Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

    Привет и от мен!Реших,че е време да сляза от тези спорти коли и да се кача на някое истинско 4х4!Признавам си,че ме зарибихте.Бях се нацелил в Toyota Land Cruiser Lj70 с добре познатия 2L-T мотор.Обаче от скоро имам много изгодна оферта за Land Rover Defender.Производство 1993 и понеже не съм запознат с тези модели джипове предполагам че двигателя е 200TDI.Проблемът е че се разколебах.И при двата случая става дума за късите бази с дизелови мотори.Чух немалко мнения,но всички различни,което е нормално!За това реших да се обърна към вас за компетентни мнения.Интересуват ме положителните и отрицателните черти на двата модела?Кое е по-добро извън пътя?Ако екипа на форума мисли,че темата не е както трябва и където трябва,нека да бъде заключена!БЛАГОДАРЯ!

  • #2
    До: Toyota Land Cruiser vs Land Rover Defender

    Здравей
    Аз съм пристрастен.... Дефендъра
    Защото - са му евтини частите от UK, Има всякакви китове за тунинг на нормални цени, мотора е корав и непретенциозен и е корава машинка.
    Минус му е комфорта... но въпреки това ако ми изпадне го отнасям ... хаха
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • #3
      До: Toyota Land Cruiser vs Land Rover Defender

      Аз също съм пристрастен - Тойота. Само ми се струва, че ако си карал спортни коли, ще е по- добре да погледнеш по- големите мотори 3,0TD или 4,0D.
      Тойотите се лифтват много лесно и малки разходи, частите се намират на прилични цени, а самите машини не са никак чупливи.
      Зима иде

      Коментар


      • #4
        До: Toyota Land Cruiser vs Land Rover Defender

        Tойота е колата! Единственото по-добро от G-klas на Мерцедес е Тойота. Дефендъра къса полуоските като кашкавал! Имам се за младши джипър, но по темата може да си поговорим. Гледаш ми подписа и се чудиш дали карам Тойота. Ами скъпи са ми за момента. За частите като цена на набавяне си признавам че нямам идея. Дали съм пристрастЕн като нямам? Е, ти си решаваш. Помисли и за Nissan Patrol.
        Последно редактирано от Rabin; 08-11-09, 16:04.

        Коментар


        • #5
          До: Toyota Land Cruiser vs Land Rover Defender

          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
          ... Гледаш ми подписа и се чудиш дали карам Тойота ...
          Е, то за чудене и аз се чудя дали си карал Г, пък и колко полуоски си накъсал с Дифендър, ама казва ли ти някой ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            До: Toyota Land Cruiser vs Land Rover Defender

            Имаше едно предаване по National Geogaphic, за един ентусияст дето обикаля по различни недостижими кътчета по света. Понеже беше англичанин, първото предаване до Лесото беше с Дефендър, бая намазан. Скъса полуоска, посе кардан. Следващите му експедиций бяха с Landcruiser, защо ли?

            И аз съм пристрастен, карал съм Тойоти, но никога Land Rover.

            Коментар


            • #7
              До: Toyota Land Cruiser vs Land Rover Defender

              Пилоте,
              виж сега, тук мнения много, сдъвкана информация е трудно да намериш.
              Има доста сравнения между различни модели джипки в съответния форум - разрови се там http://forum.offroad-bulgaria.com/fo...play.php?f=170.

              Мненията ще продължат да са двуполюсни, при така поставената задача.
              Аз например за нищо на света не бих си купил Тойота, но това не пречи много хора да ги карат. Същото се отнася и за Ланд Ровер - много хора никога няма да си купят.

              Избора е прекалено личен, че да чакаш някой друг вместо теб да реши ...
              Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
              LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
              Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

              Коментар


              • #8
                До: Toyota Land Cruiser vs Land Rover Defender

                Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                Аз също съм пристрастен - Тойота. Само ми се струва, че ако си карал спортни коли, ще е по- добре да погледнеш по- големите мотори 3,0TD или 4,0D.
                Тойотите се лифтват много лесно и малки разходи, частите се намират на прилични цени, а самите машини не са никак чупливи.
                Колко лестно се лифтват не споря. Също като на Дифендъра. Лифт за Тойота е около 1800 лв. Е ако не броим тампоните. Още около 600-700лв. Същия тип окачване за Дифендъра струва около 600лв. Барабар с тампоните. Естествено и двете окачвания не стават за тежък офроуд. Относно полуоските. Не късат полуоски, а изронват капачките. Като ги пренатовариш. Въпреки това, на късата серия шофьора успя да скъса задна лява ( дългата ) полуоска. Щях да получа ифаркт в магазина. Негодниците ми поискаха 12,5 лири. Не ги е срам. Цифромани. Говоря за нова полуоска.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  До: Toyota Land Cruiser vs Land Rover Defender

