Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното масло за бензинов WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Правилното масло за бензинов WJ

    Днес явно ми е ден за питанки

    Отворил сьм си тука сьседния комп да ровя по вьпроса за едни масла за едни Гранд Черокита и гледам,че за модела GRAND CHEROKEE 2001 с мотор V8 4.7 се предлага и синтетичен маслен филтьр който би трябвало да дьржи доста над обикновенния хартиен.Под дьржи имам в предвид да пречиства по-дьлго време без да има опасност от разпадане на самия филтьр.В комбинация с показанато масло горе му предписват 15 000 мили което са грубо 25 000 километра.

    И преди да скочи някой - карам масло сьс сьщата спецификация,в Европа му дават смяна на 30 000 километра сьс сьщия синтетичен филтьр.Сменям на около 12-15 000 километра щото ме е шубе.Това само за информация ако на някой му скимне да го кара малко по-дьлго време.Говоря за Кастрола на снимките горе.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      До: Правилното масло за бензинов WJ

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      .....Сменям на около 12-15 000 километра щото ме е шубе......
      Мен пък ме е още повече шубе затова ще си ползвам Мопарския филтър и ще го сменям между 8-10к и това е.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
      0877стоидевет215–Радослав

      Коментар


      • #33
        До: Правилното масло за бензинов WJ

        Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
        Мен пък ме е още повече шубе затова ще си ползвам Мопарския филтър и ще го сменям между 8-10к и това е.
        Мъдро. Обявените пробези на производителя са малко рекламен трик.Аз също не превишавам 10 000км с 5w30 и 0w30.
        grand cherokee 4.0 MY 2003 LAREDO.....love this car.

        Коментар


        • #34
          До: Правилното масло за бензинов WJ

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          Ами по-големи са от оригиналния. Горе долу два пъти.
          Purolator, МАN, Champion - пробвал съм ги но номерата забутах някъде във Форума. Слагай заводския Мопар. Клапана му е най-тих.
          2001 4.7 V8 май това са им номерата.М1 е синтетичен,с тая синтетика горе го карат по над 15 000 километра.





          http://www.jeepgarage.org/showthread.php?t=5778

          И линк за сравнение на филтрите ако на някой му е интересно.


          И да се престраша най-после да попитам.Защо на 4.7 му дават почти двойно по-кьс интервал за смяна на маслото от на някои други мотори?Какво значи Освен маслото и двигателя трябва да е лонг-лайф, а единствения такъв на Гранд Чероки е 3.0CRD на WK.
          Маслото на бензиновите 4.7 и 4.0 се сменя между 5 и 10 000км............ Какво е лонглайф двигател и с 2 думи ако може защо тия двата не са такива?


          Едни мотори на марката имаха проблеми с нагара по мотора,да не е нещо такова и по тая причина да искат смяна масло на малко километра?
          Последно редактирано от BENZBOSS; 31-01-10, 18:38.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #35
            До: Правилното масло за бензинов WJ

            Да, с минерално масло прави як нагар.

            Лонг лайф двигател, имах в предвид че смазочната система на двигателя е проектирана за дълги интервали между смените на масло. За това и само с масло не става. Трябва и двигателя да го може.
            А тия три литровите CRD, много често ги издухват защото въпреки че двигателя е проектиран за удължен интервал между смените на масло, ги карат по 20 000км с масло което не е лонг лайф.

            Коментар


            • #36
              До: Правилното масло за бензинов WJ

              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
              Лонг лайф двигател, имах в предвид че смазочната система на двигателя е проектирана за дълги интервали между смените на масло. За това и само с масло не става. Трябва и двигателя да го може.
              А тия три литровите CRD, много често ги издухват защото въпреки че двигателя е проектиран за удължен интервал между смените на масло, ги карат по 20 000км с масло което не е лонг лайф.
              Отивам да чета,че това масло с тия филтри на много други марки коли им дават по 15 000 МИЛИ и никой нищо не споменава за смазочната система на мотора.Просто казват - с минерал и хартиен филтьр толкова,с пьлна синтетика 4 и синтетичен филтьр примерно двойно на пробега между смени.


