Обява

Свий
Няма добавени обяви.

клонотрошачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: клонотрошачка

    Фуражомелката в дадения случай няма да помогне по простата причина,този род машини работят с материал с ниска влажност при която смилането се извършва най-добре.При този процес нямаме рязане имаме раздробяване от чуковете на машината.Ако материала е суров надробяването ще бъде затруднено от това,че ще залепва по стените изхвърлян от центробежните сили и същевременно ще се образуват дълги влакна от несрязан материал проради това ,че е суров или мокър и ще се навива на вала на машината,а от там и до задръстване.

    Коментар


    • #17
      От: клонотрошачка

      Навремето в стария завод точно с промишлени фуражомелки мелехме дървените изрезки и друи дървени отпадъци за ПДЧ (талашит) .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: клонотрошачка

        Фуражомелката и дробилката за клони по същество са челюстни мелници и по принцип не е проблем да се ползва внимателно според натоварването.
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • #19
          От: клонотрошачка

          Наще бяха чукови фуражомелки на един барабан наредени парчета шина дълги към 350-400 щироки към 50мм и дебели към 15мм от стомана 18 ХГТ закалена . Мелеха всичко дъски кори къквото пуснеш по транспортната лента излизаше на дървени стружки. Спомням си че им правехме ремонтите на тримесечие там някъде издържаха чуковете.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            От: клонотрошачка

            Преполагам, че материала е бил сух.

            Коментар


            • #21
              От: клонотрошачка

              Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
              Преполагам, че материала е бил сух.
              Всякъкъв сух пропарен (мокър) кори всичко се мелеше . След това смесване к карбамидформалдехидно лепило и между две алуминиеви ламарини на пресата при 150 градуса и готово получава се талашитена плоскост (ПДЧ).
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: клонотрошачка

                Май говорите за нещо от този род: http://autoline.bg/s/selskostopanska...c12tk2480.html

                Коментар


                • #23
                  От: клонотрошачка

                  Гледам няма,развитие по темата от 2011. Това е моята машина,до направата и се стигна ,защото не открих друг начин да се справя с окастрените клони заемащи място за 5-6 кубика дърва. Чертеж мога да дам на моята,с този мотор 2,2 кв се справя с клони до 50 мм. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 150.jpg
Прегледи:1
Размер:192.1 КБ
ID:5481268Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 151.jpg
Прегледи:1
Размер:199.3 КБ
ID:5481269Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 152.jpg
Прегледи:1
Размер:183.0 КБ
ID:5481270Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 153.jpg
Прегледи:1
Размер:90.1 КБ
ID:5481271Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 154.jpg
Прегледи:1
Размер:125.4 КБ
ID:5481272 За осъществяването и,идеята е взета от подобнаhttp://www.youtube.com/watch?v=r3zg-WsNRd8
                  Последно редактирано от ivan_; 11-05-13, 21:40.

                  Коментар


                  • #24
                    От: клонотрошачка

                    Добре е, че има нормално ел.захранване. На моето място напрежението е между 80 и 130 волта макс и никакви ел. уреди не работят. Мислех да сглобявам нещо с ДВГ, но приятели продаваха една машина Викинг с четиритактов двигател, та се реших и я купих. Мели клони много добре. По ТТ данни до 45мм, но става и за по-дебели.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GB370S.jpg
Прегледи:1
Размер:15.6 КБ
ID:5481279
                    Show must go on!
                    LZ1VES

                    Коментар


                    • #25
                      От: клонотрошачка

                      Да и аз мисля да я ъпгрейдвам с двигател 5-7 к.с. ,но причината да се захвана аз,беше че нямаше бензинова или дизелова дробилка,която да взема под наем,имали само електрически. А в нишата м/у 200 и 2000 лева няма нищо читаво. Та тябваше да ги транспортирам до мястото за дробене.

                      Коментар


                      • #26
                        От: клонотрошачка

                        http://www.youtube.com/watch?v=wx_c1...ture=endscreen
                        http://www.youtube.com/watch?v=RF8tf...eature=related
                        http://www.youtube.com/watch?v=wx_c1...ture=endscreen
                        E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

                        Коментар


                        • #27
                          От: клонотрошачка

                          може ли да ми пратите чертеж.благодаря

                          Коментар


                          • #28
                            От: клонотрошачка

                            Стрaхотнa темa.Почиствaнето нa дворовете от клони е проблем.Вчерa изкaрaх един кaмион,a ми се виждaхa мaлко,явно е че трябвa дa се мисли зa мелницa,тaя с ножовете ми хaресa,чуковите сa мощни ,но сa по-проблемни.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #29
                              От: клонотрошачка

                              Колеги,

                              Изведнаж се оказах с нуждата да отстраня респектиращо голям обем клони от терен в София. Клоните са с листа, на дължина са около 2-3-4м, разнородна дървесина и макс. Ф100 в основата. Дайте моля идея или окажете съдействие на комерсиални начала в организирането и изпълнението на тази задача. Представям си го като закарване на голяма дробилка на място, дробене и събиране на триците в голям контейнер и изхвърляне на сметище или предаване в пункт на фирма за пелети, биогориво или подобни.

                              Споменах ли също така и за 10-ната налични дървени трупи за бичене на кофражни дъски? ....... Идеи за гатер и транспорт на трупите с вдигане от място за района на София също са много добре дошли ...

                              Търсенето в интернет не ми дава резултат засега. Ще пусна същото послание и във под-форум Агрономия.
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: клонотрочшачка

                                [QUOTE=D-MAX;920481]За екобрикети трябва преса или екструдер(доколкото знам). Идеята ми беше дали не може да се ползва пелетна горелка за изгаряне на въпросния дървен чипс директно без допълнителна обработка?
                                Между другото се сещам, че ако общините си поддържат дървесните видове по райони със съответното годишно подкастряне(за да не висят клоните на 1,5м от улиците, както е сега), целия тоя дървен материал може да се използва съвсем спокойно в училищата за отопление през зимата. Хем населените места ще са по приветливи(а не запуснати като сега), хем отоплението за децата ще е на практика екологично. В Германия съм виждал, как всички изрязани по пътищата клони се подават в машинка закачена за теглича на самосвал, и благодарение на собствено задвижване, всички клони стават на чипс и се товараят директно в самосвала. С въпросното съоръжение се надробяваха доста дебели клони.[/QUOTE

                                Колега погледни това , до месец ще го имам инсталирано в къщи.

                                http://www.vseprodrevo.cz/univerzaln...27-kw-komplet/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X