Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регулируема напречна (Панхард) щанга...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
    ... аз му намерих начина да не ги бъркам, поне на Вранглера...
    Махна стабилизиращата ли?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #77
      От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

      И не само...
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #78
        От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
        @Спарки: Дължината на щангата е ограничена по чисто конструктивни съображения.
        Какви са? Просто не сещам за такива, щом може да се побере, без да опира никъде.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

          От доста време си блъскам главта защо при джимнито хода отпред е по голям като
          имам на предвид че напречанта щанга отпред е по къса а задната по дълга.Май това
          правило по дълга или по къса не е от значение нито дори и наклона ако става дума за
          ходове не за поведение на асфалта.
          поздрави

          Коментар


          • #80
            От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

            Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
            От доста време си блъскам главта защо при джимнито хода отпред е по голям като
            имам на предвид че напречанта щанга отпред е по къса а задната по дълга.Май това
            правило по дълга или по къса не е от значение нито дори и наклона ако става дума за
            ходове не за поведение на асфалта.
            поздрави
            Еми, според мен не е от щангата. Може би защото отпред все пак има и двигател, та има достатъчната тежест да сгъне докрай колелото, което е в контакт в почвата. Отзад не може да се оптимизира така, понеже се очаква и да товари нещо. Е, натоварено ще има едни ходове, разтоварено - други.

            Това според мен де...
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #81
              От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

              За пример далече няма да ходим! Погледнете задната реактивна щанга на жигулата. Ми тя никога не е била хоризонтална... , но там става дума за съвсем други ходове, които нямат нищо общо с джипките. Макар,че като се замисля,то и на Нивата същата щанга не е много много хоризонтална...
              диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

              Коментар


              • #82
                От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                Нивата е с едни дълги ходове... има-няма 100-200 милиметра.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #83
                  От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                  Добре де, при повдигане с по дълги пружини ... моста "бяга" в дясно при празно купе без багаж!А, когато се натовари джипа ... моста си идва на "мястото" т/ст се хоризонтира.Ами, ако се претовари джипа и противоударните тампони не са опряли в долната си опорна точка ... значи ли, че моста ще се измести в лява посока?

                  Коментар


                  • #84
                    От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                    Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                    Добре де, при повдигане с по дълги пружини ... моста "бяга" в дясно при празно купе без багаж!А, когато се натовари джипа ... моста си идва на "мястото" т/ст се хоризонтира.Ами, ако се претовари джипа и противоударните тампони не са опряли в долната си опорна точка ... значи ли, че моста ще се измести в лява посока?
                    Зависи от наклона на щангата. Ако в нормално натоварено положение, тя е хоризонтална, то в претоварено отново ще бяга надясно. Въпроса е да се направи така, че при опрял на тампоните мост, щангата да е в близо до хоризонтално положение,евентуално с лек "обратен" наклон, понеже ако в това състояние моста е изместен, пружините хем ще са сгънати, хем ще са изместени - общо взето най-лошото, което може да им се случи като натоварване. Та, това натоварване трябва да е що-годе приемливо, тоест изместването в крайно натоварено положение да е що-годе приемливо.

                    Изобщо, оптималната дължина и оптималния наклон на щангата трябва добре да се обмислят така че окачването да работи добре в целия си диапазон.


                    Абе голям таралеж в гащите е тая щанга, ама друго по-добро не е измислено.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      ...........Абе голям таралеж в гащите е тая щанга, ама друго по-добро не е измислено.
                      Е?
                      Ай' с'а.
                      4 линк?
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #86
                        От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        Е?
                        Ай' с'а.
                        4 линк?
                        Има недостатъци, сравнено с панхарда, които на асфалт не са много приятни.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Има недостатъци, сравнено с панхарда, които на асфалт не са много приятни.
                          К'ви?
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #88
                            От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                            До 120 то повече не може да дигне старото паджеро никви грижи с 4 линка.И то доста уморено окачване тип направи си сам.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              К'ви?
                              Ако сложиш тампони, се клати странично повече, отколкото с панхард. Ако си сложил джони джойнтове или унибали, трябва да ги регулираш постоянно, щото се разхлопват. Говорим за всекидневна кола, а не състезателна, траялна и прочие. Общо взето същите недостатъци, като А рамо, като изключим това че е по-здраво (както си го направиш, всъщност).

                              Да, ама аз не знам за джипка с фабрично А рамо или 4 линк, по-голяма от витара. Може и да има, но аз не знам за такава. Предполагам не е случайно.
                              Последно редактирано от sparkybg; 16-07-10, 11:46.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Регулируема напречна (Панхард) щанга...

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Ако сложиш тампони, се клати странично повече, отколкото с панхард. Ако си сложил джони джойнтове или унибали, трябва да ги регулираш постоянно, щото се разхлопват. Говорим за всекидневна кола, а не състезателна, траялна и прочие. Общо взето същите недостатъци, като А рамо, като изключим това че е по-здраво (както си го направиш, всъщност).

                                Да, ама аз не знам за джипка с фабрично А рамо или 4 линк, по-голяма от витара. Може и да има, но аз не знам за такава. Предполагам не е случайно.
                                Спарки,клатенето няма общо с 4-линка и/или панхарда.По-голяма кола има-Гранд Чероки(1999-2005),Ленд Роувър(Дифендър и Дискавъри) и т.н.
                                Разликата между двата типа окачване е че при Панхард-а настрани работи само една щанга,на усукване на моста-друга...При 4-линка във всяка посока на възможно движение на моста спрямо рамата ВИНАГИ работят 4 щанги.
                                Остава отворен въпроса къде са захванати.Ако е правилно поставен ,на асфалт усещането за стабилност може да бъде "същото и/или по-добро".Напрактика,ако не знаеш какво е отдолу,никога няма и да разбереш и/или усетиш.
                                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X