Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вкусотии в чинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вкусотии в чинии

    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
    Дочев на вид със сигурност сте го докарали.
    В неделя обрах царевицата, като изсъхне и я смеля на воденицата ще ти се обадя да стиковаме нещата как да ти пратя малко истинско царевично брашно разликата е голяма вервай ми.
    Да допълня по нашия край просеник и качамак се правят от брашно от бяла царевица.
    Може, не отказвам.
    Вкуса беше уникален. Ние кажи речи сме земляци. Рода ми е от с.Сенник, до Севлиево. Като ученик(1984-1987) често ходех там летните ваканции и ходехме на една механа в с.Батошево, там специалитета на заведението беше качамак. Просеник не знам как се приготвя. Хвърли някоя рецепта! Между другото рецептата за хляба която ми даде, вече е любима на жената - винаги става.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • От: Вкусотии в чинии

      Здравейте, едно едно интересно предложение от мен.
      Това е рецепта за лучено хлебче с кашкавал и масло.
      За целта са ни необходими:
      1 малко хлбче
      кашкавал
      стопено масло
      чесън
      сол и черен пипер на вкус
      сусам
      пресен лук
      алуминиево фолио

      Приготвяме го по следния начин:
      Нарязваме хляба на филии, като не ги режем до долу (оставяме филиите да се крепят на долната кора).
      След това го режем по същия начин, но по дължина. Получават се квадратчета.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:onion _bread1.jpg
Прегледи:1
Размер:368.8 КБ
ID:5312509
      Нарязваме лука, счукваме чесъна и нарязваме кашкавала на малки правоъгълни парченца.

      Разтопяваме маслото и към него прибавяме счукания чесън.
      Започваме да пълним хляба с останалите неща.

      Първо слагаме хлаба върху алуминиево фолио, за да може маслото да запече долната кора.
      След това пълним между квадратчета с лук, сусам и кашкавал. Накрая поливаме с маслото навсякъде м/у процепите.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:onion _bread6.jpg
Прегледи:1
Размер:388.4 КБ
ID:5312510

      След като сме "сглобили" хлебчето го мятаме във фурната, която предварително сме загряли на 180 градуса.
      Печем докато се зачерви. И накрая се получава невероятно вкусно нещо.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:300430_2087443227221_1279393295_32102512_635873559_n.jpg
Прегледи:1
Размер:165.5 КБ
ID:5312508

      Пробвайте го, няма да съжалявате!

      Коментар


      • От: Вкусотии в чинии

        Лесен сладкиш с майонеза
        2ч.ч. брашно, 1ч.ч. захар, 1ч.ч. вода, 2 с.л. натурална какао, 1 майонеза. Всички продукти се омешват и се бъркат до хомогенизиране на сместа пече се в плитка намазнена тавичка като си проверява печенето с клечка от метла Като се опече се прави заливка от 1 шоколад фин млечен 4 с.л. вода и 1с.л. масло които си разтапят и се залива сладкиша.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: Вкусотии в чинии

          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
          .... истинско царевично брашно разликата е голяма вервай ми.......
          Истинския качамак се прави с истинско царевично брашно и качемилка !
          За по младите, които не знаят какво е качемилка, това е точилката с, която се бърка качамака.
          И после масло и сирене или пръжки, а може и двете ..... майкооуу....
          ----------------------------------------------
          ·٠•● Член на Club Citroen Bulgaria ●•٠·

          Коментар


          • От: Вкусотии в чинии

            Боб с праз
            Звучи грубо и познато, но се оказа много вкусно и час след като го ядох още ми е юнашко и искам да се боря с мецата.
            Идеята дойде след дълго чудене, как да разнообразя познатите и малко поомръзнали основни състояния на боба, неизменно присъстващи на трапезата по зимните празници.
            Исках да постигна нещо простичко и брутално. Получи се.

