Страница 2 от 7 ПървиПърви 123456 ... ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 135

Тема: Маршрути в Алпите

Място
    София
    Публикации
    1,388
    Точки (при гласуване)
    21

По подразбиране До: Маршрути в Алпите

Винетки
    Словения - 7дни - 8евро - най-евтината и е специално за мотор. Може да се купи още на бензиностанция в Хърватска преди границата със Словения
    Австрия - 4,40 евро за 10 дни - Ако можеш купи още на границата, защото не винаги ги има в австрия по бензиностанциите, а глобяват. Ние едва на третата бензиностанция намерихме.
    Швейцария - целогодишна 27евро. Една и съща е за кола и мотор и няма за по-малко.
    За Италия няма винетка. А за Франция се надявам някой ден лично да проверя

Проходи
    За GROSSGLOCKNER, Австрия за двама души и мотор е 18евро
    За парк Silvretta, Австрия за двамата с мотора 10,50евро
    Други проходи не сме плащали. Общо взето се плащат тези, които минават през някой национален парк.

Място
    ВАРНА
    Публикации
    2,198
    Точки (при гласуване)
    21

Аз мисля дгодина да пробвам маршрутите на този юнак - 10-те най-високи прохода в Алпите:
    http://www.alps-tours.com/
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

Място
    sofia
    Публикации
    903
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на boiko73 Преглед на публикациите
    Винетки
    Словения - 7дни - 8евро - най-евтината и е специално за мотор. Може да се купи още на бензиностанция в Хърватска преди границата със Словения
    Австрия - 4,40 евро за 10 дни - Ако можеш купи още на границата, защото не винаги ги има в австрия по бензиностанциите, а глобяват. Ние едва на третата бензиностанция намерихме.
    Швейцария - целогодишна 27евро. Една и съща е за кола и мотор и няма за по-малко.
    За Италия няма винетка. А за Франция се надявам някой ден лично да проверя

Проходи
    За GROSSGLOCKNER, Австрия за двама души и мотор е 18евро
    За парк Silvretta, Австрия за двамата с мотора 10,50евро
    Други проходи не сме плащали. Общо взето се плащат тези, които минават през някой национален парк.
    Май само с една ракия ми звучиш скромно да минеш,и с тези карти дето ми ги даде (особено тази на Алпите) и бира ще пиеш .Ще ги пазя като очите си за да може да се ползват дълго,много са ценни,БЛАГОДАРЯ.
    [B]Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни![/B]

Място
    sofia
    Публикации
    903
    Точки (при гласуване)
    8

Не знам защо,Нели не се включва,но от нейния пътепис цитирам това:
    http://www.camping-voellan.com/

http://www.lindlerhof.at/

http://www.campingparadies.com/
    цитат:
    "Тази вечер спахме на къмпинг Paradies (http://www.campingparadies.com/) на езерото Mattsee. Тук интересното беше, че къмпинга беше доста луксозен, но точно на входа имаше помещение, в което гледаха крави?! Собственичката на къмпинга (една доста добре изглеждаща и поддържана жена) ни каза, че работи цял ден на полето и след обяд идва да настани гостите на къмпинга.
    Цените за престой и тук, както и в останалите къмпинги в Австрия, които посетихме, бяха нормални, дори ниски (18-19 Евро за 3 човека, 2 палатки и 3 мотора)."
    [B]Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни![/B]

Място
    sofia
    Публикации
    903
    Точки (при гласуване)
    8

http://maps.google.com/maps?f=d&sour...,28.256836&z=5

Поредната корекция на маршрута,е заради този замък,а защо да не минем още 100км от това прекрасно място и да отидем до Мюнхен да го полеем

и ако имаме късмета тя да ни е сервитьорка...... жалко,че бирфеста започва на 19 септември 2010,но защо не и тогава + джоланите в Прага ама това е друга тема.

