Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маршрути в Алпите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Маршрути в Алпите

    Първоначално публикуван от Цъфи Преглед на мнение
    ...Не знам дали споменах, но болшинството от пътуващите ще сме жени. На всички е ясно, че като издържливост в някои моменти жените сме по силни от мъжете, но по някога сме доста слаби и лабилни. Доста сме пътували, но за първи път се захващаме с такъв мащабен проект и то не особенно лек.Нека бъдем реалисти и да разграничим въодошевлението, което предизвиква маршрута от реалността. Все пак колкото и да изглежда лесно като се озовеш там май не е точно така. Видях от снимките, че доста от вас са били с благоверните си половинки и ще ми е интересно да чуя едно дамско мнение за пътуването ви. Не знам дали някои от тях имат регистрация тук и дали биха се съгласили да се включат, но ако вие със sete 15 знаете мнението и гледната точка на вашите половинки(а и на другите) сега когато всичко е вече минало и нямате нищо против да я споделите, бих помолила за това. Не ме разбирайте погрешно, но гледайки снимките аз отделих внимание и на израженията по лицата на хората. Видях и доста щасливи и доста...как да се изразя поизнервени и поуплашени като че ли леко физоономии. Което е напълно нормално. Доста смели жени имате между другото и то такива които много ви обичат явно, шапка им свалям, такова пътуване на мотор толкова километри и през такива пътища....аз бих била доста уплашена и изнервена. Просто ми се ще да съм психически подготвена за всичко,както и другите момичета, затова и най-малката подробност би била полезна. Предполагам, че ако успея да стигна до сбирките някоя сряда лично от тях ще науча(разбира се ако са с вас), но тъй като не се знае, ще бъда благодарна ако бъдат така добри да споделят опита си от това приключение тук...ако разбира се администраторите не смятат че това е извън темата и би могло да бъде сметнато за спам. Ако е така може на лични да ми отговорите. Още веднъж се надявам, че питането ми не е много нахално и благодаря в аванс.
    здрасти Цъфи Чудесно пътуване сте се наканили да направите. Действайте смело - все пак сте се отправили към Европа, не към Саудитска Арабия. Надали може да ви се случи нещо изключително, което да не е описано в многобройните пътеписи от Алпите и за което да не сте подготвени. Лично за себе си бих посочила някои моменти, които са релевантни най-вече ако човек пътува с мотор (и през лятото):

    Невероятната жега на отиване - на моменти докато карах ми прилошаваше сериозно...


    ... последвана от също толкова невероятен студ


    Аз имам нещо като страх от височини - на два пъти ми е ставало зле физически: веднъж докато качвах Дженгала в Пирин и ето тук докато се качвахме из Gavia...


    Може би тук бях най-близо до това да изгубя присъствие на духа - заваля ни сняг на Gavia при надморска височина около 2700, а следваше спускане по прохода. Моторът ми изстина и успя да загрее до нормална температура чак като стигнахме в Бормио. Бяхме вир вода, но преживяването си заслужаваше


    Като цяло бих могла да кажа, че положителните емоции от пътуването многократно надвишават останалите дребни несгоди като умора, жега, студ. Просто трябва да имаш правилната настройка и практическа подготовка.

    успех

    Коментар


    • #92
      От: Маршрути в Алпите

      Цъфи, при пътуване в Алпите с кола и спане по хотели няма нищо от което да се притеснявате! Там има хотели, бензиностанции, храна, вода и сервизи на всяка крачка. Просто си осигурете бюджет, уточнете маршрута и тръгвайте. Както казва Владича "Европата е лесна!" Маршрута също е лесен по системата на Драго: 50 км направо, после надясно, след 40 км наляво, оттам 50 км и вдясно и така докато стане 6 часа и се оглеждате за хотел. Там просто бъка от пътища и където и да минете няма да сбъркате. Разгледайте и многобройните пътеписи в нета за да си изберете местата, които най ще ви допаднат. Само тая година има три алпийски пътеписа в тоя форум и на Бойко от миналата година - 4, и те са достатъчни:

