Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    агенция по вписванията.................а в общината едва ли не е отбелязано на кого се води.Има някакъв имагенерен шанс последният собственник да е починал и да не са оправили наследството.
    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
    GSM +359 895 236 182

    А Rhf +

    Коментар


    • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

      Алекс, благодаря!
      А за агенцията какви документи да нося? В смисъл да им е ясно какво/къде търся.

      Коментар


      • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

        Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
        Алекс, благодаря!
        А за агенцията какви документи да нося? В смисъл да им е ясно какво/къде търся.
        Нотариален акт....................но трябва и жокер-обади се на приятел/поне до сега така съм процедирал/.Ако ти е зор мога тези дни да поразпитам какъв е реда.
        Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
        GSM +359 895 236 182

        А Rhf +

        Коментар


        • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

          Добре, моят нот акт, имам и номера на съседния парцел по плана на селото - по памет нещо от рода на III - 232. ТОва достатъчно ли е?

          Коментар


          • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

            По принцип не може които иска да получи данни за собственик на имот, за да не стават злоупотреби. И аз търсих един собственик и не ми го предоставиха. Познат адвокат го поиска и на него му го дадоха с много трудности. Оказа се че на въпросния имот са 16-17 наследници на собственика. Исках да го купя, но те не можели да се съберат, че не са всики в България. Имота е около 1 дка, а цената му възлиза на стойност около 1500лв.

            Коментар


            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
              По принцип не може които иска да получи данни за собственик на имот, за да не стават злоупотреби. И аз търсих един собственик и не ми го предоставиха. Познат адвокат го поиска и на него му го дадоха с много трудности. Оказа се че на въпросния имот са 16-17 наследници на собственика. Исках да го купя, но те не можели да се съберат, че не са всики в България. Имота е около 1 дка, а цената му възлиза на стойност около 1500лв.
              е да де ..............обади се на приятел.
              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
              GSM +359 895 236 182

              А Rhf +

              Коментар


              • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                Здравейте,
                Леко "step-by-step" ръководство, от първа ръка, за продължаване на отдавна(1989) започнат строеж:
                1. Геодезическо заснемане на терена и съществуващата постройка - извършва се от лицензирана фирма - срок на изпълнение 2-3 дена;
                2. Комбинирана скица - може да се направи от техническата служба на общината, на базата на геодезическото заснемане, но не е ясно колко време ще отнеме. На мен ми я направи фирмата извършила заснемането - 1 ден;
                3. Скица от Агенцията по кадастър + вписване на новите собственици - по 5 дена за всяка от дейностите. Тук правилото за малката община - не важи
                4. Удостоверение за степен на завършеност - издава се от общината. Срока е 7 дни, но в по-малките общини става по-бързо.
                5. Виза за проектиране за дострояване. Отново срока е 7 дни и отново важи правилото за по-малките общини. Издава се върху комбинираната скица.
                6. Удостоверение от ВиК и Енергото, че съм собственик на партидите - по 1 час за двете.
                7. Проектиране - на мен ми отне ок. 1.5 месеца - хванах отпускарския период.
                8. Подаване за разглеждане на проектната документация - времето зависи от това, кога ще се свика експертен съвет. Аз бях късметлия и следващата седмица имаше такъв.
                9. Подаване на искане за разрешение за строеж - след разглеждане на проектите, ако всичко е наред се чака 2 седмици, за да го получиш.
                10. Намиране на читава бригада и започване на строежа. Понеже аз имах изградени основи, нямаше нужда да ми се дава строителна линия. - Времето тука вече не е регламентирано. Аз бях късметлия.
                И малко снимков материал:
                Това е началния момент, след разчисване на терена:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20130911-00107_new.jpg
Прегледи:1
Размер:282.8 КБ
ID:5540043

                А това е състоянието от миналата неделя (24.11)
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20131124-00139_new.jpg
Прегледи:1
Размер:180.2 КБ
ID:5540042
                Вече имам байряк на тавана
                Цени нарочно не пиша, защото са различни за различните фирми. Но ако някой се интересува - ще ги дам.
                Последно редактирано от Uho; 26-11-13, 15:14. Причина: Опитах се да оправя снимките

                Коментар


                • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                  Колега, може ли оше снимки. Също така е важно да споменеш степента на завършеност и какви актове/протоколи по време на строителството са издадени преди да подновите строежа и след това.
                  Александър

                  Коментар


                  • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                    Стария строеж нямаше никакви актове или поне продавачите не ги намериха. Поради тази причина се наложи от общината да ми издадат удостоверение за степен на завършеност. И понеже са 2 обекта ми издадоха 2 у-ния. За гаража, че е завършен на степен груб строеж и за къщата, че е завършена на степен кота 0.
                    А иначе за стария строеж имаше проектна документация, издадено разрешение и сключен договор с общината за инвеститорски контрол(май така беше).
                    Имам снимки на междинните епати, през една седмица. Ако искаш мога да ги постна тях. А иначе къщата още не е завършена - все още се работи по нея.

