Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Между другото, енергиен паспорт за новопостроена сграда мисля, че не се иска, ако е под 100 кв.м.

    Относно енергийната ефективност - не само, че проекта за енергийна ефективност трябва да съществува в папка отделно от този за ОвК, но и трябва да бъде изготвен доклад за съответствие от лицензирана фирма само за него.
    С една дума - щеш не щеш, плащаш поне още 150 лв. за доклада, който е на практика пълен дубъл на проекта, или работиш само с лицензирана фирма. Търся такава между другото, с нормални цени ...
    Александър

    Коментар


    • #62
      До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

      Здравейте колеги,
      поразрових се втази част на форума, и видях теми които ме интересуват. Ето една от тях : http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...=59151&page=26 за да не се повтарям тук.

      Въпроса ми е: Какви документи са ми необходими, освен конструктивно становище, във връзка с чл. 147 ал.1 от ЗУТ ?

      Благодаря предварително за отговорите, а също така и за ЗУТ-а който свалих от тук.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #63
        До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

        Първоначално публикуван от x3mrjoe Преглед на мнение
        Здравейте колеги,
        поразрових се втази част на форума, и видях теми които ме интересуват. Ето една от тях : http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...=59151&page=26 за да не се повтарям тук.

        Въпроса ми е: Какви документи са ми необходими, освен конструктивно становище, във връзка с чл. 147 ал.1 от ЗУТ ?

        Благодаря предварително за отговорите, а също така и за ЗУТ-а който свалих от тук.
        Дано ЗУТ-а който си свалил е актуален все още. Май трябва да ги погледна и да обновя ако има нещо старо.

        "(2) (Изм., ДВ, бр. 65 от 2003 г., бр. 61 от 2007 г.) За строежите по ал. 1, т. 1, 3, 5, 7 и 12 се представя становище на инженер-конструктор с указания за изпълнението им. "

        "Чл. 153. (1) (Изм., ДВ, бр. 65 от 2003 г.) В случаите, когато не се изисква одобряване на инвестиционен проект, разрешение за строеж се издава само въз основа на искането за разрешение и документ за собственост, за учредено право на строеж или за право да се строи в чужд имот по силата на специален закон. В разрешението за строеж се вписват видовете строителни и монтажни работи, които ще бъдат изпълнени. За постройки и съоръжения по чл. 147, ал. 1 към разрешението за строеж се прилага ситуационна скица с обозначени линии на застрояване, разстояния и височини. "


        Това би трябвало и конструктура да може да ти го изготви. Ти имаш ли такъв под ръка?
        Александър

        Коментар


        • #64
          До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

          Явно съм пропуснал чл.153 ал.1 (откривам топлата вода в някои области), и това разяснение ще ми свърши добра работа.

          Много благодаря !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #65
            От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

            Според новата наредба за ПАБ би трябвало да имам серизна входна врата(пожароустойчива). Моите хора изкъртиха входната ми врата и сложиха такава която издържа 70 минути на пожар и какво ли още не. Обаче, много е грозна. Това си е врата за индустриално помещение. Имате ли представа какви са точно изискванията на въпросната наредба?
            LZ1DWW

            Коментар


            • #66
              От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

              Искам да си построя гараж на лозето около 20 кв.м.Парцела е УПИ,само не ми се смейте на невежеството,но няма други постройки.Трябват ли ми разрешителни и прочие...Благодаря предварително.

              Коментар


              • #67
                От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                Първоначално публикуван от Кесов (kiki45) Преглед на мнение
                Искам да си построя гараж на лозето около 20 кв.м.Парцела е УПИ,само не ми се смейте на невежеството,но няма други постройки.Трябват ли ми разрешителни и прочие...Благодаря предварително.
                А защо не сложиш от тези готовите бетоновите или ще е трудно да се достави до там?
                Александър

                Коментар


                • #68
                  От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                  За готова бетонна клетка не се ли искат разрешителни?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                    Искат се по принцип, но как ще категоризираш нещо, което дори няма фундаменти. Преместваем обект? Временен строеж? Ако все пак се наложи, може да се представи едно конструктивно становище (за 50 лева ще ти го напишат), документ за собственост и скица на имота и ще си получи разрешението за "строеж" в рамките на месец. Ако пък решиш да стовариш въпросния панел в двора си, нека някой намери дефиницията за "готова бетонна клетка" в ЗУТ и да се опита да докаже, че човека не е стоварил строителни материали в двора си.
                    Все пак имай едно наум, че съвета ми не е 100% правилен и събери повече мнения. Мисля че колегата JeepBS строи в твоя регион - попитай го за съвет, той има по-голям опит в узаконяването.
                    Александър

