Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Като събереш пари за строителството мисли за проектиране, защото проекта има давност 1 година и после трябва да го презаверяваш. За това, което говориш вече отиваме в евентуално включване и на част технологична, част пожарна безопасност. От ВиК няма да избягаш, дори и с локален водоизточник - нали и канал трябва да имаш, мивки. Ще трябва да се видят и санитарно-охранителните зони ако ще е производство и такива работи. Бягай при някой прпоръчан плевенски архитект и ще ти се изясни още малко. Ще трябва цялостен проект, който ако се направи както трябва и със всичките му части няма да излезе по-малко от 2-3000 лв.
    Александър

    Коментар


    • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

      видях че има компетентни хора в тоя форум и искам да попитам нещо относно строеж и озаконяване на постройки.
      така става дума за вилата ми .... искам да си построя гараж и маза .. прилагам снимка на парцела (през гоогле мапс ) и една моя рисунка да придобиете представа за какво иде реч ...
      http://od2.hit.bg/untitled.bmp там къде съм цапал с черно са вратите на вилата и парцела
      http://od2.hit.bg/untitled22.bmp

      Интересува ме през какво трябва да мина за да си постриоя това което ми е на ум ... през какви институции трябва да мина и какви документи ми трябват.
      Постройките смятам сам да ги вдигам.
      Не съм наясно изобщо как стоят нещата ( проекТа го има само в главата ми ) затова ще обяснявам още ако трябва нещо.
      Стига да ви е нужна някаква информация за да ми помогнете.
      това е в Варненска област.

      Коментар


      • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

        И аз имам един въпрос към знаещите.
        На какво разстояние от жиците за високо напрежение може да се направи постройка и как точно се измерва разстоянието?
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

          Въпроса сигурно е коментиран, но...

          Та имам мазе с прозорец под тераса. Бих искал да преустроя това мазе с врата на мястото на прозореца. Принципно всички във блока са съгласни - още не съм събрал подписи. Какво още трябва да подготвя?

          Коментар


          • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
            И аз имам един въпрос към знаещите.
            На какво разстояние от жиците за високо напрежение може да се направи постройка и как точно се измерва разстоянието?
            Едната ми тераса е на 3.30м. от жиците,но дали улично захранване или високоволтови кабели имаш предвид?

            Коментар


            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

              Касае се за стоманобетонни стълбове с три жици, свързващи два трафопоста.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                Всеки електропровод има свой сервитут - територия около съоръжението, необходима за неговото обслужване и ремонт.
                Този сервитут налага ограничения в правото на ползване на имотите, които засяга.
                В урбаницираните територии всички проводи и съоръжения се набутват в улиците и реално конфликт със сервитутите няма. Естествено, има изключения при заварени положения и т.н.
                В земеделските земи нещата са малко по-различни.
                Най-добре отиди със скицата си в техническата служба в общината и питай дали има някакви ограничения в ползването на имота.
                Тук вариантите са много и ще е лудост да тръгна да гадая и да те насочвам по-конкретно.
                За меренето... не бери грижа.
                Със сигурност няма да се наложи да мериш ти, дори и да ти се иска.
                За тази цел има геодезисти.
                Георги Тонев

                Коментар


                • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                  Благодаря!
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                    Касае се за стоманобетонни стълбове с три жици, свързващи два трафопоста.
                    По спомени с 30г. давност, това трябва да е 20киловолтова връзка и отстоянието трябва да е над 5м.
                    Не твърдя, че е точно толкоз. Някой от ВМЕИ не си ли пази учебниците?

                    Коментар


                    • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                      Има наредба за сервитутите на енергийните обекти. Погледнете тук.

                      Коментар


                      • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                        Първоначално публикуван от rulin Преглед на мнение
                        Има наредба за сервитутите на енергийните обекти. Погледнете тук.
                        Да, има, но... Посочените сервитутни отстояния в нея са пожелателни.
                        Мисълта ми е, че там може да пише три метра, но сервитута да е един метър. Отговора защо това е възможно се крие в същата тази наредба "No 16
                        от 9 юни 2004 г".
                        Ако сервитута засяга частен имот, за него се изготвя парцеларен план, който е вид ПУП и в него много ясно се вижда колко е сервитута и каква част от имотите засяга. Право на преминаване, ала - бала. Вече отиваме много надълбоко в принципните положения.
                        Не го пращайте човека да чете безсмислени за него наредби и да се лута, нито му е работа... вероятно не му е и хоби.
                        Отива и си прави справка в техническата служба - бързо, точно и ясно.

                        П.П.
                        Практиката ми познава ограничения в правото на ползване, останало въпреки че електропровода вече физически не съществува.
                        Да не говорим за урбулешкото окабеляване на електроразпределителните компании - вървят си стълбове през имоти без никой да се съобразява.
                        Георги Тонев

                        Коментар


                        • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                          Извинявам се за спама, ама някой може ли да ме упъти поне откъде да започна?
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-02-11, 19:13.

                          Коментар


                          • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                            Първоначално публикуван от dean_georgiev Преглед на мнение
                            Извинявам се за спама, ама някой може ли да ме упъти поне откъде да започна?
                            .... от архитекта!?
                            Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                            Коментар


                            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                              Бих искал да предупредя всички колеги, които строят или имат намерение да строят нещо на територията на Софийска Община, независимо кой район - спазвайте си определената от закона поредност на дейностите. Проектиране, разрешение за строеж, оформяне на протоколи по време (а не пост фактум) на строителството.
                              Напоследък поради силно намалелия брой обекти, общинарите си нямат работа и си намират за какво да се заяждат. Вече някои мои клиенти си изпатиха от започване на строежи без спазване на процедурите.
                              Александър

                              Коментар


                              • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                                По този повод - започна и инкасирането на приходи от поставени информационни табели и рекламни съоръжения по стълбове, сгради, огради. Многократно променяната наредба за преместваемите съоръжения на територията на Столична Община може да разгледате тук.

                                Накратко - искате да сложите указателна табела за магазина си на близкия стълб? Добре, но трябва да е задължително с размери 70 см ширина и 100 см височина. Това означава, че на месец ще плащате на общината над 80 лв. за такава табела с двустранна рекламна площ и най-малко 40 лв., ако решите да използвате само едната страна на табелата. Нещата с поставянето на табела на фасадата на сградата са малко по-приятни - там не се налага да плащате наем на общината ежемесечно, но за да я поставите ще трябва да внесете цялостен проект в съответния район.

                                Доста хора по мои наблюдения директно се отказаха да правят каквото и да е и след като им написаха акт от общината, са премахнали рекламните си надписи.
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X