                    Коментар


                    • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                      Тазви вашата Община са рядко съвестни хора - трябва да ги поздравите за това!
                      Александър

                      Коментар


                      • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                        Верно е това. Бях много приятно изненадан.

                        Коментар


                        • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                          Здравейте имам следното питане.Как един етаж се определя като жилищен.Питам защото къщата се състои от сутерен, 2 жилищни етажа и подпокривно пространство.Във строителния билет от едно време е описано къща с 2 жилищни етажа.
                          Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                          Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                          Коментар


                          • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                            Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
                            Здравейте имам следното питане.Как един етаж се определя като жилищен.Питам защото къщата се състои от сутерен, 2 жилищни етажа и подпокривно пространство.Във строителния билет от едно време е описано къща с 2 жилищни етажа.
                            1..Парцела(петното) трябва да е отреден за жилищно строителство-- 2..Сградата трябва да е жилищна-- 3..Ако не е: А--гараж.....B-- магазин , офис или друг вид помещение за обществено обслужване-който/което се разполага обикновено на първия етаж....С--сутерен ,който често е отреден за скадово помещение извън жилището, котелно или фитнес зала....D--ателие ,което е разположено в повечето случаи в подпокривното пространство...По пътя на изключването ако не е :A;B;C или D остава да бъде жилищна част. Ако има архитектурен проект в обяснителната записка трябва ясно да е обяснено предназначението но всички помещения в сградата.
                            Последно редактирано от STROIL; 08-12-13, 10:29.

                            Коментар


                            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                              Здравейте,имам въпрос !
                              През седмицата живея във апартамент,понеже се налагат неотложни ремонти на покрива ,а една група хора поради една или друга причина ,не участват в събирането на средства ,имам идея в която да помогна със събирането на средства в общата каса.
                              Въпроса ми е ,възможна ли е продажбата на общи части (в случая е малък коридор пред моя апартамент който е само за моя апартамент) на един от собствениците във входа(аз), с решение на общото събрание и участието естествено на нотариус,както и продажбата на обособена стаичка между етажите, пак с решение на общото събрание !Ако не е възможно с такова решение,то какъв е реда за подобна процедура,като желанието ми е всичко да е колкото се може по добре подплатено с документи,понеже аз давам парите и да не се окаже че някой ден децата ми да доказват кое,какво и т.н.Все пак излишни разходи не са желателни.
                              Последно редактирано от Roninn; 27-08-14, 19:44.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                възможна ли е продажбата на общи части (в случая е малък коридор пред моя апартамент който е само за моя апартамент) на един от собствениците във входа(аз)
                                В Закона за устройството на територията има текст за "преустройство на обект в сграда - етажна собственост". Необходим е проект за "присъединяване на обща част към самостоятелен обект в етажната собственост". Може да се консултираш с архитекта в общината. После вземаш писмено съгласие от всички собственици. Освен това трябва да се преизчислят дяловете на всички етажни собственици, за да се отрази намаляването на общите части след продажбата. Продавачи в този случай са всички собственици според дела си в общите части.

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                както и продажбата на обособена стаичка между етажите
                                Трябва първо всички да се съгласите тя да престане да бъде "обща собственост" и да стане самостоятелен обект - трябва да има писмено съгласие от всички собственици за "промяна предназначението" на стаичката. Предварително трябва да се уверите че е възможно, от правна и от архитектурна гледна точка, стаичката да се обособи - предполагам архитектурния отдел на общината трябва да одобри проекта.


                                Ако горното стане успешно, тогава стаичката се превръща със самостоятелен обект, който също притежава "идеална част от общите части". Накрая всички ставате съсобственици на новия обект и си го продавате по каналния ред за съсобственост. Юристът в общината вероятно има час за безплатна консултация.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X