Обява

Свий
Няма добавени обяви.

клонотрошачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • клонотрошачка

    Имам желанието да си меля клоните от градината,_но няколкото модела клонотрошачки на пазара, не ми изглеждат много здрави, пък и скъпи бе. Та си мисля за някаква самоделна конструкция, ама мисленето явно е хлабаво, защото не дава резултат._Е, ако някой има идея за споделяне и желание, ще съм му благодарен.
    Последно редактирано от giorgio; 28-01-11, 08:02.

  • #2
    До: клонотрочшачка

    Всички модели на Щил и Хускварна са изключително здрави, все пак за това са произведени, но щом не чак толкоз здравите на външен вид , са скъпи, какво да говорим за тези две марки. А вече няма лизинг .
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      До: клонотрочшачка

      Тази която гледах е на ош", рапид някакъв, и беше 500 лв. а е от рециклирани кофички за кисело мляко. По-свестните на икинг" са около 700-800 за ил" незнам,_може и да са поносими тези цени, но на мен ми е скъпо.
      Последно редактирано от giorgio; 28-01-11, 08:06.

      Коментар


      • #4
        До: клонотрочшачка

        Ако мога да попитам, получения продукт от тая трошачка има ли някакво предназначение или просто тя си ги троши за да им се намали обема на отрязаните клони?
        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

        Коментар


        • #5
          До: клонотрочшачка

          Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
          Ако мога да попитам, получения продукт от тая трошачка има ли някакво предназначение или просто тя си ги троши за да им се намали обема на отрязаните клони?
          Правят се екобрикети. Но пролетта е по-далавера- имаш и листа.

          Коментар


          • #6
            До: клонотрочшачка

            За екобрикети трябва преса или екструдер(доколкото знам). Идеята ми беше дали не може да се ползва пелетна горелка за изгаряне на въпросния дървен чипс директно без допълнителна обработка?
            Между другото се сещам, че ако общините си поддържат дървесните видове по райони със съответното годишно подкастряне(за да не висят клоните на 1,5м от улиците, както е сега), целия тоя дървен материал може да се използва съвсем спокойно в училищата за отопление през зимата. Хем населените места ще са по приветливи(а не запуснати като сега), хем отоплението за децата ще е на практика екологично. В Германия съм виждал, как всички изрязани по пътищата клони се подават в машинка закачена за теглича на самосвал, и благодарение на собствено задвижване, всички клони стават на чипс и се товараят директно в самосвала. С въпросното съоръжение се надробяваха доста дебели клони.
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • #7
              До: клонотрочшачка

              Това което си видял да се мели в Германия едва ли отива за горене.Масово го ползват като защита от нежелани растения.Посипват го под телената ограда на растояние около 50см от двете страни и гарантирано няколко години там не расте трева и разните увивни растения.

              Коментар


              • #8
                До: клонотрочшачка

                Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                ...В Германия съм виждал, как всички изрязани по пътищата клони се подават в машинка закачена за теглича на самосвал, и благодарение на собствено задвижване, всички клони стават на чипс и се товараят директно в самосвала. С въпросното съоръжение се надробяваха доста дебели клони.
                И в София съм виждал такива тази година.

                Коментар


                • #9
                  До: клонотрочшачка

                  Първоначално публикуван от VESO4AR Преглед на мнение
                  Това което си видял да се мели в Германия едва ли отива за горене.Масово го ползват като защита от нежелани растения.Посипват го под телената ограда на растояние около 50см от двете страни и гарантирано няколко години там не расте трева и разните увивни растения.
                  Да, но това има и естетическо значение, тъй като, когато се слага с тази цел, обикновенно се оцветява с някакъв байц, за да има цвят самата подложка. Такъв продукт се продава в Баумакс и има няколко цвята. Принципно, този вид отпадък има доста приложения, но за съжаление в България пътищата са масово обрасли с храсти и дървета, няма видимост, пречат, но явно никой не се интересува как може с един куршум да се уцелят поне два заека.
                  Използването за отопление обаче, ми се вижда най-полезно за нашите ширини. В края на краищата това си е чудесна биомаса.
                  Тъй като всяка година имам няколко кубика изрезки от градината, явно и аз ще трябва да се оборудвам с такава машинка. Досега всички клони ги начупвах наситно, къде с брадва къде на ръка и заминават за горене. Но си е доста труд и време. А резултата е пак достатъчно обемен. Ако са натрошени на ситно, вероятно обема ще е доста по-малък.
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • #10
                    До: клонотрочшачка

