Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой джип е подходящ за рали?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой джип е подходящ за рали?

    Темата произхожда от тук

    Темата е много интересна. За новак като мен мнението на Kinex, че ако приемем за хард офф траяла, то тогава най - подходящ е късия Дифендър е много полезно и интересно.
    Отново заради мнение на Kinex ми се иска да развием темата за подходящ джип за рали...
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 07-11-09, 11:43.

  • #2
    До: Джип за хард офроуд

    Първоначално публикуван от Sheiha Преглед на мнение
    ...Отново заради мнение на Kinex ми се иска да развием темата за подходящ джип за рали...
    Като как да се развива темата?
    Кое фабрично как е.
    или
    Кое как може да се доработи и колко струва.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #3
      До: Кой джип е подходящ за рали?

      По скоро да определим възможностите на джиповете във стоков вид и в последствие разбира се доработките, като се има предвид и стойността на частите за доработка, а не само техническите възможности за тунинг.

      Коментар


      • #4
        До: Кой джип е подходящ за рали?

        За какво рали става въпрос? Щото ако си е баш рали, не ни трябва джип.

        Коментар


        • #5
          До: Кой джип е подходящ за рали?

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          За какво рали става въпрос? Щото ако си е баш рали, не ни трябва джип.
          Ако говорех за "баш рали" нямаше да пиша в този форум,тук нали от джипове се интересуваме , ясно е за какво става въпрос

          Коментар


          • #6
            До: Кой джип е подходящ за рали?

            Първоначално публикуван от Sheiha Преглед на мнение
            Темата произхожда от тук

            Темата е много интересна. За новак като мен мнението на Kinex, че ако приемем за хард офф траяла, то тогава най - подходящ е късия Дифендър е много полезно и интересно.
            Отново заради мнение на Kinex ми се иска да развием темата за подходящ джип за рали...
            Дефендъра, ако беше най подходящ за траял, всички щяха да накупят и да се пускат с него. А и вече се намират евтино.
            С въпросните ралита положението е същото. По принцип трябва здрава и лека конструкция, мощен мотор, яко силово предаване и окачване и що годе добри ходове. Е такъв фабрично няма. Трябва да си го правиш. Иначе, може да се пуснеш с някои от по здравите джипки.

            Коментар


            • #7
              До: Кой джип е подходящ за рали?

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              За какво рали става въпрос? Щото ако си е баш рали, не ни трябва джип.
              Естествено, че за офроуд рали, а не за асфалт. Който смята, че не му трябва джип е добре дошъл да пробва трасето на някое от последните състезания, обявени във формат "рали" (с 1 наум във връзка с националните особености на този спорт ... ). С избрана от него лека кола, в състезателно темпо ...

              Първоначално публикуван от Sheiha Преглед на мнение
              По скоро да определим възможностите на джиповете във стоков вид ...
              В стандартен вид стават най-вече, ако искаш само да се повозиш по трасето. Не и за да участваш с някакви що-годе по-сериозни цели.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: Кой джип е подходящ за рали?

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Дефендъра, ако беше най подходящ за траял, всички щяха да накупят и да се пускат с него.
                Имаше условие джипа за траял да е фул-тайм.

                Коментар


                • #9
                  До: Кой джип е подходящ за рали?

                  Нищо конкретно до момента...
                  Интересът към темата ми е наистина голям, защото съм пред дилема какъв джип да избера, който да става по - скоро за скоростни състезания. За сега съм се насочил към Паджеро 2 V6 3.5. Ясно е че първо изхождам от мощността, следват добро поведение при висока скорост, наличието на два блокажа, които го правят приложим и в друг тип оффроуд и не на последно място - евтина поддръжка. Мога още много да изпиша, разбира се има и недостатъци но оставям място за сравнения.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кой джип е подходящ за рали?

                    Паджерото е готово за рали. Само малко по-здрави амортисьори му трябват.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кой джип е подходящ за рали?

                      Първоначално публикуван от Sheiha Преглед на мнение
                      ... За сега съм се насочил към Паджеро 2 V6 3.5. ...
                      Като че ли при нашите условия това наистина е най-близо до изискванията за ралиджийка - мощен двигател, независимо окачване отпред, ако е и дълга база - още по-добре.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кой джип е подходящ за рали?

                        Първоначално публикуван от Sheiha Преглед на мнение
                        Нищо конкретно до момента...
                        Интересът към темата ми е наистина голям, защото съм пред дилема какъв джип да избера, който да става по - скоро за скоростни състезания. За сега съм се насочил към Паджеро 2 V6 3.5. Ясно е че първо изхождам от мощността, следват добро поведение при висока скорост, наличието на два блокажа, които го правят приложим и в друг тип оффроуд и не на последно място - евтина поддръжка. Мога още много да изпиша, разбира се има и недостатъци но оставям място за сравнения.
                        Тая тема знаеш ли я?

                        Подготовка на Pajero 2 за сезон 2009

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кой джип е подходящ за рали?

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Като че ли при нашите условия това наистина е най-близо до изискванията за ралиджийка - мощен двигател, независимо окачване отпред, ако е и дълга база - още по-добре.
                          Къса база задълвително, джипа има сърце и за траял и за трофи според мен...но да не се отклонявам

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кой джип е подходящ за рали?

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Знам я разбира се...почти наизуст . С помоща на братя Флекс смятам да напишем втора такава тема. Чакаме Гого да получи малко инфо от Иво Върбанов по някой въпроси

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кой джип е подходящ за рали?

                              Първоначално публикуван от Sheiha Преглед на мнение
                              Къса база задълвително, джипа има сърце и за траял и за трофи според мен...но да не се отклонявам
                              Ами трябваше тогава да формулираме темата да не е "за рали", а за състезания тип "български тюрлюгювеч"
                              Ако правиш кола хем за рали, хем за трофи, хем за траял най-вероятно в крайна сметка ще получиш нещо, което не е добро за нито едно от трите.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X