Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вкусотии в чинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Вкусотии в чинии

    Чи кои не обича сомче,ама последно време получаваме среден пръст,кофти работа,много хаивани се навъдиха
    Емил-00356 99872043-Малта
    Defender-90

    Коментар


    • #17
      До: Вкусотии в чинии

      Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
      Мда...това "сухо, студено и проветриво" винаги ми е било проблем.
      Моя таван е много проветрив. не за 58 дена а за 15 стават. пратиги на сахранение.

      Коментар


      • #18
        До: Вкусотии в чинии

        Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
        Защо са с червен конец? да неги пазиш от уроки -ние ги правим с канап.
        Поради липса на канап към оня момент.

        Червения конец може да ги опази от уроки, ама на един комшия навремето нищо не ги опази от крадци.
        Беше заклал прасето, после с колата с ремарке беше отишъл да купи едно теле, за да го гътне и него, но навръщане телето се отвързало и скочило от ремаркето , та комшията си пристигнал на село и хоп - няма теле.
        Върнал се обратно по пътя и го намерил сред полето.
        Колнал го, направил всичко на суджуци и луканки, метнал ги на терасата и заминал за селото на жена му да колят и там прасе, а като се върнали на другия ден, нямало и помен от мръвките.
        Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

        Коментар


        • #19
          До: Вкусотии в чинии

          Абе кофти работа да ти се съсипе мръвката.и при мен стана сакатлък,дядо коледа доде по бански(25-26) ,та ми.... суджучеца охх реве ми се.
          Емил-00356 99872043-Малта
          Defender-90

          Коментар


          • #20
            До: Вкусотии в чинии

            Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
            Млечно-майонезен-чеснов сос би вървял добре, но аз за гарнитура направих задушено броколи, поръсено с пармезан.

            Това нещо е много вкусно!

            Коментар


            • #21
              До: Вкусотии в чинии

              ето и мойте гъбки.... елементарно сготвени-уникално вкусни
              Прикачени файлове
              LZ5DG....0888985906
              Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
              Не всичко, което има две бузи е лице!

              Коментар


              • #22
                До: Вкусотии в чинии

                следващото е мноооооого сос със малко спагети....спагетите от най тънките а соса.... 800 грама кайма по възможност правена и истинска...лук не слагам фиксове на маги, кило кетчуп половинка кашкавал накрая 10 мин преди да стане соса и със слагането на фиксовете....след това в чинията се слагат малко спагети и се заливат обилно със сос , гарнират се по желание с царевичка...аз им ръсвам и пермазанче....а кетчупа задължително на хайнц става и с всеки друг но целта оправдава средствата
                Прикачени файлове
                LZ5DG....0888985906
                Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
                Не всичко, което има две бузи е лице!

                Коментар


                • #23
                  До: Вкусотии в чинии

                  "Гъделче"
                  Три свински бон филета
                  0,400 гъби/в моя случай-млечница/
                  Литър костен бульон
                  0,300мл/л бира
                  чер пипер/на вкус/
                  кимион/пак така/
                  чесън на прах/горното в скоби/
                  сол на вкус
                  2 с.л. горчица
                  кашкавал/за финиша/
                  Заваряват се гъбите/млечницата налютява/ и бон филето/срязано на четвъртини-един път разполовено,после разцепване надлъжно на половинките/.
                  Маха се първата вода-измиват се гъбите и месото.
                  Бульона се смесва с подправките и бирата/всичко описано горе-без кашкавала/.
                  Гъби,месо и модифицирания бульон-в тенджера под налягане,20 минути.
                  След отваряне на тенджерата,се вади месото.Бон филето има тънък и дебел край-дебелия е разцепен на две/както и тънкия/,но не е достатъчно.Филетира се/цепи/ още на две(поне-зависи от бон филето).
                  Изсипва се бульона и гъбите в тава,после с донаместване се разполага и месото-да се получи равномерно,по дъното гъби и месо.
                  Слага се във фурната на долен рафт/печене/,докато се покаже месото/половината,окомерно/.
                  Вади се и стъргане на кашкавала/да покрие всичко,без претрупване/.
                  Грил на фурната 5 мин./ако няма такъв-горен рафт и гледане да стане златист/.
                  Вадене,задушаване в кърпа и някой пържен картоф/с чер пипер,сол и малце индийски орех/ да се поопържи по време на задушаването на ястието.

                  Весело посрещане,желая на всички добро,и по много!
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #24
                    До: Вкусотии в чинии

                    Maxx като гледам това става и със джоланчета.ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА на всички.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Вкусотии в чинии

                      Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                      Maxx като гледам това става и със джоланчета.ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА на всички.
                      Става,разбира се.Минавайки през тенджера под налягане,подходящо е всяко месо-въпрос на предпочитание,по-мазно или по-сухо.
                      Понеже при теб се въргалят повечко свински покойници,на твое място бих го направил от два/три предни обезкостени джолана(рандемана им е крив,но са по-крехки) и четвърт плешка(откъм лопатката).
                      Бон филетата ми бяха гешенк,та не съм броил зъби на харизан кон.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Вкусотии в чинии

                        Маxxx пробвах сухото мезе дето колегата писа от телешко сърце.страхотно стана за седмица.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Вкусотии в чинии

                          Честита нова година, колеги!
                          Живи, здрави и с нови кулинарни подвизи!

                          Фен съм на сладките нещица, в чието число влизат и линзерите/линЦерите...
                          Без значение на точното изписване и произношение, ето какво заформих:

                          Продукти: 2 яйца, 130гр. пудра захар, 270гр. меко масло, 2 ванилии, 500гр. брашно, малко прясно мляко (2-3 с.л.), конфитюр/мармалад и течен шоколад.

                          Метнах всички продукти в хлебопекарната, тя ги размеси до получаването на меко ронливо тесто, след което го разточих на лист с дебелина около 1 см. и изрязах кръгчета с чаша:


                          Кръгчетата наредих в тава върху хартия за печене:


                          След което ги изпекох:


                          После намазах половината кръгчета с мармалад от сливи:


                          ...а другата половина кръгчета - с течен щоколад и ги слепих:


                          Подносът с линзери заминава за час-два в хладилника, за да се стегне шоколада:


                          Следва мням-мням-мням...
                          Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                          Коментар


                          • #28
                            До: Вкусотии в чинии

                            @valkov.val
                            А,че то сиромашката пастърма от телешко сърце никой не я отрича-супер си е.Лесна е,бързо става/правил съм още в последните си класове на средното/-има само един проблем в домашни условия.
                            Колкото бързо съхне,толкова бързо и пресъхва.Толеранса за консумация е малък.Стреч би могъл да помогне,но малко.
                            Ти сигурно имаш вакуумна машина,та не те мисля.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Вкусотии в чинии

                              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                              @valkov.val
                              А,че то сиромашката пастърма от телешко сърце никой не я отрича-супер си е.Лесна е,бързо става/правил съм още в последните си класове на средното/-има само един проблем в домашни условия.
                              Колкото бързо съхне,толкова бързо и пресъхва.Толеранса за консумация е малък.Стреч би могъл да помогне,но малко.
                              Ти сигурно имаш вакуумна машина,та не те мисля.
                              Правиш малко и консумираш бързо.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Вкусотии в чинии

                                Не смесвайте темите, че ми е трудно да се концентрирам.
                                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X