Последно редактиран от drago varvar ; 15-11-09 в 19:05

Място
    sofia
    Публикации
    903
    Точки (при гласуване)
    8

http://maps.google.com/maps?f=d&sour...52&ie=UTF8&z=7

Трасето вече е почти ясно,минава прз градовете и съответните проходи: София,Белград,Загреб,Любляна,Венеция,Милано и Монца,връх Матерхорн 4478... .,saint bernard pass,може би ще се види по пътя и връх Монблан 4810...
    San Gottardo или "Готхард пасс",Susten Pass,Grimselpass,Furka Pass,Lukmanier Pass,San Bernardino Pass,Splügenpass,Giovo passo,Stelvio pass, от тук,към Замъкът Нойшвайщайн – замъкът от приказките, следва Инзбруг,GROSSGLOCKNER,Passo San Boldo .Триест,разходка до Предпещерния замък – построен в пещера (Predjama Castle) от там Плитвишките езера и в къщи.По така начертано трасето,ще минем покрай 4бр замъка..,Castle Sion,Castle Coira,Neuschwanstein,Predjama Castle

ВладиЧ е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Пазарджик
    Публикации
    1,316
    Точки (при гласуване)
    11

Ако продължиш още малко по долината на Аоста към Курмайор ще изскочиш точно пред Монблан. От там можеш да минеш през тунела под Монблан до Шамони - Франция, а можеш и да не минаваш през тунела, а да направиш прохода Сан Бернар за да стигнеш пак Шамони. На върха на прохода е манастира Сан Бернар и има статуя на монах с куче и буренце на врата на кучето. Прохода е около 60 км и е с доста обратни серпентини. А Монблан, Шамони и изобщо целият район там определено си заслужава да се види.
    Бира, секс и рокендрол... За да се знае, кой е силният пол! :)
    BMW R 1100 GS, Toyota RAV-4.

Място
    Габрово
    Публикации
    401
    Точки (при гласуване)
    7

Изключително възбуждащ маршрут. Гледам постепенно се разширява+++
    Нема да е лошо да снимаш гумите в началото и края, ще ги подострите като дюлгерски молив с този маршрут на Алпийски оверлог.
    Как го разпределяте като дни, почивки и км.?
    Мисля че е важно добре да подберете дрехите. Разликите в климата и температурите м/у северна Италия и високите Алпи е внушителна. Проблем при спането на палатки там са честите но кратки превалявания и голямата влажност вечер и сутрин. За топлото спане също бива да се помисли.
    Не казвам че няма но аз лично не съм попадал на къмпинги с цени като споменатите погоре. Твъдро плащах около 17-22Е за двама с жетоните за баня. Най-скъпи бяха в Швейцария. Разбира се аз не съм подбирал моторжийски места а каквото ми се падне по набелязания маршрут.
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

Място
    sofia
    Публикации
    903
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на fozy Преглед на публикациите
    Как го разпределяте като дни, почивки и км.?
    Като дни са 12 ,а като спане тепърва се почва чуденето,един ден Белград,един покрай Венеция,един в Милано и от там на татък.......на ден си правиме сметката по 200 -250км из планината,но може и повече както дойде.Големите преходи са София -Белград, Белград -Венеция......Плитвишки езера - София..още нищо не е обсъждано от групата по този въпрос,до сега се чертаеше маршрута.От тук насетне е останалото,но всичко трябва да се обсжда.

Място
    Габрово
    Публикации
    401
    Точки (при гласуване)
    7

Не погледнах колко общо км. ви се събират но 12х250=3Ккм а прехода ми се вижда повечко.
    Ако нямаш работа, зарежи Белград, близо е. Директно до Винеция около 750км. Оставете си 2 дена за Милано (на монца има къмпинг) голем град... а и ще поемите въздух от предните дни. Още някъде си планирайте 2-3 дена. Хем за възстановяване хем за буфер ако някъде се забавите.

П.П. Знам че не си вчерашен но ми е приятна темата пък и сме най-добри в даването на акъл.

Място
    sofia
    Публикации
    903
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на fozy Преглед на публикациите
    Не погледнах колко общо км. ви се събират но 12х250=3Ккм а прехода ми се вижда повечко.
    Ако нямаш работа, зарежи Белград, близо е. Директно до Винеция около 750км. Оставете си 2 дена за Милано (на монца има къмпинг) голем град... а и ще поемите въздух от предните дни. Още някъде си планирайте 2-3 дена. Хем за възстановяване хем за буфер ако някъде се забавите.

П.П. Знам че не си вчерашен но ми е приятна темата пък и сме най-добри в даването на акъл.
    Не се изказах правилно.Идеята е да се тръгне в петък(не се знае още кой)след работа,към 18часа и да се преспи някъде около Белград и на сутринта рано към Венеция по най бързия начин за да може ранния слетобяд да сме там и да се намери къмпинг който да ни приюти за една вечер.Целта е да не се превзема за един ден София Венеция,не че е невъзможно.А за километрите за сега са 4500км,като дневните преходи от 200-250 км ще са само в планината.В Алпите имаме 2000км и 9 дни за каране и зяпане.Това не сме го обсъждали с останалите и е само мое виждане.

