Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт на Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от Yaro
    Има някаква грешка - най-вероятно в това, което четеш. Няма начин да има три (различни) дължини/лифт и амортосьора за трите да е един.
    Може и да има грешка, ама не е ясно къде. И за Мицубиши е същото. Има по 2-3 варианта за пружини/ресори и само по 1 вариант за амортисьори.


    И не е само при Dobinson. И при мене амортисьорите са същите като щатните (по дължина), а пружините - не.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от Насов
      Първоначално публикуван от Yaro
      Първоначално публикуван от Насов
      ...а относно мекото, май много зависи от амо-вете таз работа, а?
      Не. Мекото си е умора в пружинките.
      Окачването, и най-вече тунинговото не е само амове или само пружини, а и ДВЕТЕ.
      e как има копче за меко твърдо и средно положение? дори при серийни окачвания? кое тогава се коривира ако не твърсотта на амовете. а то ясно че нещата трябва да са в баланс м/у 2-те компонента, пружина и ам.
      ОК, Насов, не говоря за модели където това се регулира. Ставаше дума за Рейндж Класик (и други концептуално сходни), където мекото возене -> клатене, нестабилност, нон-стоп на тампони -> умора в окачването, и това на 100%.

      Първоначално публикуван от V93
      ...Може и да има грешка, ама не е ясно къде. И за Мицубиши е същото. Има по 2-3 варианта за пружини/ресори и само по 1 вариант за амортисьори.
      Два/три варианта от един лифт (примерно 2") или от различен? При първото съм съгласен, че е възможно да има няколко модела ресьора с един амортисьор.

      Първоначално публикуван от V93
      ...И не е само при Dobinson. И при мене амортисьорите са същите като щатните (по дължина), а пружините - не.
      Съгласи се, че ти си нестандартен като цяло (без никакво намерение да те обидя, или подобно). Поне със сигурност за австралийските производители. Галопера е като Паджеро 1, ама не точно... Плюс това има не-късмета да си първия лифтован Галопер (поне с TJM, не знам за ОМЕ). За следващия едва ли ще има такива перипети.

      При стандартни и най-вече популярни марки, за които производители като TJM, OME, Dobinson и други бълват количества такива проблеми няма.

      Като пример ще дам Фулдата, който онзи ден, просто за тест за един следобяд сложи последователно 2 окачвания на един Нисан - TrailMaster и TJM.

      Коментар


      • #33
        няма пълно щастие

        Аз съм много по-доволен от това стегнато окачване отколкото супееер мекото с което бях. Да наистина много меко, но твърде прост . Аз съм с олекотена задница обаче, оригинално подът на диското е една наГъната много дебела ламарина, на няколко пласта и тежи много, след като мойто беше отстранене и замнена само с 1 лист 1мм ламарина отзад стана много по-леко и сега нещата се балансират с много приятна возия едва след 1-вите 100 кг товар. За сметка на което смятам, че ще може доста да се натовари, като знам старото окачване колко понесе...
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-12-09, 16:47.

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от Yaro
          Съгласи се, че ти си нестандартен като цяло (без никакво намерение да те обидя, или подобно). Поне със сигурност за австралийските производители. Галопера е като Паджеро 1, ама не точно... Плюс това има не-късмета да си първия лифтован Галопер (поне с TJM, не знам за ОМЕ). За следващия едва ли ще има такива перипети.

          При стандартни и най-вече популярни марки, за които производители като TJM, OME, Dobinson и други бълват количества такива проблеми няма.
          Нямам и най-малкото намерение да споря, че моят случай си е нестандартен и предизвиква смут сред австралийските производители на офроуд оборудване. Същата история беше и като попитах ARB относно използваемостта на шнорхели "Сафари". От Австралия не можаха да ми дадат отговор, но пък това направиха от Германия ...

          В крайна сметка се оказа, че нещата не са чак толкова нестандартни и че Галоперът по отношение на окачването си е точно като един от вариантите на Паджеро. И торсионите са с дължина, каквато има при Паджеро 1 до 1996, и закрепването на задните амортисьори е с 1 от вариантите, използвани при Паджеро 1 (до 1991). Друг е въпросът, че и при Паджеро има повече от 1 вариант (за амортисьорите са таман 3 варианта на закрепване), което явно внася шум в системата.


          В конкретния случай мисля, че положението е такова, каквото съм споменал, не само за моя нестандартен случай, но и за Паджеро. Което ни най-малко не е нестандартна и непозната марка.
          Отваряш PDF каталога на Добинсън за Мицубиши, отиваш на 4-а страница и виждаш, че за Паджеро 3 (т.е. нов модел) има пружини с 10, 45 и 50 мм лифт, но само 1 вариант за амортисьори.
          Подобен е случаят и с Паджеро 1 (до 1991), и с Паджеро Спорт (Challenger) - 2 варианта за пружини, но 1 за амортисьори.

          Предполагам, че в някои случаи амортисьорите са 1 тип поради много малката разлика в лифта от пружините (напр. 5 мм). Обаче при Паджеро 3 разликата между 10 и 50 мм си е солидна ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от kinex
            Някои може ли да намери дължината min/max на този амортисйор

            Dobinson shock absorber Heavy Duty Gas PART NUMBER GS51-116

            за да го съпоставим с предните на Класика и да видим за какво става въпрос. Щото гледам че има три вида/дължини пружини а амортисйора е един.
            Този амортисйор GS51-116 е включен в комплектите на следните автомобили.

