Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маршрути в Алпите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Маршрути в Алпите

    Трасето вече е почти ясно,минава прз проходите:
    San Gottardo,Susten Pass,Grimselpass,Furka Pass,Lukmanier Pass,San Bernardino Pass,Splügenpass,Stelvio pass,GROSSGLOCKNER,Passo San Boldo проходи от рода на последния съм много голям фен та още предлогения не отказвам.FOZY писали сме заедно,ще го обсъдим групата и ти благодарим.
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #17
      До: Маршрути в Алпите

      Драго,

      Можеш да ползваш и моя маршрут при връщането ни от Норд Кап,в частта му-Швейцария.След Венген,прохода(не му знам името),който води до "Готхард тунел" и оттам "биеш" десен (за да пропуснеш тунела)през "Готхард пасс"-уникални завои,а асфалта е......нямам думи.
      Дано ти е от полза.

      Успех!!!



      Поздрави,
      търся си подписа....

      Коментар


      • #18
        До: Маршрути в Алпите

        San Gottardo или "Готхард пасс" е защото все това излиза



        ,Susten Pass и Grimselpass са много живописни според това което виждам,тука са едни от високите зъбчати железници.


        Furka Pass

        ,Lukmanier Pass ,San Bernardino Pass са пак живописени и с завои за каране,


        Splügenpass

        ,Stelvio pass

        GROSSGLOCKNER

        ,Passo San Boldo


        Последно редактирано от Тануцо; 11-11-09, 11:11. Причина: форматиране на пост, ОГРОМНИ снимки
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • #19
          До: Маршрути в Алпите

          Драго,

          Аз не помня името на прохода от Венген към "Готхард пасс",а иначе това са завоите именно,които те чакат след отбиването от тунела.Прохода преди този от Венген,можеш да видиш като снимки от моя пътепис.




          Поздрави,
          търся си подписа....

          Коментар


          • #20
            До: Маршрути в Алпите

            Маршрута ще е това,може би леки козметики.Вече почват да ме вълнуват цените на проходите,бензина,къмпингите,винетки,бира,кебапи,джолан ако има и т.н.Полицията и камерите също са интересна тема.Супери или магазини за хранителни стоки.Всичката тази информация ще е от полза за в бъдеще не само на мен.Поздрави на всички.
            Последно редактирано от drago varvar; 12-11-09, 07:53.
            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • #21
              До: Маршрути в Алпите

              Винетки
              Словения - 7дни - 8евро - най-евтината и е специално за мотор. Може да се купи още на бензиностанция в Хърватска преди границата със Словения
              Австрия - 4,40 евро за 10 дни - Ако можеш купи още на границата, защото не винаги ги има в австрия по бензиностанциите, а глобяват. Ние едва на третата бензиностанция намерихме.
              Швейцария - целогодишна 27евро. Една и съща е за кола и мотор и няма за по-малко.
              За Италия няма винетка. А за Франция се надявам някой ден лично да проверя

              Проходи
              За GROSSGLOCKNER, Австрия за двама души и мотор е 18евро
              За парк Silvretta, Австрия за двамата с мотора 10,50евро
              Други проходи не сме плащали. Общо взето се плащат тези, които минават през някой национален парк.

              Коментар


              • #22
                До: Маршрути в Алпите

                Аз мисля дгодина да пробвам маршрутите на този юнак - 10-те най-високи прохода в Алпите:
                http://www.alps-tours.com/
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • #23
                  До: Маршрути в Алпите

                  Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                  Винетки
                  Словения - 7дни - 8евро - най-евтината и е специално за мотор. Може да се купи още на бензиностанция в Хърватска преди границата със Словения
                  Австрия - 4,40 евро за 10 дни - Ако можеш купи още на границата, защото не винаги ги има в австрия по бензиностанциите, а глобяват. Ние едва на третата бензиностанция намерихме.
                  Швейцария - целогодишна 27евро. Една и съща е за кола и мотор и няма за по-малко.
                  За Италия няма винетка. А за Франция се надявам някой ден лично да проверя

                  Проходи
                  За GROSSGLOCKNER, Австрия за двама души и мотор е 18евро
                  За парк Silvretta, Австрия за двамата с мотора 10,50евро
                  Други проходи не сме плащали. Общо взето се плащат тези, които минават през някой национален парк.
                  Май само с една ракия ми звучиш скромно да минеш,и с тези карти дето ми ги даде (особено тази на Алпите) и бира ще пиеш .Ще ги пазя като очите си за да може да се ползват дълго,много са ценни,БЛАГОДАРЯ.
                  Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Маршрути в Алпите