                    ами моята цел е по-простичка ще си ги правя на ...тор.не че този тор ми е най-нужното на света ама като си режа разни дървета в градината или някакви плеви искам да си ги смеля и върна обратно въвъ вид на тор а не само да се чудя къде да ги хвърля т.е унищожа съвсем безцелно

                    Коментар


                    • #11
                      От: клонотрошачка

                      Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                      За екобрикети трябва преса или екструдер(доколкото знам). Идеята ми беше дали не може да се ползва пелетна горелка за изгаряне на въпросния дървен чипс директно без допълнителна обработка?
                      Между другото се сещам, че ако общините си поддържат дървесните видове по райони със съответното годишно подкастряне(за да не висят клоните на 1,5м от улиците, както е сега), целия тоя дървен материал може да се използва съвсем спокойно в училищата за отопление през зимата. Хем населените места ще са по приветливи(а не запуснати като сега), хем отоплението за децата ще е на практика екологично. В Германия съм виждал, как всички изрязани по пътищата клони се подават в машинка закачена за теглича на самосвал, и благодарение на собствено задвижване, всички клони стават на чипс и се товараят директно в самосвала. С въпросното съоръжение се надробяваха доста дебели клони.
                      За екобрикетите машината е по-сложна,но за пелетите не е нищо особенно.Всеки що годе стругар може да си я направи и няма да му излезе повече от два тона пелети/300лв/тон.По особенното и в дробилката и в пресата за пелети е закаляването на детайлите.Обаче си е далавера за хора които се занимават със земеделие,защото отоплението ще им излиза без пари.На пазара един тон пелети е около 300лв.А в градината един тон клони и друга биомаса си е проблем.В мислещите държави хората масово превръщат биомасата в пелети и ги ползват за гориво.Пелети стават и от слама,слънчогледови люспи и от почти всякаква биомаса.Е калоричността е различна,но нас ни топли цената.А биомасата ни е без пари и даже ни създава проблеми.Дървата и въглищата стават все по непоносими, а ние изгаряме стърнищата и си правим пожари през лятото.Това е България,кво да се прави.Важното е кой какво казал,кой какво записал.
                      Ще се опитам да намеря чертежи за дробилка и да ги кача.Почти съм готов с пресата за пелети но не съм снимал нищо.Като я приключа ще кача снимки.

                      Коментар


                      • #12
                        От: клонотрошачка

                        Това е една моя разработка от преди много години правих я за мелене на тор но се справя перфектно и с клони . Представлява една ос на която са заварени два фланеца на тях са закрепени 8 броя инерционни ножове от стомана 65 Г и това е закрепено на два лагера в стар казан от бойлер . Някъде съм затрил другите снимки но една недовършена машина ми стои в работата клиента го хвана кризата две взе и тая остана за мен та утре ще я снимам и отгоре . Остана само да си направя краката и станока за закрепване на ел. двигателя и напролет да я пусна в действие на село.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM5699.jpg
Прегледи:1
Размер:139.5 КБ
ID:5244920
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: клонотрочшачка

                          Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                          Ако мога да попитам, получения продукт от тая трошачка има ли някакво предназначение или просто тя си ги троши за да им се намали обема на отрязаните клони?
                          В Англия ги разхвърлят в парковете където са цветните лехи. Понеже постояно вали,изгниват бързо и казват,че това е идеална тор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: клонотрочшачка

                            Не съм виждал такава машина, та въпросът ми е дали за тази работа не може да се използва фуражомелка.
                            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                            Коментар


                            • #15
                              От: клонотрошачка

                              Ролята на мобилните клономелачки е да намалят обема при извозването на отпада при окастряне на улици и паркове. За битови цели са неоправдана инвестиция. Ако клоните ще се ползват за отопление, най-добре е да се нарежат - така заемат и най-малък обем при съхранението им. Ако целта е торене - изгаряне и заораване на пепелта.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X