Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Начини за теглене на различни 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Начини за теглене на различни 4х4

    Мисля ,че ще е полезно всеки да разбере за свойта си джипка как без проблеми да си я изтегли.За целта трябва да се дават мнения от СПЕЦИАЛИСТИ с практика и опит имали реална ситуация с дадения модел 4х4 за който пишат .Благодаря им предварително.

  • #2
    Мисля че е необходимо известно уточнение на вашия въпрос защото начините за теглене обикновено не зависят от конкретните модели освен ако нямате нещо друго в предвид...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Моята не може да бъде теглена ако не и работи двигателя освен на много кратки разстояния и бавно. Причината е в автоматичната скоростна кутия и едностепенната раздатка без неутрална. Дори да съм на неутрална на скоростния лост вторичния вал на кутията е свързан с колелата с раздатката.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Re: Начини за теглене на различни 4х4

        Първоначално публикуван от edd2
        Мисля ,че ще е полезно всеки да разбере за свойта си джипка как без проблеми да си я изтегли.За целта трябва да се дават мнения от СПЕЦИАЛИСТИ с практика и опит имали реална ситуация с дадения модел 4х4 за който пишат .Благодаря им предварително.

        Е сега я втасахме! Ако чакам "СПЕЦИАЛИСТИ" да дадат мнение как се вади мойта джипка от калта, значи ще си изгния в някой дълбок коловоз. Щото не знам някой от специалистите да отговаря на другото ти условие за "практика и опит в реална ситуация с дадения модел"
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Рецептата е проста !
          Викаш приятел с редукторна уазка и си готов (те са универсални вадят всякакви модели)
          LZ1HKW
          Реглаж на преден и заден мост
          My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

          Коментар


          • #6
            Извинявам се ,малко уточнение .Става въпрос за теглене при авария на шосе .Ставали да се тегли на колесар,какво да е полужението на лостовете.С две думи при каква авария как е най -безболезнено да се прибере джипа.С платформа е най-добре ,но не всеки може да ползва.

            Коментар


            • #7
              Аха, е положението на "лостовете" наистина зависи от конкретния модел и за целта ще е добре да го уточните... Но ако не си знаете лостовете кой, как и за какво ви препоръчвам първо да вземете малко да "прехвърлите" материала за карането пък после да мислите за теглене...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от edd2
                Извинявам се ,малко уточнение .Става въпрос за теглене при авария на шосе .Ставали да се тегли на колесар,какво да е полужението на лостовете.С две думи при каква авария как е най -безболезнено да се прибере джипа.С платформа е най-добре ,но не всеки може да ползва.
                в най общи линии - повечето "джипове" с ръчни скорости - скоростите на неутрална и раздатката на неутрална. при случаи като на Димата не е лошо преди това да се погледне упътването за експлоатация - там обикновено пише как се тегли . относно автоматиците - има много митове и легенди . аз лично съм теглил автоматик над 1000 км с неработещ двигател без никакви последствия за скоростите.
                Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                Коментар


                • #9
                  Въпроса ми произлиза от темата на DEK "за какво служи N (неутрал) на малкия лост"

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от митко
                    Първоначално публикуван от edd2
                    Извинявам се ,малко уточнение .Става въпрос за теглене при авария на шосе .Ставали да се тегли на колесар,какво да е полужението на лостовете.С две думи при каква авария как е най -безболезнено да се прибере джипа.С платформа е най-добре ,но не всеки може да ползва.
                    в най общи линии - повечето "джипове" с ръчни скорости - скоростите на неутрална и раздатката на неутрална. при случаи като на Димата не е лошо преди това да се погледне упътването за експлоатация - там обикновено пише как се тегли . относно автоматиците - има много митове и легенди . аз лично съм теглил автоматик над 1000 км с неработещ двигател без никакви последствия за скоростите.
                    Абе при мен го дават само на платформа или ако е с колесар на другата ос се слага "доли" - онази каручка с колелцата та да не се въртят основните колела на джипа.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от vladi333
                      Рецептата е проста !
                      Викаш приятел с редукторна уазка и си готов (те са универсални вадят всякакви модели)
                      За вадене - вадят. Ама при вадене на някои модели могат да извадят я само кука за теглене, я част от купе, я някой мост ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от V93
                        Първоначално публикуван от vladi333
                        Рецептата е проста !
                        Викаш приятел с редукторна уазка и си готов (те са универсални вадят всякакви модели)
                        За вадене - вадят. Ама при вадене на някои модели могат да извадят я само кука за теглене, я част от купе, я някой мост ...
                        Е няма да сме маанджий каквото падне е излишно
                        продължава се нататък
                        LZ1HKW
                        Реглаж на преден и заден мост
                        My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                        Коментар


                        • #13
                          А па най-добре е ако автомата има и задна маслена помпа. Ама това май е само тунингова история.
                          Или ако е съвременен. Тогава си е нормална СК, а компютъра просто щрака лоста вместо човека.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от quadra
                            Абе при мен го дават само на платформа или ако е с колесар на другата ос се слага "доли" - онази каручка с колелцата та да не се въртят основните колела на джипа.
                            да, твоя случай е по специфичен, съответно и тегленето. за повечето обикновени джипки, били те и автоматик е напълно достатъчно положение N на двата лоста. за коли с предно предаване - също. ако не е изтекло маслото от автоматика, то е напълно достатъчно количество за да маже диференциала, на практика той е в маслена баня. ако маслото е изтекло - е, това е друга бира това го твърдя от практиката ми с автоматици (не малка, както знаеш ). естествено, на всяка кола тегленето трябва да се извършва с повишено внимание.
                            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                            Коментар


                            • #15
                              Според мен е важно всеки да знае как се тегли това, което кара в момента. А ако теглиш някой, то си е негов проблем дали знае това. (Съдбата на давещите се е в ръцете на... и т. н.) Пример: наложи ми се да тегля Ситроен ХМ с изтекла хидравлика. А той без хидравлика няма волан, спирачки и е легнал на асфалта. Човека вика - а бе дърпай! Издърпах го аз, но той си остави малко части по дупките. Та така...
                              Хайде да празнуваме вече!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X