      На гости на мармотите по високите Алпи

      Алпите 2010 - "изгинаа'ме по тез завои бре"

      "1000 км и си там..." Източни Алпи 2010

      През Италия и Швейцария към Гросглокнер или дотам и обратно
      LZ2NKM

      Коментар


      • #93
        От: Маршрути в Алпите

        Аз ще сложа още два пътеписа, на Нели и Димо
        Пътешествие през Балканския полуостров, Италия и Австрия

        С мотор през Алпите и Пиндос в началото на март

        ето и други пътеписи

        Alps, Dolomiti Tour 2010

        Доломити, Алпи, Тоскана

        Сан Тропе - Гренобъл
        и т.н. има много писано на всякъде.
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • #94
          От: Маршрути в Алпите

          Harley благодаря за мнението ти, смела жена си ти. Права си, че нагласата е най-важна в случая. Както казах едно е да го планираш съвсем друго какво ще е там на място. на такива пътувания особенно с по голяма група нещата се изменят в движение Просто на финала остават хубавите емоции и спомени.
          damon няма пътепис или тема в тоя форум, която касае алпите, която вече не е разпечатана разгледана и обсъдена подробно. Знам че сме в лоното на цивилизацията, но аз си падам малко перфекционист и искам да съм изпипала предварително всичко до най-малкия детайл, па какво ще стане в движение ще го видим кеша не е проблем, все си мисля че 2 кредитни карти от по 4000 евро всяка ще ме оправят за 20 дни
          drago varvar благодаря още веднъж за положения труд и помоща.
          Както се оказа преди малко късмета ми се усмихна и с жив извор на информация за такова пътуване. Оказа се че е под носа ми, работим в една съща даже сграда на прослувутия младостки Бизнес Парк. В кафето сутринта се запознах с това момиче, което е пътувало тази година в Алпите, чух я да споменава нещо за Стелвю и Фусен и най-нагло се запознах с нея. Нямаше време да ми разказва с какво е била,къде по точно и с кого, но разменихме координати и се разбрахме за една обедна среща. Ужасно съм въодошевена и чакам с нетърпение да стане обяд. Друго е да си очи в очи с някой който вече е минал по пътя. Все пак с писане във форума е малко по тегаво и винаги се забравя нещо, което вкарваш в друго мнение и става дълга...Хора благодаря ви за съпорта и съветите. Надявам се скоро да се видим и да се запозная с вас, за мен ще бъде истинско удоволствие. Ще следя темите и ако се сещате дори и най-незначителната глупост казвайте....

          Коментар


          • #95
            От: Маршрути в Алпите

            Цъфи, тези мотористите са луди за тях под 600км на ден не се брои за каране
            Но с кола , особено пък 2 коли до колкото разбрах вече е доста по сложо.
            Сложете си "таван" от 250-300км на ден, защото множеството спирки, докато се натоварите отново, до тоалетната и т.н. ще ги минавате цял ден.

            Разбира се, "ударно" трябва да се вземе разстоянието от България до Италия/Австрия.

            Аз лично предпочитам "отиването" да го взема с максимално изминато разстояние, а "прибирането" да го разхвърлям в 2-3 дни.
            След повече от 6-7 дни скитане насам натам, вече ще се уморени, леко изнервени.

            Друг съвет е, да си вземете 2 уоки-токита да имате връзка между колите

            Коментар


            • #96
              От: Маршрути в Алпите

              За това ми харесва тоя форум - хората си помагат и се толерират различни гледни точки....

              Цъфи, колкото повече планираш, толкова по-голям е шанса да си разочарована. Виж ми подписа...

              Видях, че си перфекционистка, но все пак това е за разтоварване, не гониш бизнес срещи и стреса не трябва да го има... just let go

              Запитай се колко ще ви е интересно, ако всичко мине по план.
              Последно редактирано от ili4; 27-10-10, 10:48. Причина: уточнение
              You'll never find out - I got no key hole....