                    Коментар


                    • #70
                      От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                      Здравейте,моля за съвет как да процедирам по следния казус-В двора съм си построил навес от винкели и покрив от поликарбонат с размер 6х3м без никакви планове и разрешителни.Един съсед е писъл жалба до общината и след като идваха да огледат навеса получих писмо от общината в 14 дневен срок да разваля навеса.Какво да правя и как да го класифицирам евентуално слънцезащитен навес,временен навес или как за да го узаконя?Става въпрос за София.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                        Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                        Здравейте,моля за съвет как да процедирам по следния казус-В двора съм си построил навес от винкели и покрив от поликарбонат с размер 6х3м без никакви планове и разрешителни.Един съсед е писъл жалба до общината и след като идваха да огледат навеса получих писмо от общината в 14 дневен срок да разваля навеса.Какво да правя и как да го класифицирам евентуално слънцезащитен навес,временен навес или как за да го узаконя?Става въпрос за София.
                        Намери си някой инженер конструктор да ти напише становище и внеси молба за разрешение за строеж по силата на ЗУТ чл 147 ал.3 на оранжерия до 200 кв.м. (направете и ръчна скица на двора и навеса) и се надявай да стане. Но това е трябвало да го направиш преди да го построиш, сега може и да не мине. Ама и какви съседи си имаме всеки гледа да те прецака...
                        Александър

                        Коментар


                        • #72
                          От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                          Как да накарам Общината като "заинтересована страна" да се яви на дело, срещу акт на РДНСК за премахване на незаконен строеж?
                          Комисия на Общината установява "грубия" строеж през 2007 и предава щафетата на РДНСК. РДНСК издава заповед за събаряне, която заповед е атакувана в Административен съд. Тезата е: сградата е съществувала така от... 1969 г....
                          По този начин е на път да се извърши имотна измама пред очите на половината град и местната власт нехае...

                          Поздрави!
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #73
                            От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                            Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                            Здравейте,моля за съвет как да процедирам по следния казус-В двора съм си построил навес от винкели и покрив от поликарбонат с размер 6х3м без никакви планове и разрешителни.Един съсед е писъл жалба до общината и след като идваха да огледат навеса получих писмо от общината в 14 дневен срок да разваля навеса.Какво да правя и как да го класифицирам евентуално слънцезащитен навес,временен навес или как за да го узаконя?Става въпрос за София.
                            Махаш плоскостите, останалото не е строителство, след това действаш по указанията на axlastro ако не го направиш ще ти се напише акт /мисля, че минималният е 200 лв/.
                            Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                              Как да накарам Общината като "заинтересована страна" да се яви на дело, срещу акт на РДНСК за премахване на незаконен строеж?
                              Комисия на Общината установява "грубия" строеж през 2007 и предава щафетата на РДНСК. РДНСК издава заповед за събаряне, която заповед е атакувана в Административен съд. Тезата е: сградата е съществувала така от... 1969 г....
                              По този начин е на път да се извърши имотна измама пред очите на половината град и местната власт нехае...

                              Поздрави!
                              Ще можели да структурираш казуса молко по-ясно. Някой е построил нещо незаконно през 2007 и твърди, че е построено 1969 или не разбирам правилно? Ти какъв се явяваш в процеса?
                              Купи си Закона за устройство на територуията и чети от глава 16 надолу. Консултирайте се с юрист - взимат по 20 лв. на час, но трябва да е някой, който има опит в подобни неща.
                              Напиши писмо по e-mail , може и по пощата, до ДНСК - много съвестно отговарят на запитвания, аз съм им писал неколкократно. В писмото посочвай конкретни неща - адрес на имота, може и имена.
                              Александър

                              Коментар


                              • #75
                                От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                                Първоначално публикуван от Танасе Преглед на мнение
                                Махаш плоскостите, останалото не е строителство, след това действаш по указанията на axlastro ако не го направиш ще ти се напише акт /мисля, че минималният е 200 лв/.
                                Много благодаря и на двамата,дано стане...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X