            LANDROVER Range Rover 1971/1998 - 20mm Lift предни
            LANDROVER Range Rover 1971/1998 - 40mm Lift предни
            LANDROVER Range Rover 1971/1998 - 45mm Lift предни
            LANDROVER Discovery I,II 1991 – 03/1999 - 20mm Lift предни
            LANDROVER Discovery I,II 1991 – 03/1999 - 40mm Lift предни
            LANDROVER Discovery I,II 1991 – 03/1999 - 45mm Lift предни
            LANDROVER Defender 90,110,130 1984/2001 - Standard Height предни
            LANDROVER Defender 90,110,130 1984/2001 - 30mm Lift предни
            LANDROVER Defender 90,110,130 1984/2001 - 40mm Lift предни
            LANDROVER Defender 90,110,130 1984/2001 - 45mm Lift предни
            NISSAN Patrol Y260 1989 on - 35mm Lift предни

            Прави впечетление че моделите се променят амортисйора остава същия. Големината на лифта се променя амортисйора пак остава същия. Много универсален бе

            Същия амортисйор коментирахме тук
            http://forum1.offroad-bulgaria.com/viewtopic.php?t=8060

            Коментар


            • #36
              Чавдаре, ОК, аз пък нямам никакви претенции да се изказвам като познавач в случая, коментирах на база прочетено за твоя казус тук с портала. И на база лично освидетелстван монтаж на лифтове на Нисан и Тойота, където на мен нещата ми изглеждат слагаш и бЕгаш. Едва ли е толкова просто за Фулдата де.

              Пламене,

              Моделите които си посочил имат грешка - няма Discovery 2 от 1991 - 1999, то е 1999 onwards. Както и Дефендер-а преди 1990-та се води 110 (one ten), 90 и т.н. Но иначе вероятно е така.

              Коментар


              • #37
                Първоначално публикуван от Yaro
                Чавдаре, ОК, аз пък нямам никакви претенции да се изказвам като познавач в случая, коментирах на база прочетено за твоя казус тук с портала.
                Остави го моя казус! По-горните примери са за друго и Пламен е прав да се чуди. Както се чудя и аз.
                Кажи си мнението що така другарите от Добинсън за напр. Паджеро 3, а и не само, при 3 варианта пружини дават само 1 за амортисьори? И какво следва от това?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  Така е написал производителя на въпросната конфекция.
                  Лифтове ши ми правят. Аматйори. Да научат първо марките и как се мери с рулетка.

                  Коментар


                  • #39
                    Първоначално публикуван от V93
                    при 3 варианта пружини дават само 1 за амортисьори? И какво следва от това?
                    Следва имхо че амортисьорите са по универсална част. В американските сайтове за лифт често се среща примерно: едикъв си аморт. за лифт 2-3 " или за 2-4 ", или 6-8". което не учудва никого. Или пък примерно в budget китовете които са само 4 подложки до 2" често казват че можеш да останеш със сток амовете. Или както казваше един приятел "стига изкуство, дайте малко естество"
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-12-09, 16:48.
                    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                    Коментар


                    • #40
                      Ако амортисьора е прост маслен тип е нормално да работи в голям диапазон от хода си и не е чудно че се дават за няколко окачвания.

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от Джамбазов
                        Ако амортисьора е прост маслен тип
                        Heavy Duty Gas
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #42
                          Първоначално публикуван от V93
                          ...Кажи си мнението що така другарите от Добинсън за напр. Паджеро 3, а и не само, при 3 варианта пружини дават само 1 за амортисьори? И какво следва от това?
                          Много просто. Амортисьора има един запас, който не е задължително винаги да се ползва на макс при стандарното окачване.

                          Пример:
                          - При ЛР Дискавъри стандартен (заводски) амортисьор може да поеме до 2 инча лифт на пружини (има достатъчно ход на сгъване и разгъване).
                          - При Патрол - стандартния амортисьор може да поеме до 1 инч лифт. Следващия поема от 1 до 3 инча. Следващия от 4 инча нагоре.

                          Първоначално публикуван от kinex
                          Така е написал производителя на въпросната конфекция.
                          Лифтове ши ми правят. Аматйори. Да научат първо марките и как се мери с рулетка.
                          Грешиш. Сега погледнах каталога на Dobinson, там пише LR Discovery, Серия 1 и 2 - 1991 - 1999. Продуктите за Discovery II (както ти си посочил) са на съвсем друга страница. Не знам за аматьори и рулетки, но мога да ти подам един IBAN за едни 100лв.

                          ===

                          Иначе:
                          1) Защо при някои модели има разлика във дължината на пружината, но не в тази на амортисьора: според мен, защото тунинговия амортисьор е с по-добри характеристи, усилен, с по-добър ход (на сгъване и разгъване).
                          2) Защо един амортисьор се предлага за няколко модела 4х4: според мен по много причини, включително и поевтиняване на производствен процес. Това го правят не само австралийките, немски и американски тунинг фирми, ами и нормални като Koni и други. В това няма нищо лошо, при различните 4х4 амортисьора стои по различен начин (вкл. ъгъл) и т.н.

                          Коментар


                          • #43
                            Първоначално публикуван от V93
                            Първоначално публикуван от Джамбазов
                            Ако амортисьора е прост маслен тип
                            Heavy Duty Gas
                            Тогава не би трябвало да са еднакви, на газовите характеристиката се променя в зависимост от хода , но явно на ония не им се занимава да разработват няколко вида амове. Все пак пружините се навиват къде по лесно. Така по лесно падат кинти.

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от Джамбазов
                              Ако амортисьора е прост маслен тип е нормално да работи в голям диапазон от хода си и не е чудно че се дават за няколко окачвания.
                              Къв диапазон. За дължина говорим. А тя е определяща за хода.
                              Доколкото знам дължината на амортисйора може да не се променя при разлика в лифта до 1см.

                              Коментар


                              • #45
                                Тъй де, е това имах навпредвид.
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-12-09, 16:49.
                                Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                                http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                                http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X