Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Редукторни мостове за УАЗ 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Редукторни мостове за УАЗ 469

    Ако не ми мине котка път през 2007-ма искам да се състезавам в българският оф-роуд шампионат с УАЗ 469. Не , че е най-доброто, но пък е най-достъпно.
    И за да го направя по-фешън ( Уаза ) съм решил да му сложа редукторни мостове. Вчера получих цена от вносител и направо ми настръхна перуката - 2800лв. за преден и 2300лв. за заден мост!
    И при условие,че цяла НОВА редукторна Уазка струва малко повече от 15000лв. Кажете ми само на мен ли ми се струва скъпо и дали някой не знае да се продават такива мостове на по-сносни пари?

  • #2
    Не веднъж сме виждали как Уазките(прилично подготвените) слагат в задното си джобче разни " лъскави" жипки

    Така че успех

    П.П.Колкото повече Уазки в шампионата, толкова по-интересно
    sigpic УАЗ-452

    Коментар


    • #3
      Частите винаги излизат по скъпо отделно отколкото като са на автомобила!
      Луд умора нема,само се поти!!!

      Коментар


      • #4
        Re: Редукторни мостове за УАЗ 469

        Първоначално публикуван от TurboKuчekBabait
        Ако не ми мине котка път през 2007-ма искам да се състезавам в българският оф-роуд шампионат с УАЗ 469. Не , че е най-доброто, но пък е най-достъпно.
        И за да го направя по-фешън ( Уаза ) съм решил да му сложа редукторни мостове. Вчера получих цена от вносител и направо ми настръхна перуката - 2800лв. за преден и 2300лв. за заден мост!
        И при условие,че цяла НОВА редукторна Уазка струва малко повече от 15000лв. Кажете ми само на мен ли ми се струва скъпо и дали някой не знае да се продават такива мостове на по-сносни пари?
        1. Редукторни УАЗ-и за по 15 000лв отдавна няма. след 01.01.2007 пък никак даже...
        2. Цени от ~3000 за цел мост са направо смешни - проверете за какъвто и да е друг мост за каквато и да е кола и ще ви стане ясно за какво говорим...
        3. За състезанията които се правят в България - скоростен рали рейд съчетан с траяли УАЗ-а е съвършено неподходящ и няма никакви шансове. Единствения човек който с УАЗ е биел другите се казва Валери Вушев но при него не УАЗ-а е решаващ а нещо в гените му!
        3. Ако сте решили да участвате в шампионата, ви трябва автомобил който да е подходящ за бързо каране >100км. час по черни пътища и много много пари. Всеки от участниците в първата десетка (познавам ги всичките) влага десетки а някои стотици хиляди лева всяка година за участие.
        4. Редукторните мостове са конструирани с цел подобряване на проходимостта при тежки условия, много кал, големи коловози или както военните са поставили задание - за да може този УАЗ да предвожда танкова колона. Тези предимства нямат нищо общо с карането с >100км час по черни пътища или пък трал където без блокировки нямате никакъв шанс.
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Ето, Венци ме изпревари, но наистина така стоят нещата. А пък в този ред на мисли аз чисто хипотетично се замислих какво ли трябва да се направи на един УАЗ че да може да отговаря на такива изисквания (скоростно каране по лош път и извън него). Че с тези ресьори няма да стане работата няма, то е ясно, обаче ми е интересно някой изобщо опитвал ли е да прави нещо подобно и какъв е опита. Дали се слага двигател от ново поколение, включително турбоверсията, или се минава на радикална смяна на двигател, скорости и раздатка? Въобще възможно ли е с ресьорно окачване (дори с ресьори от именити производители) да се постигне задоволителен резултат за такива изисквания или трябва да се мисли за пружини и носачи... Въобще много интересни неща. Темата ми се струва интересна, ако Венци сметне че може да породи достатъчно задълбочена дискусия може да я премести на друго място.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Нормални цени от утре ще има и мита, вноса на Руски возила в Карбон ще става през Германия.

            Коментар


            • #7
              Re: Редукторни мостове за УАЗ 469

              Първоначално публикуван от TurboKuчekBabait
              Ако не ми мине котка път през 2007-ма искам да се състезавам в българският оф-роуд шампионат с УАЗ 469. Не , че е най-доброто, но пък е най-достъпно.
              И за да го направя по-фешън ( Уаза ) съм решил да му сложа редукторни мостове. Вчера получих цена от вносител и направо ми настръхна перуката - 2800лв. за преден и 2300лв. за заден мост!
              И при условие,че цяла НОВА редукторна Уазка струва малко повече от 15000лв. Кажете ми само на мен ли ми се струва скъпо и дали някой не знае да се продават такива мостове на по-сносни пари?
              Аз познавам човек който може да намери редукторни мостове по евтино-около 2000 лева за мост-дори и по-малко-1700-1800 лева.Това го знам с сигурност-понеже ходих преди няколко дни да питам за цените защото ми хрумна да си взема два моста за УАЗ-а-но сега за съжаление няма пари Човекът каза че това е цена на нови мостове.Има също и рециклирани редукторни мостове и ги внася от Украйна.Имам му доверие защото той преди ми носеше части за Нивата и за камиона когато го имах още него.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от quadra
                Ето, Венци ме изпревари, но наистина така стоят нещата. А пък в този ред на мисли аз чисто хипотетично се замислих какво ли трябва да се направи на един УАЗ че да може да отговаря на такива изисквания (скоростно каране по лош път и извън него). Че с тези ресьори няма да стане работата няма, то е ясно, обаче ми е интересно някой изобщо опитвал ли е да прави нещо подобно и какъв е опита. Дали се слага двигател от ново поколение, включително турбоверсията, или се минава на радикална смяна на двигател, скорости и раздатка? Въобще възможно ли е с ресьорно окачване (дори с ресьори от именити производители) да се постигне задоволителен резултат за такива изисквания или трябва да се мисли за пружини и носачи... Въобще много интересни неща. Темата ми се струва интересна, ако Венци сметне че може да породи достатъчно задълбочена дискусия може да я премести на друго място.
                Дима а каква въобще е идеята да е УАЗ при положение че няма да се ползват окачване и двигател?

                Задължителните елементи за автомобил подходящ за нашенските състезания са всъщност далече от офроуда... Мощен двигател, средни до малки ходове на окачването което да е същевременно силно енергоемко... Нищо общо с УАЗ...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  Ами идеята е че дори да не е състезателен е привлекателно да имаш автомобил за по-адреналиново прекарване на свободното време, в това число и да се поизсилиш по някой черен път със скокчета и бабунки. Нещо като бъги, но с възможност да го регистираш без проблеми в КАТ и да го караш по пътищата докато стигнеш до мястото на фън-а.
                  И понеже много хора искат да имат такова нещо, но не всеки може да си позволи Бойлър например, мисля че един постепенен, съобразен с джоба на собственика ъпгрейд е относително бюджетен вариант. Пък и Уаза има всичко необходимо, рама, купе, мостове... Е, да, ще изхвърлиш ресьорите, но не мисля че и на други места не е правено...
                  Това ми беше идеята, мисля че тя ще намери както своите поддръжници така и противници.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    Би било хубаво в българският шампионат по офроуд да се наблегне повече на траялите.
                    Доста интересно ще е и най-важното, могат да участват различни като възможности и бюджет екипажи, а не да гледаме формула едно на черно
                    sigpic УАЗ-452

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от JC
                      Би било хубаво в българският шампионат по офроуд да се наблегне повече на траялите.
                      Доста интересно ще е и най-важното, могат да участват различни като възможности и бюджет екипажи, а не да гледаме формула едно на черно
                      Или просто да се профилират работите както навсякъде. И да се знае че подготвяш машина за траял или за рейд. А не като сега 3 в 1.
                      И си участавш с профилна машина в профилно състезание.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        Цени на мостове от 09.01.2007 г.

                        3151-00-2300011-95 МОСТ ПЕРЕДНИЙ РЕДУКТОРНЫЙ 2776 лв.с ДДС
                        3151-00-2400010-95 МОСТ ЗАДНИЙ РЕДУКТОРНЫЙ 2206 лв.с ДДС
                        only 4 x 4,sim AWD

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от JC
                          Би било хубаво в българският шампионат по офроуд да се наблегне повече на траялите.
                          Доста интересно ще е и най-важното, могат да участват различни като възможности и бюджет екипажи, а не да гледаме формула едно на черно
                          По принцип е редно даже състезанията по траял да са в отделен шампионат както е навсякъде в страните с традиции. Най-малкото защото не може един автомобил да бъде подготвен за скоростен рали рейд, траяли и същевременно да може да се движи и по пътищата...

                          А иначе сте много прав за формулата по черно но състезателите искат това а публиката друго... Да не говорим че в България траялни машини и опит в подобни състезания няма!
                          Първоначално публикуван от quadra
                          Ами идеята е че дори да не е състезателен е привлекателно да имаш автомобил за по-адреналиново прекарване на свободното време, в това число и да се поизсилиш по някой черен път със скокчета и бабунки. Нещо като бъги, но с възможност да го регистираш без проблеми в КАТ и да го караш по пътищата докато стигнеш до мястото на фън-а.
                          И понеже много хора искат да имат такова нещо, но не всеки може да си позволи Бойлър например, мисля че един постепенен, съобразен с джоба на собственика ъпгрейд е относително бюджетен вариант. Пък и Уаза има всичко необходимо, рама, купе, мостове... Е, да, ще изхвърлиш ресьорите, но не мисля че и на други места не е правено...
                          Това ми беше идеята, мисля че тя ще намери както своите поддръжници така и противници.
                          Дима, всяка промяна по такива възли като спирачна и кормилна система според закона е забранена. Скоро ще почнат да гледат и за тези неща повярвай ми...

                          А иначе УАЗ-а за удоволствие и в стандартната си комплектация е перфектен. Само че си иска и човек, че нали знаеш: Случайни хора УАЗ-и не карат... А за скоростно каране по бабуни съчетано със скокчета има далеч по-подходящи автомобили... само мерак да има...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            Абе за подходящи и аз съм чувал че има, ама портфейлът ми не ще да чува... А и мисля че ще е по-лесно да минеш в Технотест с преправена но УАЗ-ка, отколкото с нещо направено от нулата... А за случайните хора и УАЗ-а съм съгласен, но това е както негово предимство, така и недостатък, щеше ми се да стане по-юзър френдли или как да го нарека, по-фън за неподготвени шофьори.
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              Не мисля че каквато и да е промяна на подобни възли може да бъде узаконена от Технотест поне към момента и при сегашната нормативна база. А за строежа на автомобили Йори беше писал че има шансове за промяна, да се надяваме че ще излезе прав...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X