Място
    sofia
    Публикации
    903
    Точки (при гласуване)
    8

От София до Венеция пътя е ясен,но от Венеция до Монца мнго скука само магистрала и ето решение на проблема
    http://maps.google.com/maps?f=d&sour...,0.493011&z=11

Публикации
    31
    Точки (при гласуване)
    5

Последно редактиран от Тануцо ; 27-12-09 в 22:03

ВладиЧ е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Пазарджик
    Публикации
    1,316
    Точки (при гласуване)
    11

Много гаден звук вади този мотор. Пищи и вие, все едно, че всеки момент ще затегне и блокира. И ускорението му е не е нищо особено. Моята Африка има по-добро стартово ускорение, а не е пистарка.
    Бира, секс и рокендрол... За да се знае, кой е силният пол! :)
    BMW R 1100 GS, Toyota RAV-4.

Място
    Saarbrücken
    Публикации
    54
    Точки (при гласуване)
    5

Извинявай,че се включвам чак сега.Мисля че маршрута е доста добър,но се опитваш да видиш доста неща за малко дни.
    А от Венеция до Милано и ние мислихме по твоя път,но се оказа много натоварено: малки междуселски пътчета с много кръгови кръстовища и т.н.
    По-добре пропуснете Венеция и Милано и карайте само в Алпите - така ще ви стигнат дните. Пък тях ще видите на следващото пътешествие, нали трябва да има и за друг път

Публикации
    31
    Точки (при гласуване)
    5

Много гаден звук вади този мотор. Пищи и вие, все едно, че всеки момент ще затегне и блокира. И ускорението му е не е нищо особено. Моята Африка има по-добро стартово ускорение, а не е пистарка.
    Верно гаден,бях го гледал без звук.Колкото до ускорението,знам ли,не винаги видеото дава точна представа.
    Настроивам се с разни такива клипчета,че това юли много далече ми се чини

Място
    sofia
    Публикации
    903
    Точки (при гласуване)
    8

kkcbr ти да дойдеш с новото мотор,а хондата я остави в Канада да почива,тя и без друго вече се е движила в Европа.Мисля че с Бандита ще ти е по гот.
    P.S. barni7 с вас трябва да се срещнем на маса някой ден какво ще кажете за сряда в новото кръчме на Тони.

Място
    sofia
    Публикации
    903
    Точки (при гласуване)
    8

Място
    sofia
    Публикации
    903
    Точки (при гласуване)
    8

Ако Венеция се вземе за първа нощувка(събота с/у неделя)и после минем 450km през Комо и Лугано до Монца за втора и трета нощувка,Сион да е четвърта 358km,в Сион къмпинги няма но в района са поне пет.Дисентис 301км,това да е 5 нощ Camping Fontanivas ,май къмпингите TCS са добри.5нощ st.Moritz 220km.Следва 7 нощ Brunnen camping Füssen до приказния замък 360км.Нощувка 8 Camping Woferlsgut преди прохода с мармотите 250км.Нощувка 9 и 10 Мирамаре 408км,там някъде или Триест с разходка до Пещерния замък в Словения.11 нощ Плитвишки езера 290km.От там в къщи,но е далеко.А датите са 23.07.2010 до 04.08.2010 включително,на 05.08 2010 на работа
    Долу горе така ги плануваме нещата да се случат,но не отказваме съвети и нищо още не е окончателно
    Последно редактиран от drago varvar ; 31-12-09 в 16:35

Място
    Габрово
    Публикации
    401
    Точки (при гласуване)
    7

Ще се стопиш 7-месеца докато дойде ДЕНЯ.
    Може да се повтарям или друг да го е споменал, но аз съм забелязъл че правя 10% горница от предвиденото. Натрупва се от грешки приитерактивните карти, случайни хрумки, мой грешки и неразбирателство с ГПС.... Мисли как ще компенсираш това. Не знам каква група сте и колко, но повече хора по-бавно тръгване сутрин.

П.П. Весело посрещане на 2010г. и наздраве!

Страница 2 от 7 ПървиПърви 123456 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 25
    Последно мнение: 19-02-13, 23:16
  2. Австрия интересни места в Алпите?
    От Peter TurboD във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 18
    Последно мнение: 29-03-09, 11:36
  3. Случайните срещи с колеги от форума. :)
    От kolonal-Васил Гергов във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 41
    Последно мнение: 29-01-09, 13:08
  4. Алпите, ските, и още нещо....
    От Краси във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 6
    Последно мнение: 07-02-08, 15:58

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •