Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Всичко в подпокривното пространство, което е на по-малко от 150 см от вътрешната повърхност на покрива НЕ влиза в засроената площ. Останалото си е етаж. Всичко е описано в Наредба 7 към ЗУТ и не е в компетенциите на конструктора, а на архитекта. Все пак - може да имаш ограничение за височината (кота корниз) на пристройката и оттам да идва невъзможността да се получи по-голям надзид. И за това си има лекарство - например мансарден покрив. Геодезията - ами зависи от Общината, в която се намираш, но според мен си трябва - все пак трябва по някакъв начин да се докаже ситуирането на пристройката - кой и по какво ще измери после дали е изпълнена спрямо действащия ПУП, ако няма поне трасировъчен план? И още нещо - по принцип това, че слагаш втори етаж, макар и подпокривен може би би следвало да рефлектира върху цената за проектиране, но ако в проекта не е предвидено нещо по-специално за тази площ и тя остане складова, то тя по закон не влиза като застроена. Това докато не влязат в сила прпмените в ЗУТ. Все пак после строителя ще те таксува като за етаж (плоча, зидария), независимо какво пише в проекта, може би е редно и проектанта да те таксува, макар и малко по-евтино.
    Александър

    Коментар


    • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

      Здравейте,
      Малко раздвижване по темата- все пак се оказа че може да стане на моята и пристройката ми да бъде проектирана както аз искам. Разбирай със надзид под покрива от 1.20м на тарифа от 16 лева за квадрат, при това със количествено стойностна сметка. Без да ме цакат за втори етаж!
      Та можело значи, само трябва да не бързаш да клякаш на лакомниците. А и се оказа че частта по Геодезия може да струва 350 лв. вместо 600!!!!
      Утре ще обсъждам идейният проект, да видим как ще изглежда бъдещата Хасиенда, че идеите ми са яки! Е искам да е красиво и да изпъква на всичкото зелено дето го отглеждам в двора от 6 години!
      Ако стане както искаме с жената ще е много яко- 80 квадрата със моравка отпред. И още 80 кв. тавански етаж със тераса на юг. Това искам!!!

      Това е за сега ще ви държа в течение, но всичко става много бавно за съжаление!!!
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

        поздравления.............за сега.
        Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
        GSM +359 895 236 182

        А Rhf +

        Коментар


        • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

          Колега, все пак се вслушвай и в съветите на специалистите

          Коментар


          • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

            Първоначално публикуван от madeinbg Преглед на мнение
            Колега, все пак се вслушвай и в съветите на специалистите
            Аз не съм спрял да се вслушвам и да събирам информация!
            Ти какво нередно намираш в действията ми например????
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

              пристройката ми да бъде проектирана както аз искам
              Това понякога, да не кажа почти винаги, води до трагикокомични резултати. Само ще ти дам пример, един клиент поиска балкон на тоалетната си

              Коментар


              • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                Не намирам връзка със споделеното от мен, но може пък да поискам тоалетна на балкона да ми нарисуват.
                Надали е трагикомично това че искам да си направя къщата както аз искам а не както проектантският екип смята че ще е по лесно за него. Все пак аз давам парите и искам насреща нещо конкретно, дори и да е клозет на терасата. По добре ли е да пикая през нея в градината а?! Ей това е трагикомично!!!
                Поздрави и успех!
                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                Коментар


                • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                  Извинения!

                  Коментар


                  • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                    Не намирам връзка със споделеното от мен, но може пък да поискам тоалетна на балкона да ми нарисуват.
                    Надали е трагикомично това че искам да си направя къщата както аз искам а не както проектантският екип смята че ще е по лесно за него. Все пак аз давам парите и искам насреща нещо конкретно, дори и да е клозет на терасата. По добре ли е да пикая през нея в градината а?! Ей това е трагикомично!!!
                    Поздрави и успех!
                    Преди 40-50 години старите хора (тогава млади) са реагирали така на "трагикомичната" новост - тоалетната да е вътре на етажа:
                    - "Да пикам и сера там дето се храня.... тая няма да стане. "
                    Та - зависи колко е отворен човек Ако нещо е трагикомично за един, за друг си е удобство и удоволствие.
                    Така и така канализацията е една. Дори дъждовните води са включени в нея. Какво странно има?
                    Освен самочувствието, че друг (в случая проектанта) знае по-добре какво е хубаво за теб.