                    Не знам защо,Нели не се включва,но от нейния пътепис цитирам това:
                    http://www.camping-voellan.com/

                    http://www.lindlerhof.at/

                    http://www.campingparadies.com/
                    цитат:
                    "Тази вечер спахме на къмпинг Paradies (http://www.campingparadies.com/) на езерото Mattsee. Тук интересното беше, че къмпинга беше доста луксозен, но точно на входа имаше помещение, в което гледаха крави?! Собственичката на къмпинга (една доста добре изглеждаща и поддържана жена) ни каза, че работи цял ден на полето и след обяд идва да настани гостите на къмпинга.
                    Цените за престой и тук, както и в останалите къмпинги в Австрия, които посетихме, бяха нормални, дори ниски (18-19 Евро за 3 човека, 2 палатки и 3 мотора)."
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Маршрути в Алпите

                      http://maps.google.com/maps?f=d&sour...,28.256836&z=5

                      Поредната корекция на маршрута,е заради този замък,а защо да не минем още 100км от това прекрасно място и да отидем до Мюнхен да го полеем




                      и ако имаме късмета тя да ни е сервитьорка...... жалко,че бирфеста започва на 19 септември 2010,но защо не и тогава + джоланите в Прага ама това е друга тема.

                      Последно редактирано от drago varvar; 15-11-09, 19:05.
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Маршрути в Алпите


                        http://maps.google.com/maps?f=d&sour...52&ie=UTF8&z=7

                        Трасето вече е почти ясно,минава прз градовете и съответните проходи: София,Белград,Загреб,Любляна,Венеция,Милано и Монца,връх Матерхорн 4478... .,saint bernard pass,може би ще се види по пътя и връх Монблан 4810...
                        San Gottardo или "Готхард пасс",Susten Pass,Grimselpass,Furka Pass,Lukmanier Pass,San Bernardino Pass,Splügenpass,Giovo passo,Stelvio pass, от тук,към Замъкът Нойшвайщайн – замъкът от приказките, следва Инзбруг,GROSSGLOCKNER,Passo San Boldo .Триест,разходка до Предпещерния замък – построен в пещера (Predjama Castle) от там Плитвишките езера и в къщи.По така начертано трасето,ще минем покрай 4бр замъка..,Castle Sion,Castle Coira,Neuschwanstein,Predjama Castle
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Маршрути в Алпите

                          Ако продължиш още малко по долината на Аоста към Курмайор ще изскочиш точно пред Монблан. От там можеш да минеш през тунела под Монблан до Шамони - Франция, а можеш и да не минаваш през тунела, а да направиш прохода Сан Бернар за да стигнеш пак Шамони. На върха на прохода е манастира Сан Бернар и има статуя на монах с куче и буренце на врата на кучето. Прохода е около 60 км и е с доста обратни серпентини. А Монблан, Шамони и изобщо целият район там определено си заслужава да се види.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #28
                            До: Маршрути в Алпите

                            Изключително възбуждащ маршрут. Гледам постепенно се разширява+++
                            Нема да е лошо да снимаш гумите в началото и края, ще ги подострите като дюлгерски молив с този маршрут на Алпийски оверлог.
                            Как го разпределяте като дни, почивки и км.?
                            Мисля че е важно добре да подберете дрехите. Разликите в климата и температурите м/у северна Италия и високите Алпи е внушителна. Проблем при спането на палатки там са честите но кратки превалявания и голямата влажност вечер и сутрин. За топлото спане също бива да се помисли.
                            Не казвам че няма но аз лично не съм попадал на къмпинги с цени като споменатите погоре. Твъдро плащах около 17-22Е за двама с жетоните за баня. Най-скъпи бяха в Швейцария. Разбира се аз не съм подбирал моторжийски места а каквото ми се падне по набелязания маршрут.
                            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                            Коментар


                            • #29
                              До: Маршрути в Алпите

                              Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                              Как го разпределяте като дни, почивки и км.?
                              Като дни са 12 ,а като спане тепърва се почва чуденето,един ден Белград,един покрай Венеция,един в Милано и от там на татък.......на ден си правиме сметката по 200 -250км из планината,но може и повече както дойде.Големите преходи са София -Белград, Белград -Венеция......Плитвишки езера - София..още нищо не е обсъждано от групата по този въпрос,до сега се чертаеше маршрута.От тук насетне е останалото,но всичко трябва да се обсжда.
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Маршрути в Алпите

                                Не погледнах колко общо км. ви се събират но 12х250=3Ккм а прехода ми се вижда повечко.
                                Ако нямаш работа, зарежи Белград, близо е. Директно до Винеция около 750км. Оставете си 2 дена за Милано (на монца има къмпинг) голем град... а и ще поемите въздух от предните дни. Още някъде си планирайте 2-3 дена. Хем за възстановяване хем за буфер ако някъде се забавите.

                                П.П. Знам че не си вчерашен но ми е приятна темата пък и сме най-добри в даването на акъл.
                                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X