Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Recreational Map of Europe 3.00

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Garmin Recreational Map of Europe 3.00

    Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
    Land cover-а на GPS-а се изобразява със същите символи, както и в MapSource, само дето цветовете са с други отенъци, но това вероятно е от несравняемостта в палитрите. Не знам дали разбра, че в 60Cs не можеш да вкарвш gmapsupp.img като сборна карта. Можеш да вкарваш само отделни части от инсталирани предварително в MapSource мапсети, т.е. съставните им img-та, които задължително имат вида хххххххх.img, където х е цифра от 0 до 9. Друг е въпросът, че е възможно в самото img някак си да е кодиран TYP. Но като го разглеждам с GMapTool не виждам да има такова нещо. Засега за мен си остава загадка как на GPS-а се появяват същите символи за покривката, както и в MapSource. Но по-важното е, че става както трябва.
    PS. Повдигнатият в червено ключ от registry-то според мен касае единствено поведението на MapSource, но не и на GPS-а.
    Благодаря ти Зиппел за отговора. Сега всичко ми стана ясно. Това не го знаех за 60C че приема само отделни img файлове, но ето че научих нещо ново По принцип можеш ли да сложиш тук един такъв файл експортнат от Мапсорс към твоят GPS, защото ми стана интересно как ги разчита файловете?
    Ключа за регистрите наистина само засяга изобразявеното на typ файла в Мапсорс.
    Последно редактирано от icpart; 18-11-09, 06:05.

    Коментар


    • #17
      До: Garmin Recreational Map of Europe 3.00

      Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
      Ето извадка от бат файла на Gmaptool с част от ключовете които записва в регистрите на Мапсорс. В червено е дадения ключ който отговаря за typ файла. ..............
      Ако някой иска утре може да скалъпя една компилация за Мапсорс само с частта обхващаща България и ще я метна на спелеото?
      Благодаря Icpart,
      Проблема наистина е бил в липсата на посочения от теб файл в червено. След като редактирах(добавих) в install.bat липсващия ред, нещата се оправиха. Идеята за карта само на Б-я е приветствам и ако отделиш малко време би било отлично, защото ползвайки я, м0оже би ще има по-бърз обмен на данни отколкото цялата за Европа.

      Привет

      Коментар


      • #18
        До: Garmin Recreational Map of Europe 3.00

        Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
        Благодаря ти Зиппел за отговора. Сега всичко ми стана ясно. Това не го знаех за 60C че приема само отделни img файлове, но ето че научих нещо ново По принцип можеш ли да сложиш тук един такъв файл експортнат от Мапсорс към твоят GPS, защото ми стана интересно как ги разчита файловете?
        Ключа за регистрите наистина само засяга изобразявеното на typ файла в Мапсорс.
        Icpart, виждам, че се заинтересува от това как работи 60-ката, затова ще се постарая да бъда изчерпателен.
        Когато купих апарата през 2005 г. в кутията имаше диск с начална инсталация на MapSource (MS). Оказа се, че това не е случайно, защото зареждането на карти може да става единствено чрез MS. След инсталацията, включих USB кабела и веднага PC ми каза, че е намерил нов хардуерен device и поиска драйвер. Дадох му автоматично и той си го намери в MS. Дотук ОК. Но когато преглеждам с експлорера съдържанието на компа, никъде не виждам GPS-а. Нито като "removable disk", нито като нещо друго. Единственият начин да установя дали има връзка между компа и GPS е MS.
        Като следствие от горното ти става ясно, че няма как да разгледам какво има в паметта на GPS-а като файлове тъй, като за експлорера е невидим, а MS няма експлорерски функции. Оттам и не мога да сваля това, което е в GPS-a, за да ти го пратя като файлове. Опитах с опцията "receive from device", но става само за waypoints, tracks и routes. За карти не става (мисля, че и някъде из форума четох за това). Ще ти пратя обаче img-та от самите мапсети, като за да бъде по-ясно ще го оформя като конкретен пример. За целта обаче ще ти поясня още нещо.
        В GPS-а по принцип има Basemap и такива, каквито съм заредил. Basemap е хардуерно заложена и единственото, което мога да правя с нея е show/hide. Всяка заредена част от карта влиза с някакво име. И може да се прилага show/hide за всяка част поотделно (чрез отметка), т.е. мога да изгася Basemap, за да се виждат само допълнително вкараните части, както и да гася и светвам всяка от тези части поотделно. Това е полезно ако си качил части от различни мапсети, които на граничните места се застъпват или не съвпадат точно и уредът се шашка. А ето и примера :
        Заредих в GPS-a една част от ОФРМ (югозападна БГ) и една част от ADHellas (точно под нашата част). В GPS-a картите се появиха със следните имена :
        Bg Ofrm SW, OFRM Bulgaria v4.80, Nov 2009
        makedonia, ADHellas 1,6, Nov 2009
        Анализ : първо е името на частта, после е името на мапсета (така, като е инсталиран в MS) и накрая е месеца, в който са заредени в GPS-a. Само да припомня, че всъщност това са две img-та, които извадих от самите мапсети и ги зипнах в приложения файл. Качи ги с GMapTool, иди на Details и ще разбереш откъде се вземат тези наименования. В самите img-та ги има заложени.
        Тези мои наблюдения сигурно са смешни за по-вещите в топика, но аз сам си ги откривам и ако нещо не така, както си го мисля, моля за извинение и разбира се, за корекции и пояснения.
        Накрая, за не ни се карат модераторите, нещо по самата тема. Gmapsupp.img на Европейската карта по темата се състои от 2679 img-та със среден обем 2-3 MB. Това означава, че 60 Cs може да побере двайсетина такива, което във всички случаи осигурява еднодневен преход (стига да не е със самолет). Вечерта лаптопа и следващите двайсет. Само така става.
        Прикачени файлове
        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

