Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
    Много си прав,но трудно се признава неможенето и незнаенето.
    Аз искам темата да си остане поучителна за всички бъдещи страдалци но тема " Искам да си построя къща" и за това ще пиша за всеки мой успех или неуспех по пътят ми към заветната цел. Даже и снимки ще слагам по нататък. А на всички разбиращи и знаещи ще кажа че въпреки че сиренето е с пари нека не забравяме че сме хора и понякога е хубаво да правим нещо за другите ей тъй просто- от човещиния!
    Поздрави на всички!!!
    Дано не си се обидил нещо?
    Моето мнение е, че трябва да се търсят специалисти в крак с времето (съвремието). 21 век сме.
    Има такива програми, че и на покрива ще ти направят тоалетна, ако поискаш.
    Същото като при докторите и другите специалисти - който го може го може.

    Коментар


    • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

      Проекта се започва с тоалетните, за да не свърши там... Изключително забавно и доста вярно правило. Я все пак дайте някоя скица или идеен чертеж да видим за какво се изписаха две страници от темата.
      Александър

      Коментар


      • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

        Закупих магазин /35 кв.м./ с полуетаж /10 кв.м./, Полуетажа не е узаконен и не фигурира в нот. акт. Какаво трябва да предприема, за да го включа в нот. акт /узаконя/.

        Коментар


        • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
          Проекта се започва с тоалетните, за да не свърши там... Изключително забавно и доста вярно правило. Я все пак дайте някоя скица или идеен чертеж да видим за какво се изписаха две страници от темата.
          Преди много,много години къща в полето я започваха с тоалетната(през останалото време-барака за инструментите),при по-дълго бивакуване пак така.Сега незнам как е-ние си караме по старому.Ама отпред сигурно вероятно си трябва баш човека.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

            Първоначално публикуван от saxzey Преглед на мнение
            Закупих магазин /35 кв.м./ с полуетаж /10 кв.м./, Полуетажа не е узаконен и не фигурира в нот. акт. Какаво трябва да предприема, за да го включа в нот. акт /узаконя/.
            Обърнете се към надзорна или проектантска фирма. Трябва да се направи преустройство, поне на хартия.
            Александър

            Коментар


            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

              Здравейте,
              имам нуйда от професионален съвет.Значи проблемът е следния,имаме остъклен балкон от 85та година преди 6-7 години поставихме дограма.Сега един 'добронамерен' съсед,недоволен от нашия климатик поставен на остъкления балкон заплашва,че ако не си махнем климатика ще ни съди за незаконния балкон и ще се наложи да си маьнем остъклението.Явно е намерил някакви връзки в стройтелен контрол в общината защото те без да дойдат да проверят основателни ли са оплакванията също казаха да си махнем климатика,за да не стане по-лошо(за балкона).И така без писмено уведомление на какво основание са взели това решение ни принуждават да си махнем климатика или те ще се заядат за остъкления балкон.Та въпросът ми е следния,четох че ще има амнистия за ве4е остъклените балкони,но никъде не видях взели ли са решение.Могат ли найстина да ни принудят да си махнем балкона или вси4ко са просто заплахи.
              Благодаря Ви предварително.

              Коментар


              • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                Здравейте,

                търся си читав архитект , който да работи всичко и на сносни цени, ако имате контакти давайте ги.Става въпрос за Бургас.Искам да ми проектира къща на два етажа с площ около 130м2.

                0882350048 - Георги

                Коментар


                • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                  За Варна да беше веднага щях да ти препоръчам моя екип!!!
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                    Първоначално публикуван от saxzey Преглед на мнение
                    Закупих магазин /35 кв.м./ с полуетаж /10 кв.м./, Полуетажа не е узаконен и не фигурира в нот. акт. Какаво трябва да предприема, за да го включа в нот. акт /узаконя/.
                    Търся инженер-конструктор за да узаконя магазина. гр. София

                    Коментар


                    • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                      Здравейте,
                      искам да попитам.
                      Ситуацията е следната, през 83г дядо ми и баба ми закупуват стара къща с правото на строеж върху цялата земя. Имат и постройка в имота, обаче в нотариалния акт не е упоменато че са закупили право на строеж заимота, но от оценителен протокол и техническата документация се вижда че са закупили за цялото място. Питането ми е има ли някакъв срок на валидност това отстъпено право на строеж? Ако има мога ли да си извадя документ че за определения период сме го притежавали и ако няма определен срок мога ли да търся от общината документ че притежавам право на строеж като нотариален акт? Днеска една юрист ка ми каза че ми трябва документ за това право на строеж и би трябвало да ми издадат документ като нотариален акт, но и тя не е много сигурна понеже не се е занимавала с тези казуси.

                      Коментар


                      • Това е за юридическия форум колега... Иначе по ЗС, отстъпеното право за строеж има давност 5 години, ако не се използва. Как така за цялата земя? ОПС се дава за определена квадратура, но пък може през 80-те да е било друго.
                        Ако самата постройка е построена с ОПС, то не виждам пречката имате нот. акт - на практика повечето кооперации са така.
                        Александър

                        Коментар


                        • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                          Става въпрос че има вътре в имота една постройка за която няма документи. Строили са я временно когато са закупили имота, но е останала и до сега. Има възможност за търпимост но при условие че имам отстъпено право на строеж. Така като са купили къщата са дали 6000лв за къщата и още 1345кв.м. х 4лв/кв.м.=5380лв за отстъпено право на строеж. Това е през 83г. Имам ги тези документи. Казаха ми че тогава купуването на право на строеж било равностойно на собственост на мястото и така до 92-96г. От там нататъка не се знае какъв е статуса на мястото и как да го тълкуват. Имали сме право на строеж (собственост на земята) и в един момент се променя закона че нямаме право на земята. Но вече постройката е построена без документи. Сега съм подал за търпимост, но ми искат официален документ с който да докажа че сме купили правото на строеж (разписките за сделката не били официален документ). Другото което е от кадастара на скицата са нанесли земята общинска, сградите на наше име и отстъпено право на строеж върху земята, но също не го приемат за доказване. Искат нотариален документ за правото на строеж иначе тази сграда щели да си я запишат като търпима на общината.

                          Коментар


                          • Колега, въпроса Ви не е за интернет форум. Потърсете фирма за строителен надзор с опитни специалисти, както и консултация с юрист с познания по ЗА, ЗОС и техните алтернативи от онова време.
                            Александър

                            Коментар


                            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                              Благодаря за съветите. Днеска говорих с бившия главен архитект на града и ми каза че ОПС през него време се е издавало за целия парцел без значение дали ще се стри. Така баба ми и дядо ми са го закупили. Той ми каза че нямало срок на ОПС и е вечно, което ми давало да правя в имота каквото си реша без да се съгласувам с общината като собственик. Сега трябва да ходя по архиви и да търся заповедта за издаване на ОПС, а ако я няма да ми издадат документ с който да докажа че го притежавам.

                              Коментар


                              • От: До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                                Абонамент.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X