                    Коментар


                    • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                      Не намирам връзка със споделеното от мен, но може пък да поискам тоалетна на балкона да ми нарисуват.
                      Надали е трагикомично това че искам да си направя къщата както аз искам а не както проектантският екип смята че ще е по лесно за него. Все пак аз давам парите и искам насреща нещо конкретно, дори и да е клозет на терасата. По добре ли е да пикая през нея в градината а?! Ей това е трагикомично!!!
                      Поздрави и успех!
                      Донякъде си прав 'градски'.Преди три години,и аз бях на твоят хал!То,бяха едни кандърми от страна на архитекта - чудо направо!Това така ще направим,онова така ще стане и т.н....Абе,пича си иска както на него си му харесва - да си остави 'подписа' на сградата,едва ли не!!!В Испания еди си как били правили,в Испания било така модерно!Думам му :'абе човек,кой ще плати масрафа накрая за тая работа'???Отговаря : 'E,как кой - ти,да не го правя за себе си'!!!'Е,като ще плащам аз,ще стане както аз искам - разбра ли'???Нагляра взе да ми вади от "девет кладенеца вода" - ама,това така не можело,ама това закона не позволявал!И,знаеш ли какво направих?Добре,че почнах на смени в работата-имах време.Волю-неволю,прочетох си старателно ЗУТ(че и старият ЗТСУ),ей тъй!),направих си среща с главният архитект на района,и нещата взеха доста да се изясняват!!!Добре,че не бързах с подписването на договора с архитекта(голям зор даваше-бързо да се почва,че нямало време за губене!!!),да видиш като си малко повече на ясно,как сваля цената на кв/м. - само и само да не те изпусне(щото,си го хванал вече как послъгва тук,там!),и ще те изтърве като клиент!!!Бе,какво да ти кажа - всичко е 'мижай да те лъжа'!Всички по 'веригата' СКУБЯТ ЯКО !!!!!!!!!!!Почти всички работи по документацията,ги движех САМ(строеж 5-та категория),щото и 'техническият ръководител' се оказа едно ГОВНО,препоръчано от тъста!!!Не ме питай какъв го ядох,но вече съм си въвел строежа в експлоатация и ме боли К*РАААААА!!!!!!!!!!!!Та,ако мога с нещо да ти помогна,свиркай - от едно 'село' сме!

                      П.П - Ако ти трябва,или нямаш още 'проектант-конструктор'(с пълна проектанска правоспособност),можеш да ми пишеш.От този човек,съм изключително доволен,без преди да съм го познавал -въпреки,че му платих пари напред(който се занимава с това ще се сети),а той след година време си спази уговорката по попълването на документите,и за секунда не ме излъга или забави!!!

                      Коментар


                      • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                        Eй, колеги Защо така присърце? Има архитекти преподаватели които един обект не могат да направят. Но като цяло разделението на труда затова е направено и специалиста знае по-добре кога, как и къде трябва да има намеса. Естествено, че трябва това което прави архитекта да се хареса на собственика, нали за него го прави Адмирации за това, че се интересувате и искате да направите най-доброто. Не се разбрахме. А, още нещо, архитектите не рисуват, а чертаят Освен ако не поискате да скицира )))

                        Коментар


                        • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                          Тя темата започна да придобива вид - това го мога и аз......
                          Никой не може да замени архитект, проектант. На думи може, но на практика не става.
                          Просто повечето специалисти ( и посочените и всички други в България) се опитват да налагат това което познават и са го правили многократно.
                          Повечето стигат едно ниво над средното и там се пенсионират. Спират да се развиват, което значи , че спират да изпълняват идеята на клиента.
                          То действителността (сградите около нас ) го показват.
                          За това хубавите и новаторски идеи се открояват.

                          Коментар


                          • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                            Тя темата започна да придобива вид - това го мога и аз......
                            Никой не може да замени архитект, проектант. На думи може, но на практика не става.
                            Просто повечето специалисти ( и посочените и всички други в България) се опитват да налагат това което познават и са го правили многократно.
                            Повечето стигат едно ниво над средното и там се пенсионират. Спират да се развиват, което значи , че спират да изпълняват идеята на клиента.
                            То действителността (сградите около нас ) го показват.
                            За това хубавите и новаторски идеи се открояват.
                            Много си прав,но трудно се признава неможенето и незнаенето.
                            Аз искам темата да си остане поучителна за всички бъдещи страдалци но тема " Искам да си построя къща" и за това ще пиша за всеки мой успех или неуспех по пътят ми към заветната цел. Даже и снимки ще слагам по нататък. А на всички разбиращи и знаещи ще кажа че въпреки че сиренето е с пари нека не забравяме че сме хора и понякога е хубаво да правим нещо за другите ей тъй просто- от човещиния!
                            Поздрави на всички!!!
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                              Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                              Много си прав,но трудно се признава неможенето и незнаенето...
                              Така е. Аз затова си позволявам да не се съгласявам да правя абсолютно всичко което искат клиентите ни. Ако съм сигурен, че конкретната работа ще създаде проблем, дали технически или визуален, отказвам.
                              След време клиента най-често "забравя", че той е настоявал за това и като го попита някой:
                              Кой ти го прави това? Отговора е: Този го направи...
                              Пълния джоб лесно се изпразва, а доброто име остава, нищо че може и да изгубиш един клиент.

                              П.П.Между другото не съм архитект, но принципа е един и същ.

                              Коментар


                              • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                                Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                                Много си прав,но трудно се признава неможенето и незнаенето.
                                . А на всички разбиращи и знаещи ще кажа че въпреки че сиренето е с пари нека не забравяме че сме хора и понякога е хубаво да правим нещо за другите ей тъй просто- от човещиния!
                                Поздрави на всички!!!
                                прав сте.Хубаво е,но не трябва и да позволяваме да ни се качват на главата,както и да не си позволяваме да ни става навик................Иначе отвреме навреме всеки от нас го прави...........все още е живо човешкото в нас ,колкото и средата да ни подтиква към оскотяване.
                                По скоро трябва да искаме заплащане за труда си едва след като сме свършили някаква работа а не за празни приказки.
                                Последно редактирано от alex052; 28-06-12, 09:33.
                                Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                                GSM +359 895 236 182

                                А Rhf +

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X