              Коментар


              • #97
                От: Маршрути в Алпите

                Венци, благодаря за съвета. На обяд получих доста изчерпателна информация за едното от публикуваните пътувания до Алпите през тази година и аз така чух че след 6-7 дни вече ще сме уморени и изнервени. То се подразбира затова сме решили да си правим по големи почивки на едно и също място. Радиостанциите са в готовност, освен това ще сме и с лаптопите и ще се следим по сателит, джипиесите и на двете коли са последен писък на техниката, а ще се заредим и с доста карти. Както споменах доста пътувам командировки в чужбина, та ще имам задачката да набавя пътни карти до тогава на съответните държави. Относно километрите колкото минем толкова...ще се придържаме към плана па каквото стане...
                Ili4 и на мен ми хареса за това този форум. Просто евала на всички, няма въпрос който да съм задала и да е останал без отговор...за което искрено благодаря. Прав си относно плановете нали знаеш приказката - ако искаш да разсмееш оня горе му разкажи за плановете си но все пак не е зле да сме подготвени добре и психически в т.ч. Аз и по горе казах че нещата никога няма да бъдат по предварителния план, винаги ще има промени все пак сме и различни хора и всеки си е с претенциите. Просто искам всички от групата ми да са наясно и с хубавото и лошото за да няма после хънта мънта. Познавам си хората и съм сигурна че поне 2 от тях ще се откажат или в средата на пътуването ще си вземат самолет от някъде за БГ. Но аз съм натоварена със задачата проучване и планиране и искам всичко да е ясно за всички. Благодаря ви народе и се надявам да се видим скоро

                Коментар


                • #98
                  От: Маршрути в Алпите

                  В сити навигатора ги има и най-забутаните пътчета из Европата. Друго няма да ви трябва. Ако е да пази страх, имам пътен атлас 1:800000 ( 1 см=8км.)

                  Коментар


                  • #99
                    От: Маршрути в Алпите

                    Благодаря Пенчо...мисля че навигациите които имаме ще свършат работа. До сега не са ни подвеждали. Ще вземем и карти за всеки случай, все пак машинки са всичко става за 20 дни. Аз по пътна карта малко трудно се ориентирам, но приятелката ми е специалист в областта така че мисля че ще се справи. Доста информация събрах за което благодаря на хората тук. Сега започва тежката час-обсъждане с всички останали в групата и чертането на маршрута. Па като тръгнем живи и здрави ще го мислим. Както са казали хората прави каквото трява па да става каквото ще

                    Коментар


                    • От: Маршрути в Алпите

                      Въобще не мога и за миг да си помисля, че ще отида в Алпите без мотор, губи се 90% от удоволствието. Все едно да си разпечатам гледки от интернет и да си ги налепя отвътре по стъклата... Моторът ти дава такова чувство за свобода и независимост, несравнимо с никое друго. Да не говорим, че ако се метнеш с колата от някоя пропаст и 10 еърбега няма да те спасят... Много от тези проходи (да не кажа всичките) биха били доста изнервящи с кола, като знам какви задръствания и колони имаше на места. Освен това е тясно, разминаванията са трудни, вземането на безбройните обратни завои също, а и постоянно се пречкат някакви велосипедисти и мотористи

                      Относно возенето на мотор - просто се изисква малко смелост - да се престрашиш веднъж и после гарантирам, че ще мислиш по друг начин. Не познавам някоя, на която да не и е харесало Карането пък е още по-хубаво и обсебващо

                      п.п. Не трябва да се има прекалено доверие на навигацията, колкото и съвременна и модерна да е. Особено при каране по второстепенни и третостепенни пътища може да те вкара в сериозно приключение. При нашето пътуване из Алпите поне три пъти се оказвахме в задънен път и трябваше да се връщаме обратно.