            Сварих до пълна готовност, 500 гр. предварително накиснат от вечерта боб, с доказани произход и вкус.
            Нарязах три средно дебели, дълги около 50 см. стръка праз на едро – по около 2 сантиметра дълги цилиндърчета.
            Запържих праза в олио до златисто, но внимавах да не омекнат съвсем, а да остане лека хрупкавина. Цялата красота идва от този запържен праз. Вкусът му е страхотен.
            Преди да сваля от котлона, ръснах лют червен пипер, да се пръжне лекинко, но без да загори.
            Изсипах праза върху боба и разбърках.
            Подкиселих го с „габровски оцет”. В нарочно бурканче смесвам саламури от изядени туршии и резултатът е отличен.
            Реших, че ще е правилно да наръся полученото с пръжки или поради липсата им с препържени парчета сланинка, но още не бях развил идеята и жените вкъщи вдигнаха ръце за анатема (… как така по време на пости…) и го оставих постен, чакайки по-добри времена.

            Става и за мезе и за основно ястие, но пълният му потенциал виждам, като гарнитура на всякакви печени или пържени меса.

            Добре е хората с нежни стомаси да подхождат с необходимия респект.
            JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

            Манол Денев

            Коментар


            • От: Вкусотии в чинии

              Не съм разгледал цялата тема и не знам дали някой е показвал тази или подобна рецепта за обезкостено пълнено пиле.

              На снимките се виждат всички необходими продукти и крайния резултат
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Вкусотии в чинии

                Първоначално публикуван от MuPoH Преглед на мнение
                Не съм разгледал цялата тема и не знам дали някой е показвал тази или подобна рецепта за обезкостено пълнено пиле.

                На снимките се виждат всички необходими продукти и крайния резултат
                Имам няколко питания по представения материал.
                Първо: как се обезкостява пилето? - може видео файл, може и снимки
                Второ: снимки по детайлно и по-от близо на стойката за бурканчета с подправки
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • От: Вкусотии в чинии

                  Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                  Имам няколко питания по представения материал.
                  Първо: как се обезкостява пилето? - може видео файл, може и снимки
                  Второ: снимки по детайлно и по-от близо на стойката за бурканчета с подправки
                  Обезкостяването на пиле не е трудно, но си е малко хамалогия ... на мен ми отнема около 20мин.
                  Ето едно клипче как се прави - http://www.youtube.com/watch?v=vT1rY...eature=related , макар, че аз винаги започвам обязкостяването от бутчетата иначе операцията е същата.

                  Намерих и клипче от 4 части, в което много подробно е показано как се обезкостява пиле:

                  1. http://www.youtube.com/watch?v=o3BPs...f=results_main
                  2. http://www.youtube.com/watch?v=ltMVV...f=results_main
                  3. http://www.youtube.com/watch?v=hRg2n...f=results_main
                  4. http://www.youtube.com/watch?v=lp1DQ...f=results_main

                  Аз лично нож ползвам много малко ... по-лесно и по-бързо става с палците

                  За поставката за подправки.
                  Така си е закупена. Тук не съм виждал такива. Подарък ми е от приятел от Англия, на който му харесват манджите ми
                  Мога да направя подробни снимки та и размери да дам ако някой реши да си прави, но трябват и подходящи бурканчета. Като цяло е проста изработка и не е сложна за направа, но пък е ефектна и удобна.

                  Коментар


                  • От: Вкусотии в чинии

                    Ето един по-прост начи за обезкостяване на пиле. Все пак после трябва да се връзва с канап. Пробвал съм -лесно е!
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                      Ето един по-прост начи за обезкостяване на пиле. Все пак после трябва да се връзва с канап. Пробвал съм -лесно е!
                      [video]
                      Това е обезкостяване тип разфасоване. Губи се идеята на цялото ястие. Начина, по който го правя аз - изваждам само кокалите, а месото си остава на мястото заедно с кожата. След като се напълни и се изпече си го режен на филийки или както искаш ... излиза пържола с плънка. При обескостяването от това клипче остава само кожата, вътре го пълниш с каквото искаш, включително и месото от пилето, но се получава различно нещо. С канап не го връзвам. Пилето има само 4 дупки (двете бутчета, гушата и дупето) и ги запушвам с клечки за зъби.

                      Иначе е интересна рецепта. Ще я пробвам и нея
                      ------------------------------------------------------------------

                      Ето ви и едни свински руладини от мен.

                      Продуктите от чиниите първо ги запържвам. След това всяка мръвка я овкусявам, намазвам с топено сирене, слагам готова вече плънка и завивам.
                      Пека ги във фурната на 200 градуса. За гарнитура каквото дойде

                      За плънката може да се използва всичко, което е изостанало в халдилника
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от maxxx; 03-01-12, 14:21.