        Коментар


        • #19
          До: Garmin Recreational Map of Europe 3.00

          Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
          Но когато преглеждам с експлорера съдържанието на компа, никъде не виждам GPS-а.
          А пробва ли от настройките на 60-ката : SETUP-SYSTEM-INTERFACE-USB MASS STORAGE ? ( или setup-interface-usb..., че нямам пред себе си 60-ка) .

          Коментар


          • #20
            До: Garmin Recreational Map of Europe 3.00

            Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
            Icpart, виждам, че се заинтересува от това как работи 60-ката, затова ще се постарая да бъда изчерпателен.
            Когато купих апарата през 2005 г. в кутията имаше диск с начална инсталация на MapSource (MS). Оказа се, че това не е случайно, защото зареждането на карти може да става единствено чрез MS. След инсталацията, включих USB кабела и веднага PC ми каза, че е намерил нов хардуерен device и поиска драйвер. Дадох му автоматично и той си го намери в MS. Дотук ОК. Но когато преглеждам с експлорера съдържанието на компа, никъде не виждам GPS-а. Нито като "removable disk", нито като нещо друго. Единственият начин да установя дали има връзка между компа и GPS е MS.
            Като следствие от горното ти става ясно, че няма как да разгледам какво има в паметта на GPS-а като файлове тъй, като за експлорера е невидим, а MS няма експлорерски функции. Оттам и не мога да сваля това, което е в GPS-a, за да ти го пратя като файлове. Опитах с опцията "receive from device", но става само за waypoints, tracks и routes. За карти не става (мисля, че и някъде из форума четох за това). Ще ти пратя обаче img-та от самите мапсети, като за да бъде по-ясно ще го оформя като конкретен пример. За целта обаче ще ти поясня още нещо.
            В GPS-а по принцип има Basemap и такива, каквито съм заредил. Basemap е хардуерно заложена и единственото, което мога да правя с нея е show/hide. Всяка заредена част от карта влиза с някакво име. И може да се прилага show/hide за всяка част поотделно (чрез отметка), т.е. мога да изгася Basemap, за да се виждат само допълнително вкараните части, както и да гася и светвам всяка от тези части поотделно. Това е полезно ако си качил части от различни мапсети, които на граничните места се застъпват или не съвпадат точно и уредът се шашка. А ето и примера :
            Заредих в GPS-a една част от ОФРМ (югозападна БГ) и една част от ADHellas (точно под нашата част). В GPS-a картите се появиха със следните имена :
            Bg Ofrm SW, OFRM Bulgaria v4.80, Nov 2009
            makedonia, ADHellas 1,6, Nov 2009
            Анализ : първо е името на частта, после е името на мапсета (така, като е инсталиран в MS) и накрая е месеца, в който са заредени в GPS-a. Само да припомня, че всъщност това са две img-та, които извадих от самите мапсети и ги зипнах в приложения файл. Качи ги с GMapTool, иди на Details и ще разбереш откъде се вземат тези наименования. В самите img-та ги има заложени.
            Тези мои наблюдения сигурно са смешни за по-вещите в топика, но аз сам си ги откривам и ако нещо не така, както си го мисля, моля за извинение и разбира се, за корекции и пояснения.
            Накрая, за не ни се карат модераторите, нещо по самата тема. Gmapsupp.img на Европейската карта по темата се състои от 2679 img-та със среден обем 2-3 MB. Това означава, че 60 Cs може да побере двайсетина такива, което във всички случаи осигурява еднодневен преход (стига да не е със самолет). Вечерта лаптопа и следващите двайсет. Само така става.
            Да по принцип съм запознат с повечето функции и начина на работа на зареждане на картите в ГПС а през Мапсорс, аз съм с Vista Hcx и там нещата до голяма степен се припокриват с 60-ката но твоят модел е малко по-стар и затова ми стана интересно как е организирана паметта при него.
            При модела 60Csx който е по нов има такъв режим както е питал Ивайло при който можеш да видиш съдържанието на картата но при преглеждане на ръководството за твоя модел видях че няма подобна функция ама и аз не се съобразих че той е с вградена памет която по принцип е недостъпна за потребителя. Преди време обаче бях попадал на една програмка която по принцип може да извлече съдържанието на паметта на ГПС и да се съхрани на компютъра без да се ползва Мапсорс.

