Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    Как да накарам Общината като "заинтересована страна" да се яви на дело, срещу акт на РДНСК за премахване на незаконен строеж?
    Комисия на Общината установява "грубия" строеж през 2007 и предава щафетата на РДНСК. РДНСК издава заповед за събаряне, която заповед е атакувана в Административен съд. Тезата е: сградата е съществувала така от... 1969 г....
    По този начин е на път да се извърши имотна измама пред очите на половината град и местната власт нехае...

    Поздрави!
    Да си призная - малко ми е трудно да разбера за какво точно става въпрос.
    Доколко схващам - има издадена заповед за премахване на РДНСК, която е обжалвана пред Административен съд. Има ли влязло в сила решение на съда? Това, че 'сградата е съществувала така от... 1969 г....' - в решението на съда ли е посочено? Чия собственост е имота, строежа.. и за какъв строеж става въпрос? Общината "заинтересована" ли е? /Да не би да става въпрос за общински имот?/
    Дай малко повече подробности..
    Поздрави
    Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

    Коментар


    • #77
      От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

      Спешно търся лицензиран проектант за изготвяне на "план за безопастност и здраве" , на някакви "по такива" цени. Ако някой може да помогне.... (всъщност имам изготвен такъв ,но от нелицензиран пр.)
      Уморените коне не ги убиват , нали ??

      Коментар


      • #78
        От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

        Първоначално публикуван от Макавеев Преглед на мнение
        Спешно търся лицензиран проектант за изготвяне на "план за безопастност и здраве" , на някакви "по такива" цени. Ако някой може да помогне.... (всъщност имам изготвен такъв ,но от нелицензиран пр.)
        А защо трябва да е лицензиран проектант?
        Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

        Коментар


        • #79
          От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

          Ми защото Гладния Архитект така настоява. Нали се сещаш че на мен ми е все едно дали тия безполезности ми ги писала баба Вуна , или лицензиран проектант.
          Както казах , имам такъв изготвен от архитекта ,правил архитектурния план , лицензиран от камарата на архитектите - не става.
          Уморените коне не ги убиват , нали ??

          Коментар


          • #80
            От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

            Намери само някой да ти го провери и подпечата щом имаш готов. Няма смисъл от нов, освен ако лицензирания проектант не ти каже, че за нищо не става.

            Коментар


            • #81
              От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

              Първоначално публикуван от Макавеев Преглед на мнение
              Ми защото Гладния Архитект така настоява. Нали се сещаш че на мен ми е все едно дали тия безполезности ми ги писала баба Вуна , или лицензиран проектант.
              Както казах , имам такъв изготвен от архитекта ,правил архитектурния план , лицензиран от камарата на архитектите - не става.
              Да, аз разбрах, че има готов проект и се търси просто кой да го подпише, но не ми стана ясно откъде произлезе 'нуждата' да бъде подписан от лицензиран проектант. Сега разбрах!

              Успех
              Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

              Коментар


              • #82
                От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                За съжаление и аз не мога да помогна, проектантите по ПБЗ са една особена порода - държат на доста високо и твърдо заплащане за елементарно планче и ксерокопие от наредбата по безопасност на труда. Аз възнамерявам да изкарам курса по ПБЗ скоро и да придобия такъв лиценз, но това ще стане най малко след 2-3 месеца Голямо пазарене беше с мойто ПБЗ за последния проект ... ПБЗ трябва да се изготвя от строителя и да се изисква при откриване на строителната площадка, ама нали трябва да се цоца от някъде.
                Александър

                Коментар


                • #83
                  От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Аз възнамерявам да изкарам курса по ПБЗ скоро и да придобия такъв лиценз, но това ще стане най малко след 2-3 мес.
                  Доколкото разбрах курса е 2-дневен :-)
                  Уморените коне не ги убиват , нали ??

                  Коментар


                  • #84
                    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                    Първоначално публикуван от Макавеев Преглед на мнение
                    Доколкото разбрах курса е 2-дневен :-)
                    Мислиш ли, че не знам. Щом казвам 2-3 месеца, значи за мен е толкова поради други причини.
                    Александър

                    Коментар


                    • #85
                      От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                      Колеги, трябва ми доклад за съответствие на проект- едноетажна сграда 75 кв.м/дървена/, някакви идеи и цена?
                      Disco II td5
                      2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
                      planed: air locker, rear D44bumper

                      Коментар


                      • #86
                        От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                        Първоначално публикуван от ivanomir Преглед на мнение
                        Колеги, трябва ми доклад за съответствие на проект- едноетажна сграда 75 кв.м/дървена/, някакви идеи и цена?
                        Първо си помислих да те питам защи ти е за такава малка сграда (за пета категория не се изисква), но щом питаш за цена, сигурно има причина поради която го искаш.
                        Преди няколко месеца проучвах и ми дадоха цена 700 лв. за 100 кв. метра сграда, така че някъде толкова ще ти излезе и за тази предполагам.
                        Какъв доклад за съответствие ти трябва - за всички части или само по част енергийна ефективност. За последното цената е около 200-250 лв. Като те гледам че си от Бистрица - да не би в Община Панчарево да са те излъгали, че по лесно се минава с доклад за съответствие ? Малко подробности ще улеснят отговора и ще го направят по полезен за теб.
                        Александър

                        Коментар


                        • #87
                          От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                          Ами не е за мен,за клиент е, за общ. Елин Пелин става дума, за всички части, най-вече конструктивна. Става дума за финландска дървена къща, до сега не са ми искали..ама вяка техн. служба си е.......
                          Disco II td5
                          2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
                          planed: air locker, rear D44bumper

                          Коментар


                          • #88
                            От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                            Не могат да ти искат такова нещо. По ЗУТ нямат право... Могат да ти искат "Технически контрол" по част конструктивна - това е друга работа вече. Могат да ти искат Доклад за Съответствие по част "Енергийна Ефективност" - двете общо излизат около 300 лв. Техническия контрол всеки конструктор знае къде да си го направи. За другото - отиди на сайта на агенцията по енергийна ефективност и изтегли списъка на сертифицираните фирми. Оттам нататък се пазариш за цената с тях - някъде около 200 лв. трябва да ти дойде.
                            Другия вариант е в някоя надзорна фирма да ти направят доклад за съответствие.
                            Александър

                            Коментар


                            • #89
                              От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                              Общините искат доклад за съответствие по чл.142 от ЗУТ на етап идеен проект, ако съм разбрал правилно на колегата трябва да се изготви именно такъв доклад за съответсвие с ПУП-а на обекта.
                              (Гадая в момента, защото не съм видял бумагите)

                              Коментар


                              • #90
                                От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                                абе чудят се какво да искат, защото в част конструктивна сме дали само фундамента, без детайлизиране на стените- те са от греди.....
                                Disco II td5
                                2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
                                planed: air locker, rear D44bumper

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X