Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

    Не ми отговори на въпросите.
    Ако не работиш след това с този компресомер по добре ходи някой майстор да ти я премери.
    Ще ходя, чак август на Албена инак щехме да се поизцапаме.
    Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

    Коментар


    • До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

      Първоначално публикуван от deko60 Преглед на мнение
      шлайфах главата , нова гарнитура , събрах го но работи на три цилиндъта . смених кабели , свещи , регулирах клапани , проверих центровката ...някой сеща ли се откакво е .
      Аз се сещам. Запуши вакуума на сервото и пак пробвай.

      Коментар


      • До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

        запуших вакума , промяна няма , изкарах пак главата , гарнитурата е добре , блока е добре , главата е добре .писна ми. кажете един автосервиз във Варна където ще я оправят. / и клапаните са добре /
        Последно редактирано от deko60; 18-05-10, 15:50.

        Коментар


        • До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

          Колега за пореден път ще задам този вапрос защото досега неполучих отговор от никои с подобни проблеми . С каква якост са болтовете на главата .

          Коментар


          • До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

            Първоначално публикуван от kiricov Преглед на мнение
            Колега за пореден път ще задам този вапрос защото досега неполучих отговор от никои с подобни проблеми . С каква якост са болтовете на главата .
            Няма и как някой да ти каже, ако на самите болтове не пише. Предвид че и главата и блока са алуминиеви, може да е всякаква.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

              завъртях цилиндрите да са на едно ниво и налях нафта / Боян го предложи за проверка на сигментите но нафтата така си стои , не изтича / . шантава работа .
              Последно редактирано от deko60; 18-05-10, 21:05.

              Коментар


              • До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                Първоначално публикуван от deko60 Преглед на мнение
                завъртях цилиндрите да са на едно ниво и налях нафта / Боян го предложи за проверка на сигментите но нафтата така си стои , не изтича / . шантава работа .
                Направете същото и с главата и вижте кой клапан пропуска.

                Коментар


                • До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                  клапаните са проверени , добре са , главата е добре, неискам да се занимавам вече с този двигател. реших да го сваля и да започна монтажа на опеловия . след като приключи монтажа ще видя какво няма да ми трябва от ферозовия / глава , стартер,алтернатор,компютър.../ ще ги обевя за продаване .

                  Коментар


                  • От: До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                    Първоначално публикуван от deko60 Преглед на мнение
                    клапаните са проверени , добре са , главата е добре, неискам да се занимавам вече с този двигател. реших да го сваля и да започна монтажа на опеловия . след като приключи монтажа ще видя какво няма да ми трябва от ферозовия / глава , стартер,алтернатор,компютър.../ ще ги обевя за продаване .
                    Еми, освен да ти кажа да ни държиш в течение...

                    Но, помни ми думата, "има нещо гнило в Дания". Според думите ти уж правите всичко както трябва, но явно или има някакъв скрит проблем, или все пак правите всеки път една и съща грешка, за която не се усещате нито вие, нито никой друг от челите темата. А често в такива случай се оказва някакво дребно камъче, дето преобръща колата. Аз за съжаление не можа да се сетя какво би могло да е.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                      Първоначално публикуван от deko60 Преглед на мнение
                      клапаните са проверени , добре са , главата е добре, неискам да се занимавам вече с този двигател. реших да го сваля и да започна монтажа на опеловия . след като приключи монтажа ще видя какво няма да ми трябва от ферозовия / глава , стартер,алтернатор,компютър.../ ще ги обевя за продаване .
                      Сложи ли опеловия мотор .Ако си го монтирал дай инфо как го направи.Поздрави.
                      ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                      Коментар


                      • От: До: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                        Мисля че е спукан блока

                        Коментар


                        • От: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                          Проверката за плътност на буталата не се прави с нафта а с газ за горене , и да има някакво изтичане не е толкова фатално .Все пак е бензин а не дизел .

                          Коментар


                          • От: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                            С проверката с нафта която съм препоръчал в конкретния случай може да се констатира предимно сериозна повреда - счупени сегменти , счупено или прогорено бутало - при такъв вид повреди няма никакво значение с какво се констатират - с нафта или газ за горене ! Относно определяне състоянието на цилиндро - буталната група като износване , този метод не може да даде точна представа . Професионалният подход за определяне състоянието на цилиндро - буталната група като износване е с микрометъра и вътромера да се направят необходимите измервания по спецификацията за съответния двигател , а не разни шмендикапели с нафта , газ , оцет и други от сорта ...
                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили “Титаник”.

                            Коментар


                            • От: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                              Здравеите, двигателя вече работи чудесно благодарение ремонта на БОЯН .Благодаря ти БОЯНЕ .Монтирах двигателя , но се изгубиха 4 по 4 . Преди демонтажа на двигателя работеха , от какво може да е ?

                              Коментар


                              • От: Други мотори за FEROZA и ROCKY ??

                                има ли дизелова фероза
                                [SIZE=7][SIZE=7][/SIZE][/SIZE]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X