              А на това синьото много се смеяЧетох някьде,че се сьдят по случая и не ми беше ясно защо,а тя каква била работата.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #37
                До: Правилното масло за бензинов WJ

                А да ви е направило впечатление, че от 2007 г. в USA всичко ново дето се пуска на пазара употребява 0W/20 или 5W/20 ? Ама няма тоя, няма ония да си препоръчва вискозитетни класове! Обяснението е много интересно и просто - екология и нищо друго.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • #38
                  До: Правилното масло за бензинов WJ

                  Такааа,днес смених маслото.Оказа се че старото масло е черно като на дизел.Понеже не разбирам много от тия неща реших да го снимам и да ви питам вие какво мислите.
                  Според мен има три варианта маслото (което е на 5 000 км.) да изглежда така.
                  1.Да са ми наляли някаква чорба(нямам идея каква) която не е за тоя двигател и е станала на.....По документи уж са ми наляли Castrol...нещо си.Само че като ходих миналата седмица да си купувам масло младежа в Крайслер сервиза се опитваше да ми пробута някакво 10W40.И затова немога да бъда сигурен какво са ми сипали и преди няколко месеца.Затова и реших че вече ще си го сменям аз лично.
                  2.Другия вариант е да съм си платил Castrol,а да са ми наляли....нищо.Да не са го сменили изобщо и това масло да е на 10+ хиляди.Което като си го помисля само и ме побиват тръпки.
                  3.Да се вкарвам сам в филми и да е нормално маслото да е такова на 5 000 км.(което не ми се вярва много).
                  Ето и снимките и чакам предположения.
                  Прикачени файлове
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                  0877стоидевет215–Радослав

                  Коментар


                  • #39
                    До: Правилното масло за бензинов WJ

                    Предположения ли? Ето ти едно- колата се кара доста в градски условия с гадно /Българско/ качество горива.
                    Слагаш добри масла и сменяш по често- това е оправията.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #40
                      До: Правилното масло за бензинов WJ

                      Така от снимка не може да се разбере колко е черно.
                      И на 2000км да го източиш и да го сложиш в прозрачна бутилка пак ще изглежда черно.

                      А и е нормално ако колата е карана преди това само с минерални масла, сега синтетиката да чисти нагарите. При мен чак на третата смяна почнах да вадя що-годе чисто масло.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Правилното масло за бензинов WJ

                        Ахаа значи е нормално.Ок
                        Колата още не е виждала български бензин ама наистина се кара в градски условия предимно.А пък тук бензина уж е хубав.
                        А нормално ли е маслото да мирише на бензин.Сменял съм на други коли масло но не съм забелязал така да мирише.
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                        0877стоидевет215–Радослав

                        Коментар


                        • #42
                          До: Правилното масло за бензинов WJ

                          Зависи колко мирише.
                          Виж ако мирише на нафта, имаш голям проблем.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Правилното масло за бензинов WJ

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            А и е нормално ако колата е карана преди това само с минерални масла, сега синтетиката да чисти нагарите.

                            А така,точно казано.Мотора дето го караш ако се зачетеш по разни форуми и видиш разни мнения на разни хора ще видиш,че има голяма вероятност да имаш отлагания в тоя мотор.Имало някаква трьба сложена на кофти място и се получавал конденз като сьщия оставал в маслото.Това е една от причините да се сменя често,другата е малкия картер на сравнително голям мотор.

                            От снимките се вижда според мен поне,че маслото ти е на катран.От тук и двата варианта - или си попаднал на кофти масло и е станало на дупе или си попаднал на добро масло което е почистило малко от гадориите останали в мотора.А сега де

                            Моето масло като го точа след 12-13 000 километра е почти прозрачно,но и като им махна капака на клапаните и моторите са като аптека вьтре.Карам и масло което се препорьчва и за дизелови автомобили или кратко казано с много добре почистващи свойства.Не позволява образуването на нагар и каквото е имало вьтре го е почистило след втората смяна.




                            И на кратко.............или ти е било добро маслото или е било кофтиАко си сигурен колко е добро това което слагаш и пак излезе на боза ти е леко мрьсен мотора и си иска по-чести смени до изчистването му освен ако не си смелчага и не му пернеш нещо за почистване което поне аз не препорьчвам.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #44
                              До: Правилното масло за бензинов WJ

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Зависи колко мирише.
                              Виж ако мирише на нафта, имаш голям проблем.
                              Ако мирише на нафта наистина ще е голям проблема.

                              А иначе на бензин доста си мирише.
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                              0877стоидевет215–Радослав

                              Коментар


                              • #45
                                До: Правилното масло за бензинов WJ

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                И на кратко.............или ти е било добро маслото или е било кофтиАко си сигурен колко е добро това което слагаш и пак излезе на боза ти е леко мрьсен мотора и си иска по-чести смени до изчистването му освен ако не си смелчага и не му пернеш нещо за почистване което поне аз не препорьчвам.
                                Ами сегашното е това от снимките в началото на темата.Уж е хубаво.На 5 000 км. ще го сменям и гледам.
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                                0877стоидевет215–Радослав

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X