                  Всеки си хвали своето гардже!! И двете коли са здрави но имат много разлики трябва да разбереш коя е твоята според това за което смяташ да я ползваш.
                  Дифенъра е фул тайм с блокаж на междинния диференциал което е плюс ако мислиш да караш по асфалта в зимни условия. От друга страна пък тойотата е много по широка и комфортна и за двете коли има части и много тунинг, коя е по-здрава зависи само от това как ще се експлоатира.
                  Тези модели на които си се спрял са с най-малките мотори предлагани за тях и ако ти тежи крака лятото можеш да ги прегрееш.
                  В общи линии всичко е относително важното е на теб да ти хареса.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Toyota Land Cruiser vs Land Rover Defender

                    Благодаря за всички мнения.Единствените ми изисквания са джипа да бъде на пружини,с цели мостове и с дизелов мотор!Първоначално се бях спрял на Ленд Круисера.Чух обаче много отрицателни мнения за него от типа:"абе това не ти трябва","пука и криви главата","мотора му е слаб" и т.н.За Дифендъра пък съм чувал,че понякога къса полуоските иначе че бил идеалния боец извън асфалта!Разбира се,че няма идеален 4х4!Всеки си има слабо място.Вече въпроса е кой би ме удолетворил.Джипа ще се кара изцяло извън пътя,така че може би тук има плюс междуосевия дифиренциал на Дифендъра.Ще чуя още някое и друго мнение и може би ще си остана привърженик на ТОЙОТА!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Toyota Land Cruiser vs Land Rover Defender

                      На поне 90% от Дифендърите е разбита касетата на междинния диф. Всички лагери и гарнитури+ремонтен комплект за междинния диф струват 95 лири. И Тойотата определено е по-удобна. Като ходих за пръв път до Англия, бях тръгнал за Тойота. Щото имам 2 Ровъра. Пък сега имам 3.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Toyota Land Cruiser vs Land Rover Defender

                        Ти сам си дал отговор на въпроса си,щом си фен на екстемните преживявания,направи сравнение между марките като проследиш статистиките-определено Тoyota винаги е на челните места,в повечето случаи е на първо,но си е хард машинка,орязана от към екстри,дърво е като интериор но е по коравата техника,мисля че цените на части горе долу са едни и същи,скоро гледах сравнения по Дискаварито мисля, на Дифендър и Ланд Крузер 70 серия,проведоха тест драйв-ове ,и двете машини дадоха много добри резултати,Ровера има междинен диф,който му помага доста,накрая изказванията бяха че Toyota е по добрата от двете като надеждност и изпитание в времето инак бяха на кантар в момента.
                        Последно редактирано от Злой; 08-11-09, 19:06.
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Toyota Land Cruiser vs Land Rover Defender

                          Тойота-та и трябва много малко за да 'стане'. Доста по-'кола' е от Дифендъра (комфорт, оборудване, качество на интериор)...
                          Двигателя е слаб, няма кой знае какви ходове стандартно.

                          На Дифендъра трябва да се сменят бая неща за да го заздравиш, но е по-евтин (принципно Ленд Ровър е по-евтина марка от Тойота), фул-тайм е (което за мен е +) и има много прилични ходове. Двигателя му е слабичък и тромав, но не грее а може и да се пипне, за разлика от 2LT-то. Преобразява се лесно в пикап и т.н.

                          Конкретно между тези двете, аз бих търсил или 300tdi Defender или най-вече 1KZ-T Land Cruiser. Успех в избора!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                            Имах ги и двата джипа,в крайна сметка останах на Тойота но 3 литровата-1kzt,но всеки е с различни изисквания,така че успех.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Toyota Land Cruiser LJ7* vs Land Rover Defender 200tdi

                              И аз съм пристрастен! Но! От към често конструктивна гледна точка Тойотата е с предимство! Ровър лежат на стара слава и техничиски решения от преди век... и то по чисто англииски начин... Не искам да влизам в спор с Ентусиастите! (Нека ме извинят)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X