едни пластмаси дето си редиш колкото си искаш 1,2 волтови AA стандартни акумулатори.
                        Последно редактирано от Rabin; 22-07-10, 16:31.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X