Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрации при движение на 4х4 - Трупер 2.8 тд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вибрации при движение на 4х4 - Трупер 2.8 тд

    Здравейте, онзи ден ми се наложи да включа на Трупера и предното (4х4), за да изкача един заснежен участък и усетих вибрации в купето, които сякаш с увеличаване на скороста се увеличават. Друго, което се получи е че при включено предно като навия пълен ляв или десен джипа спира сякаш натискам спирачките, само на задния мост като съм това нещо го няма. Имат ли двете неща връзка и какво може да е станало (какво да оправям). Ако има някакво значение навсякъде си има масло по редукторите (ск. кутия, раздатка, диференциали). Благодаря Ви предварително !!!

  • #2
    До: Вибрации при движение на 4х4 - Трупер 2.8 тд

    Ми колега изпревари ме с въпроса.И аз го забелязах онзи ден това със завиването само,че при мен беше на чист асфалт и помислих,че може да е нормално,защото там не ти трябва 4х4.А при дизеловото Чероки пък изобщо не можеш да завиваш на твърд терен когато си 4х4.Та знам ли,дано някой колега ни просветли.
    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

    Коментар


    • #3
      До: Вибрации при движение на 4х4 - Трупер 2.8 тд

      За вибрацията - провери за луфтове предния кардан, и предните полуоски
      За спирането - При завой предните колела изминават по-голям път от задните, колкото по-остър е завоя, толкова по-голяма е разликата в изминатия път, а при парттайм раздатъчните кутии, въртящият момент се разпределя по равно между предните и задните колела, т.е. колкото по-остър е завоя, толкова единият мост ще се мъчи да спре другия (и цялата кола)
      На мокро, кално, хлъзгаво, гумите ще приплъзват по настилката и няма да се усеща много, но на сух твърд терен (а и на не много сух) е нормално.....докато нещо каже "ПРАС" и последва тема "Търся за...."
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X