                      Коментар


                      • От: Вкусотии в чинии

                        Едно много вкусно мезе - Бекон на фурна.

                        Парче бекон - 1.5-2кг

                        Добре е да се маринова, но ако нямате време и само да го овкусите пак се получава перфектно.

                        Аз го овкусявам със сол, черен пипер, някоя от готовите подправки за барбекю (по принцип ползвам на фирма Меркури, защото за мен това са най-добрите БГ подправки), чесен, розмарин (и от двете по малко). Също така сипвам чаша бира - 250мл.

                        Пече се на 180 градуса около 2:30 часа. Първия час и половина го пека покрито с фолио. След това без, за да може да изври от течността и да се запече хубаво.


                        Добре е да се консумира като изтине хубаво с много вино ... все пак е за мезе
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Вкусотии в чинии

                          Ето една рецепта за панирана кладница.
                          Яд ме е,че не снимах готовия продукт.
                          За един килограм гъби трябват 4 яйца,брашно и малко бира.
                          Бланшира се гъбата за около 10 минути във вряла солена вода но не много вода.Гъбата също си пуска.После се измива на студена течаща вода и се къса или на жулиени,или пък се оставя цяла.според вкуса на всеки.
                          Овалват се парчетата в брашно и галета /на сухо/,после се потапят в панировката /с консистенция на гъста каша/ и се панират на средно силен огън.

                          Да ви е сладко,колеги.
                          Да добавя че сега има много гъби и не са червиви заради студа.Огледайте се по някои отрязани тополови чукани или старо сечище от дъб или бук,или орех.Ето какво аз намерих на 50 метра от къщи.
                          Успех!
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • От: Вкусотии в чинии

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1234.jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5383665Това в тавата е готовия пpодукт. Четиpи пилешки пъpжоли /купени овкусени от Билла/, една кофичка кисело мляко /pазстила се по външната част на тавата/, няколко бучки сиpeне в сpедата, няколко маслини /и тpи лъжици от маpинатата, в която ги съхpанявам - вода и олио/. Едно киви, сpязано на две, и малко сос Уоpчестъp - сосът става с "екзотичен" вкус. Подпpавка - само чеp пипеp. Всичко се слага в тавата наведнъж и се пече на 200 - 250 гpадуса до готовност.
                            За пpъв път пека кисело мляко, и съм изненадан колко вкусно стана!
                            В тавата могат да се сложат и цели глави лук и чесън.
                            Въpви с пpепечен хляб и кpехък чесън. И с чеpвено, и с бяло, и с биpа. Наздpаве!
                            Георги Донев, 0889 437 687
                            Nissan Patrol Y60

                            Коментар


                            • От: Вкусотии в чинии

                              Я да повдигна малко, че нещо много се зарови тази така важна тема.

                              Чудих се какво да направя от свинската плешка дето беше заделена за тази вечер и се получи ето това:

                              Направих "замазка" от червен пипер, сол, сок от лимон и чесън (сега като пиша се сещам, че можеше и черен пипер да сложа, но късно - вече е във фурната). Добавих и малко олио за да го докарам до нормална за мазане консистенция.
                              Намазах плешката и във тавата. Отстрани гъби и цели картофи. Добавих бира, покрих с фолио и във фурната.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5367.jpg
Прегледи:1
Размер:128.2 КБ
ID:5439929

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5368.jpg
Прегледи:1
Размер:90.8 КБ
ID:5439930

                              След 5 часа на 150 градуса ще ви кажа какво е станало
                              Весело посрещане на новата година!
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • От: Вкусотии в чинии

                                Капама

                                Айде почна се...

                                Съставки:
                                - свински шол
                                - конски суджук
                                - бански суджук /от Пулчето/
                                - кисело зеле
                                - ориз
                                - зелев сок
                                - черен пипер
                                - червен пипер
                                - дафинов лист
                                - олио











                                Дет се вика - ред сълзи, ред сополи!

                                След 4-5 часа на 150 градуса, ще видим какво е станало!

                                Между другото ще натисна и малко врат за простора!



                                Весело изпращане на старата и посрещане на новата! Късмет на всички!
                                0885600006 - Чичо Коце

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X