                      Коментар


                      • От: Маршрути в Алпите

                        nigell благодаря за предупреждението и от друго място чух същото относно навигациите затова казах че ще си вземем и с пътни карти. Ей така за всеки случай. Ще имам в предвид това което каза, че проходите биха били доста изнервящи с кола заради колоните и задръстванията. Мисля че няма да е кой знае какъв проблем. Относно това дали се губи удоволствието като си с кола, мисля че е въпрос на гледна точка и възприятие на сетивата. Мисля че местата които се каним да посетим са достъчно внушителни и няма да има значение дали си с кола или мотор, това няма да намали ефекта които биха имали върху човек. Колкото до возенето на мотор имам 2 приятели с мотори и двамата имат гаджета които се возят на моторите им, само че доста време и търпение им отне и на двамата докато момичетата се отпуснат да се возят без страх и правилно.Бяха едни обяснения и едно непрекъснато возене, но да прави си с повече търпение и постоянство явно страха отминава.Е аз не съм от мераклийките въпреки че никога не се знае какво може да ти се случи в живота.
                        Благодаря на всички за подкрепата и съветите. От тук нататък всичко е в наши ръце и напред пък каквото дойде.

                        Коментар


                        • От: Маршрути в Алпите

                          Първоначално публикуван от Цъфи Преглед на мнение
                          Мисля че местата които се каним да посетим са достъчно внушителни и няма да има значение дали си с кола или мотор, това няма да намали ефекта които биха имали върху човек.
                          Това не го казвай публично, особено тук.

                          Колкото по-внушително е мястото, толкова по-голяма е разликата мотор-кола.
                          Това е едно от нещата, които не можеш да разбереш, колкото и да питаш, колкото и изчерпателни отговори да получаваш. Трябва да се изживее.
                          Това си е мое мнение де...

                          Поздрави,
                          You'll never find out - I got no key hole....

                          Коментар


                          • От: Маршрути в Алпите

                            Извинявам се ако съм казала нещо не на място. Просто мое виждане на нещата...за мен не е важно с какво важно е къде и с кого... Разбира се че това е нещо което няма как да разбера колкото и да питам. За това и не питам за това. Въпросите ми са изцяло свързани с маршрута и с емоциите които самия той предизвиква а не за това каква е разликата между това да бъде пътуван с мотор или с кола....

                            Коментар


                            • От: Маршрути в Алпите

                              Относно това дали се губи удоволствието като си с кола, мисля че е въпрос на гледна точка и възприятие на сетивата.
                              Да, точно така е. Както каза и Илич, това трябва да го изживееш, за да го разбереш... Почти всички, които караме мотори имаме и коли и сме запознати и с двете гледни точки. Както и да е, няма смисъл да отклоняваме повече темата, все пак е за маршрутите, а не с какво да се ходи
                              А относно GPS-a, ако нямаш много опит с него, препоръката ми е да преглеждаш предварително маршрута който е изгенерирал и да го сверяваш със хартиената карта. Освен това, ако те накара да завиеш подозрително на някъде (да речем караш си по първокласния път, и изведнъж GPS-a те кара да завиеш в някоя тясна пресечка) дай зуум и прегледай картата преди да се отклониш, може истинското отклонение да е 500м по-надолу

                              Коментар


                              • От: Маршрути в Алпите

                                Не осопорвам факта с изживяването, е аз карам само кола и до сега на мотор не съм се качвала...но никога не се знае в живота какво може да му се случи на човек. Току виж и за това ми се усмихнало щастието и тогава вече мога да дам адекватно мнение...но както казах май в по важно с кого и къде, а с какво е допълнително обстоятелство. Но да нека не се отклоняваме повече от темата. Благодаря още веднъж nigell смятам да последвам съвета ти И по горе казах че и от друго място доста подробно ми разказаха как навигацията може да те праща от кръгово на кръгово например и от там в задънена улица...уж имаме опит с тия машинки до сега все те са ни водили, ма тоя път е малко по сериозен маршрута и второто мнение на хартиените карти е просто задължително

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X