Резултати 1 до 16 от 16

Тема: въпроси относно отваряне на магазин.

Публикации
    201
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране въпроси относно отваряне на магазин.

отдава ми се възможността да отворя магазин.предложиха ми помещение на централна улица с доста нисък наем,което не е за изпускане.другото което е,че бившия ми съпруг има фирма за внос на стоки от гърция,по-точно,маслини,зехтин,ориз,захарни изделия на ниски цени.
    магазина беше за плодове и зеленчуци,мисля,че тъй като е разработен да продължа и тази дейност,другите неща които мисля да продавам са...маслини-насипно,ориз-насипто,зехтин,олио,захарни изделия.
    сега идва сложното.първо къде трябва да отида след като излезе фирмата.намерих в нета някой неща,но тъй като не съм запозната не знам какво да направя.някой ми казват,че първо трябва да се отиде в общината за да се подаде разрешение за ползването на магазина.после разрешително от хеи.моля запознатите да ме ориентират от къде да започна.
    малко объкано стана ама ми пуши главата.

mohera е офлайн
    Стоян Пировски
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    гр.Мизия
    Публикации
    2,057
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране До: въпроси относно отваряне на магазин.

Ами май в общината трябва да ти дадът разрешително за разкриване на обект. Там, ако попиташ все си мисля, че ще могат да ти кажат какво още ти трябва и от къде.
    Иначе разрешително от ХЕИ, РИОКОЗ, разнитам за пожарна безопасност, замерване на контакти, трудова медицина и т.н.

успех

Публикации
    201
    Точки (при гласуване)
    6

мерси,но си мисля,че като е действащ магазин, би трябвало тези неща от пожарна,енерго ,вик да не ги искат.

Място
    Пловдив
    Публикации
    5,472
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    20

Smile До: въпроси относно отваряне на магазин.

от горното разбирам, че смяташ да зареждаш от бившия ти съпруг?
    LZ1VEN
    MB W210 OM606D30LA-606.962
    Mitsubishi Pajero2 Exceed LWB RHD

Публикации
    201
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на Veni1 Преглед на публикациите
    от горното разбирам, че смяташ да зареждаш от бившия ти съпруг?
    мда..нещо проблем ли има

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    9,906
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на nameika Преглед на публикациите
    мерси,но си мисля,че като е действащ магазин, би трябвало тези неща от пожарна,енерго ,вик да не ги искат.
    Потърси, има фирми които само с това се занимават. Или попитай в магазините наоколо, как са се справили. Иначе не знаеш с какво приключение се вкарваш.
    Успех!

Публикации
    201
    Точки (при гласуване)
    6

ще питам,но в нашия малък град не знам за фирма ,която да се занимава с това. готова съм за борбата с бюрократщината.няма се отказвам

Публикации
    34
    Точки (при гласуване)
    5

Искат всичко
    За разрешително от общината не съм сигурен дали трябва, нека други да кажат.
    За ХЕИ /сега РИОКОЗ/ - в 7 дневен срок от откриване на обекта трябва да подадеш уведомление, искат да приложиш удостоверение за актуално състояние на фирмата /дори да е регистрирана вчера / и договор за наем на помещението, плаща се такса при подаването - към 35-40 лв.
    За енерго, ВиК и др. под. - изкарай си партида на твое име, да ти минават за разход.
    Купуваш касов апарат - фискализация, регистрация в НАП и т.н. Фирмата, която ще ти го продаде знае цялата процедура в подробности.
    Персонала който ще работи - регистрация на трудовия договор в НАП - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПРЕДИ да започне работа обекта, глобата е фиксирана - 15 000 лв.
    За ИТ /инспекция по труда/ - доста пари на вятъра, ама няма начин:
    Трудова медицина, Ревизионна книга, Книга за инструктаж, може да изпускам нещо.
    За КЗП /комисия за защита на потребителите/ - книга за рекламации, май измислиха някакъв стандартизиран образец.
    Сигурно пропускам нещо, ако се сетя - ще допълня.
    Следи си счетоводителя за осигуровките - декларация обр. 1 и 6 - до 10 число на следващия месец.
    Късмет и много клиенти

Публикации
    201
    Точки (при гласуване)
    6

много полезно,благодаря

Място
    Варна
    Публикации
    795
    Точки (при гласуване)
    9

За КЗП - Табела на входа с работното време, МОЛ- а и др.

