Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Редукторни мостове за УАЗ 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Редукторни мостове за УАЗ 469

    Здравейте,има яснота по случая.Вътрешната зегерка е изпуснала и лагера е влязал навътре в главината,след което главината е опирала в болтовете на цапфата и ги е изяла с близо 3-4мм.Това е вибрирало и аз мислех,че проблема е в изкъртената опора на малкото зъбно задвиждащо гъбката.Плюс това черупката на лагера е разбил леглото си в главината и свободно се вади с ръка. Но реших кардинално да изчистя проблема и заедно с две чисто нови главини поръчах и шенкелното тяло,което трябваше да е ляво,но днес като пристигна се оказа,че е дясно.В понеделник ще се чуя с магазина да видим какво ще правим,че жената ми спомена,че това шенкелно тяло им било единствено и било ляво,но се оказа дясно и ударих на камик.
    Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

    Коментар


    • От: Редукторни мостове за УАЗ 469

      За жалост нищо не решаваш кардинално така.Главините на руските мостове,без значение граждански или военни,са мислени за бърза сглобка в полеви условия и живот от няколко минути,което никой цивилен няма да оцени.От нормална гледна точка,това е технологична глупост.Няма друга техника в света,на която 2 конусни лагера да се набиват от една страна.Затова и е необходимо да се регулира луфта им на всеки 50-60км(най-много)...Кардинално решение би било да се сменят главините с конструктивно правилни.Или да се усилят щатните.Аз си изработих втулки с дебелина 25,3мм,които СО много зор набих между 2-те зегерки.И от няколко хиляди км нямам нужда от допълнителен реглаж на главините...баси...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • От: Редукторни мостове за УАЗ 469

        Соти благодаря ти за размера на фтулката.Мисля да не откривам топлата вода и да те послушам и да набия такава фтулка.На една от главините съм с набита черупка от лагера на главината плюс две зегерки от едната му страна и една от другата и лагерите не се събират да си лафат,но и там леглото на вътрешния лагер е чао.Затова взех две нови,ще ги усиля както ти го казваш,че с джанти на -20 и гуми 285/85/16 хептен му е..х мамата.
        Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

        Коментар


        • От: Редукторни мостове за УАЗ 469

          Е,аз съм с Интерко ТСЛ 36х12,5х16...И в момента слагам турбо на КИА-та.Със сигурност ше е..а мамата на нещо...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • От: Редукторни мостове за УАЗ 469

            Е те са за това,да им се такова мамата па те на нас и тетака-офроуд
            Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X