            Коментар


            • #21
              До: Garmin Recreational Map of Europe 3.00

              Само да попитам... Откъде и как се "взима" този ред в червено, и къде и как се "слага"...?

              PS. Оправих го... Импровизирах, без да знам какво точно правя и какво трябва да се направи, просто го копирах оттук, промених му директорията като другите в моя файл, преинсталирах картата и взе че стана...
              Последно редактирано от guster; 18-11-09, 17:04.
              [B]Videos of [U]Vidin[/U], the [U]Vidin-Calafat bridge[/U] and the [U]region[/U] - here: [URL]http://www.youtube.com/user/gusterbo[/URL][/B]

              Коментар


              • #22
                До: Garmin Recreational Map of Europe 3.00

                Качих на Спелеото в папка с моя ник карта готова за инсталация в Мапсорс картеа обхващаща само територията на България и малко от Гърция тъй като две парчета обхващат леко българския покрайграничен район.

                Коментар


                • #23
                  До: Garmin Recreational Map of Europe 3.00

                  Здравей Icpart,
                  Благодаря за предоставената карта. Един въпрос: Има ли връзката между имената на файловете и координатите на за дадената област изобразена във файла??
                  По-долу картинки на една съща област погледната от различни ъгли.

                  Привет
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #24
                    До: Garmin Recreational Map of Europe 3.00

                    Извинявам се, че се намесвам в задушевния разговор.
                    Има ли шанс тази карта да се види на Nuvi 250W ?
                    Изобщо не разпознава, че има .img файл на SD картата (не казва, че има карти, които не може да отключи. От друга страна, в Explorer през Nuvi-то се вижда, че има gmapsupp.img на SD-картата)
                    Вероятни причини - големината на файла (3,5 ГБ), или нещо с .typ (обсъждано малко по-нагоре).

                    Коментар


                    • #25
                      До: Garmin Recreational Map of Europe 3.00

                      Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                      При модела 60Csx който е по нов има такъв режим както е питал Ивайло при който можеш да видиш съдържанието на картата но при преглеждане на ръководството за твоя модел видях че няма подобна функция ама и аз не се съобразих че той е с вградена памет която по принцип е недостъпна за потребителя. Преди време обаче бях попадал на една програмка която по принцип може да извлече съдържанието на паметта на ГПС и да се съхрани на компютъра без да се ползва Мапсорс.
                      А спомняш ли си как се казва програмката? Или още по-добре ако я имаш...
                      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Garmin Recreational Map of Europe 3.00

                        Първоначално публикуван от gr_kanev Преглед на мнение
                        Извинявам се, че се намесвам в задушевния разговор.
                        Има ли шанс тази карта да се види на Nuvi 250W ?
                        Изобщо не разпознава, че има .img файл на SD картата (не казва, че има карти, които не може да отключи. От друга страна, в Explorer през Nuvi-то се вижда, че има gmapsupp.img на SD-картата)
                        Вероятни причини - големината на файла (3,5 ГБ), или нещо с .typ (обсъждано малко по-нагоре).
                        По скоро е големината на файла и мисля че поне за сега Нувитата не разпознават карти по-големи от 2 Гигабайта, пробвай да си качиш тази версия дето бях метнал на спелеото за Мапсорс (сега вече е на фтп то с карти така че я търсете там) и обхващаща само България и оттам да пратиш тази част от картата която си харесаш към Нувито. Иначе по принцип не би трябвало да имаш проблеми с разпознаването на картата в ГПС-а.
                        Табак по принцип имената на img файловете нямат нищо общо с координатите които покриват, просто трябва да бъдат осем цифрови уникални такива. Понякога името на img файла на дадена карта съвпада с ID номера на самата карта.
                        Зипел ще я потърся програмката мисля че я имам някъде на харда или ще я потърся из нета и като я намеря ще тия пратя.

                        Коментар


                        • #27
                          От: До: Garmin Recreational Map of Europe 3.00

                          В комбинация с други векторни карти на GPS, тази им добавя светлосенки.Поне на map62s се получава

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X