Място
    гр. Горна Оряховица
    Публикации
    581
    Точки (при гласуване)
    8

Преди две години и аз отворих магазин. Иска се абсолютно всичко, все едно сега е построен. Ако си под наем и мислиш да се задържиш по-дълго, трябва да си прехвърлиш тока, телефона и водата на твоята фирма(признават се за разход), както и да си извадиш копие на АКТ-16 от собственика, договор за наем и всичко описано по-горе. Капиталовложенията не са много, но загубеното време и сроковете за изпълнение може да ти изпънат нервите докрай. Но щом си решила не се отказвай. Отиди в общината и попитай за подробности. Обикновено повечето неща са навързани, въпреки че институциите са различни.
    УСПЕХ.
    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
    0889623098

Публикации
    201
    Точки (при гласуване)
    6

Има един проблем....договора за наем на магазина е на името на момичето ,което го държи сега,а магазина всъщност е на блока под който е.Тя може ли да го прехвърли на мен.

Място
    Чипровци-Банкя
    Публикации
    2,229
    Точки (при гласуване)
    14

Има един проблем....договора за наем на магазина е на името на момичето ,което го държи сега,а магазина всъщност е на блока под който е.Тя може ли да го прехвърли на мен.
    Ако в договора няма фраза - "без право на пренаемане" или нещо подобно!
    יעבור
    «И това ще мине»

Място
    София
    Публикации
    546
    Точки (при гласуване)
    11

Няма такова нещо "не ги искат" - искат ги. Хубаво е, че магазинът е действащ, т.е. тези разрешителни би трябвало да са вече извадени, но ти при всички положения трябва да ги имаш.
    Кръвна група 0+

Успявам да намеря изход от всяка ситуация, но още не разбирам входа как намирам...:D

Злой е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    6,720
    Точки (при гласуване)
    24

Ако магазина работещ и с изрядни документи, доста по-лесно да се разбереш с момичето, и тя или да ти продаде нейната фирма, или да ти назначи на работа като прокурист или управител. Така ще спестиш почти всички разправии с документи.

Успех.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!

Място
    Сандански, Варна
    Публикации
    77
    Точки (при гласуване)
    5

Thumbs up До: въпроси относно отваряне на магазин.

отдава ми се възможността да отворя магазин.предложиха ми помещение на централна улица с доста нисък наем,което не е за изпускане.другото което е,че бившия ми съпруг има фирма за внос на стоки от гърция,по-точно,маслини,зехтин,ориз,захарни изделия на ниски цени.
    магазина беше за плодове и зеленчуци,мисля,че тъй като е разработен да продължа и тази дейност,другите неща които мисля да продавам са...маслини-насипно,ориз-насипто,зехтин,олио,захарни изделия.
    сега идва сложното.първо къде трябва да отида след като излезе фирмата.намерих в нета някой неща,но тъй като не съм запозната не знам какво да направя.някой ми казват,че първо трябва да се отиде в общината за да се подаде разрешение за ползването на магазина.после разрешително от хеи.моля запознатите да ме ориентират от къде да започна.
    малко объкано стана ама ми пуши главата.
    Пренаеми от момичето помещението(дано няма клауза забраняваща) В търговския отдел в общината ще ти обяснят къде да отидеш за останалите неща и какво ще ти е необходимо. Въоръжи се с търпение и здрави нерви. Успех!
    Последно редактиран от Gallka ; 18-11-09 в 16:07
    В българският език няма дума, която в множествено число завършва на Й :!:

Сходни теми

1. Yamaha DT-R въпроси относно подръжката
    От tzetzo_slavista във форум 2-Тактови
    Отговори: 26
    Последно мнение: 12-05-08, 16:33
  2. Въпроси относно Хисаря 2008
    От Гълъбин Колев във форум Републикански шампионат ЕНДУРО и ATV към БФМ (Комисия Ендуро)
    Отговори: 26
    Последно мнение: 04-04-08, 11:21
  3. Отговори: 5
    Последно мнение: 13-12-07, 08:07
  4. Въпроси относно НИВА 1,7i
    От Deyan във форум ВАЗ
    Отговори: 2
    Последно мнение: 05-03-05, 10:51

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове