Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един уред за икономия на енергия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още един уред за икономия на енергия

    http://dobrikit.dir.bg/page51.htm

    Според описанието е нещо, като фазов регулатор, производителя е сравнително известен и по някои изделия се личи че разбира от електроника, ако се съди по правописа в сайта се моля да са печатни грешки.
    Тук идва въпроса дали се опитва да преметне хората, че това нещо пести енергия?
    Уж импулси, които не оставят реотана да изстине - да правилноно, но в случая ще грее два пъти по-малко. Все пак това е най-точния примитивен метод да се измери ефективна мощност на ток и напрежение с неправилна форма и фаза, пускаш ги на реотан в изолирана среда и се мери отделеното количество топлина .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

  • #2
    До: Още един уред за икономия на енергия

    Е,щом нещо се търси ,що пък да не се предложи?Идеята му е да носи оборот.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • #3
      До: Още един уред за икономия на енергия

      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      http://dobrikit.dir.bg/page51.htm

      Уж импулси, които не оставят реотана да изстине - да правилноно, но в случая ще грее два пъти по-малко. Все пак това е най-точния примитивен метод да се измери ефективна мощност на ток и напрежение с неправилна форма и фаза, пускаш ги на реотан в изолирана среда и се мери отделеното количество топлина .
      Първоначално публикуван от dobrikit Преглед на мнение
      Принципът на действие е инпулсивно подаване на променлив ток.При такова подаване на ел.енергия не се дава възможност на реотаните да изстинат и по този начин са спестяват до 50% от консумираната ел.енергия.
      Купувал съм от Добрикит терморегулатори и съм много доволен от изпълнението им. Но за това устройство си мисля, че може да намали сметката за консумирана ел. енергия, като намали времето за отдаването и. Т.е да топли по-малко уреда преди който у-вото е включено и да плащаме по-малко в следствие на това.
      Полза както и в други теми съм писал има само продавача.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        До: Още един уред за икономия на енергия

        Доста парици! Елементите струват по-малко от кутията в която са сложени. Абе, да кажем едно 20 лв. в които има и 25% печалба за производителя, повече ще отговаря като цена. За ефекта - има икономия, ама няма топло.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #5
          До: Още един уред за икономия на енергия

          Аман.

          Коментар


          • #6
            До: Още един уред за икономия на енергия

            Искам да изясня само, че темата е с цел да предпазим колегите от излишни разходи за икономии, както се оказа и няколко колеги са си купили таблетки за икономия на гориво. На всеки може да се случи да се подведе от подобни предложения , за това мисля че тези теми са много ценни . Дори може да направим една тема с линкове към всички такива.
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #7
              До: Още един уред за икономия на енергия

              Ако правилно схващам описанието, идеята не е да се топлят реотаните по-малко, а да не се оставят да изстиват. Иначе казано - повечето нагревателни уреди имат чувствително по-ниско съпротивление на студено, съответно при включване дърпат повече ток. като се поддържат в някакво полу-топло състояние, се заобикаля именно началната по-висока консумация.
              До тук добре, ако се прави уред за удължаване на живота на нагревател може и да върши работа, но за икономия на ток в дългосрочен план (а не само в момента на включване) не съм сигурен, че има някакъв ефект. Електромера и гнусна гад ...

              Естествено, може и да не съм разбрал всичко, че все още съм сънен (събота е все пак ), но съм силно скептично настроен.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                До: Още един уред за икономия на енергия

                Имаше едно предаване на времето - "От нищо - нещо". Явно все още има негови фенове след като се предлагат подобни "изобретения", които нищо не вършат.

                Коментар


                • #9
                  До: Още един уред за икономия на енергия

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Аман.
                  Още веднъж: "Аман!"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Още един уред за икономия на енергия

                    Най добрия уред за спестяване на ток е бушона- развиваш го и си готов. Давам 100% гаранция-работи!
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      До: Още един уред за икономия на енергия

                      Давай уреда. Колко струва .

                      Коментар


                      • #12
                        До: Още един уред за икономия на енергия

                        Оня ден зяпах някаква оферта на Метро, оказа се, че и там предлагат прословутите уреди за икономия. По, цитирам, "най-новата технология от Германия", хаха, голямо смешно. Чудя се колко ли балъка ще се вържат и дали е възможно някой да бъде осъден за измама?
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Още един уред за икономия на енергия

                          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                          Ако правилно схващам описанието, идеята не е да се топлят реотаните по-малко, а да не се оставят да изстиват. Иначе казано - повечето нагревателни уреди имат чувствително по-ниско съпротивление на студено, съответно при включване дърпат повече ток.
                          И какво? Всичко, което дърпат се отделя като топлина. Демек, щом искаш да топли - ще топли. Радиатора/бойлера и т.н. ще отдава толкова топлина, колкото ток тегли. Това е най-простата постановка в електротехниката - консуматор от резистивен тип, вързан към 2 жици между които има напрежение.

                          Ако искате някаква реална икономия, купете си инверторен климатик. Той има други кусури, но поне доказано работи. Само не вярвайте на гръмките надписи по кутиите. Често са далеч от истината, а и има много "ако"-та, дето цапат и миришат.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Още един уред за икономия на енергия

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            И какво? Всичко, което дърпат се отделя като топлина. Демек, щом искаш да топли - ще топли. Радиатора/бойлера и т.н. ще отдава толкова топлина, колкото ток тегли. Това е най-простата постановка в електротехниката - консуматор от резистивен тип, вързан към 2 жици между които има напрежение.

                            Ако искате някаква реална икономия, купете си инверторен климатик. Той има други кусури, но поне доказано работи. Само не вярвайте на гръмките надписи по кутиите. Често са далеч от истината, а и има много "ако"-та, дето цапат и миришат.
                            Ъъъъ... Спарки... На мен ми е ясно. Чудя се колко народ ще изгорят от лакомия обаче...
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Още един уред за икономия на енергия

                              Не е лакомия. Ако ти му го предложиш, едва ли ще го вземе. Но там, в големия магазин...
                              Впрочем, това не е ли подсъдно! Заблуждаваща информация.
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X