Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Счупена предна пружина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Счупена предна пружина

    Здравейте, колеги от около една година и половина съм горд собственик на Honda Civic Shuttle 1.6 16V 1991 година , първоначално нямах много средства, а имах голям мерак за кола 4x4 та намерих си аз въпросната Хонда за 1000 лева с баща ми я постегнахме, сменихме всички втулки по окачването, долните шарнири, харчеше здраво масло , но това остана за по-късно , това лято взе да духа гарнитурата на главата и отлагания до този момент ремонт на ДВГ дойде на ред минах само с нови гарнитури, сегменти, гумички и биелни и основни лагери, разбира се и ремък и ролки , обаче миналата седмица скъсах един шарнир и... разбрах че повече "оригинални" шарнири с неясен произход не слагам, сега дадох повечко пари купих японски шарнири смених и горните и долните шарнири имаше и две разбити втулки, които видях смених и тях...
    Обаче днес видях че предна дясна пружина е счупена, и е така може би откакто съм я купил колата та питането ми е някой сменял ли е пружини на такъв Шатъл и знаете ли дали стават и от друга кола интересуват ме малко по-твърди и по високи с 1-2 см например.
    Според вас дали може да има някакви сериозни последствия за колата ако я покарам още малко със счупената пружина, докато посъбера пари за пружини .
    Иначе като цяло съм много доволен от колата и офроуд възможностите и и да и не ми се е случвало да закъсам с нея .
    Subaru Legacy sedan 1.8 16V 4WD '91

  • #2
    До: Счупена предна пружина

    Добре да приемем че никой не е опитвал да лифтва Шатъл с други пружини, нека тогава задам въпроса си така знае ли някой къде правят пружини по поръчка или има ли българска фирма която да се занимава с производството на пружини за леки автомобили
    Subaru Legacy sedan 1.8 16V 4WD '91

    Коментар


    • #3
      До: Счупена предна пружина

      за счупената прожина не се притесняваи един приятел 3год. искара така а отностно повдигането поговори с някои по-запознат или виж от какво друго превпзно средство ще паснат
      [SIZE=5][SIZE=2][/SIZE]

      [/SIZE]

      Коментар


      • #4
        До: Счупена предна пружина

        Ето тука правят,доказано качество и тествани порядъчно
        http://www.springsbg.com/bg_start.htm
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #5
          До: Счупена предна пружина

          Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
          Ето тука правят,доказано качество и тествани порядъчно
          http://www.springsbg.com/bg_start.htm
          Благодаря ти колега точно нещо такова търсех, сега остава да се поровя и да видя какви са параметрите на заводската пружина .
          А до колегата *matador до колкото съм чел тук във форума не е желателно да я повдигам чрез окачване повече от 2-3 см. за да не започне да чупи карета. За сега съм я лифтнал малко чрез гуми от 13" на 14" взех си 175/80/14 и колата се повдигна значително та сега мисля с малко по високи и по твърди пружини да изкарам максимума за повдигане на тази кола.

          Ако има някойс Шатъл и има нужда от техническа информация да пише понеже съм си набавил доста инструкции и техническа документация за Шатъл, но понеже все още нямам достъп до техическата информация на форума не знам дали я има качена, така че ще я пращам само на колеги заявили желание .
          Subaru Legacy sedan 1.8 16V 4WD '91

          Коментар


          • #6
            До: Счупена предна пружина

            Понеже шатъла е с идентично предно окачване като CRX , ще тисподеля малко личен опит. Предишния ми "изтребител" го "лифтнах" заради прекрасните ни улици. Най лесно се оказа , че става , като се откачи "тарелката" дето стъпва пружината на нея на предния амортисьор. Подлага се тръбичка с подходящ диаметър и дължина , каквато искаш и наново се сглобява амортисьора с пружината. Понеже мина доста време обаче , а и цялата работа ми я направи Бай Марин от Павлово , не помня подробности. Май в цялата работа участват и едни прецизни заварки по амортисьорите. Резултата беше приличен. Колата возеше по твърдичко и се клатушкаше малко в завой като джипка , но пък не съм късал карета и други простотии. Така и я продадох лифтната с 3 см. нагоре.

            Ако те интересува още нещо питай.

            ПП. Пружини чупят постоянно тия коли. Не се разстройвай и търси втора ръка. Вървят 80-100 лв чифт.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #7
              До: Счупена предна пружина

              Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
              Понеже шатъла е с идентично предно окачване като CRX , ще тисподеля малко личен опит. Предишния ми "изтребител" го "лифтнах" заради прекрасните ни улици. Най лесно се оказа , че става , като се откачи "тарелката" дето стъпва пружината на нея на предния амортисьор. Подлага се тръбичка с подходящ диаметър и дължина , каквато искаш и наново се сглобява амортисьора с пружината. Понеже мина доста време обаче , а и цялата работа ми я направи Бай Марин от Павлово , не помня подробности. Май в цялата работа участват и едни прецизни заварки по амортисьорите. Резултата беше приличен. Колата возеше по твърдичко и се клатушкаше малко в завой като джипка , но пък не съм късал карета и други простотии. Така и я продадох лифтната с 3 см. нагоре.

              Ако те интересува още нещо питай.

              ПП. Пружини чупят постоянно тия коли. Не се разстройвай и търси втора ръка. Вървят 80-100 лв чифт.
              Благодаря за отговора колега това за пружините втора ръка и аз си го мислих обаче се притеснявам дали няма да са "разкалени" или "омекнали", та за това реших че най-добре нови и като са по поръчка ще може да си ги поръчам малко по-високи и по-твърди .
              Иначе за подлагането под пружината съм виждал да слагат и гумени тампони, не знам кое ще е по-добрият вариант, но до пролетта ако не събера пари за нови пружини ще се слагат стари и ще подлагаме
              Subaru Legacy sedan 1.8 16V 4WD '91

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X