Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблемен катализатор за Хикс Траил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблемен катализатор за Хикс Траил

    Здравейте олегеги. Имам Нисан Хикс Траил 2005 г. 2,5 бензин
    Днес при поредното посещение в официалният сервиз на Нисан заради светнала лампа на мотора ми казаха че 98% от съмненията са за заминал катализатор, да ама нов стрева 6 300 лв , та въпроса ми е как да излъжа Ламбда сондата след катализатора (има и пред него) че всичко с него е ОК и да "ПОБЪЛГАРЯ" нещата. По принцип знам че газаджиите манипулират сондите и тн. но не съм сигурен. Някой може ли да помогне. В понеделник ще се видя с Румен Дунев да се пробва и той, но съвети не отказвам.
    Благодаря предварително.
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

  • #2
    Катализатор и Ламбда сонди

    Здравейте колеги. Вече повдигнах въпроса пред Нисана-джийте, но смятам че темата е интересна и можем да я обсъдим. Имам един заминал катализатор на Нисан Хикс Траил 2,5 бензин , той има две Ламбда сонди една пред катализатора и една след. Как можем да манипулираме сигнала на втората така че първата да не разбере че катализатора е умрял ( не че нямахме желание да го сменим но от Нисан ми казаха цена от 6 300лв и "малко" се отказахме да инвестираме в ЕКОЛОГИЯ). Давайте предложения и майстори че след 10 дни трябва да го разходя до Германия.
    Благодаря предварително.
    Последно редактирано от Ясен; 06-11-09, 23:08. Причина: грешка в заглавието
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • #3
      До: Кагализатор и Ламбда сонди

      Предложения:

      1. Универсален катализатор за 150-200 лева - сондите ще са доволни, въпреки че автомобилът примерно от Евро 4 ще слезе до Евро 2 по изпускани газове.

      2. Резонатор/тръба или каквото там измислят тия от ауспусите. На втората сонда - 10 микрофарада в паралел. Вероятно пак ще стане.

      Коментар


      • #4
        До: Кагализатор и Ламбда сонди

        Яска благодаря, но (винаги има НО) при таз мащина катализатора е след изпускателния колектор и не знам как би станало но ще проверя , само кажи къде има такива катализатори, и накрая - при разговор с приемчика говорихме че първата сонда има един сигнал а втората друг , това със схемата която предлагаш ще успее ли? Извинявай, но нещо не разбирам от елекроника и може да питам глупави неща.
        Благодаря.
        Ако ти самият се занимаваш, кажи къде и кога.
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • #5
          До: Катализатор и Ламбда сонди

          Ауспуховите работилници имат такива катализатори. Ако катализаторът е вграден в изпускателния колектор - няма да стане замяната, ако е назад по тръбата - ще го направят.

          За сигналите - компютърът очаква втората сонда да подава сигнал приблизително като първата, но "загладен" от катализатора. Кондензаторчето, за което говоря, има подобен ефект. Само не съм сигурен в стойността - може да трябва да се пробва - 1/10/100, струват стотинки.

          Проверено ли е, че проблемът е в катализатора, а не в някоя от сондите?

          Коментар


          • #6
            До: Проблемен катализатор за Хикс Траил

            3-варянт който е най често практикуван в България нормално защото е най евтин с едно шило ти изчистват елементите в катализатора и си готов
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #7
              До: Проблемен катализатор за Хикс Траил

              Колега не се изказвай неподготвен ..... не че друго, ама заблуждаваш хората.

              По- горе е писано, че колата е с две ламбда сонди .....
              Тоест ВЕДНАГА след като запалиш ще ти светне .... Моя аватар!!!!
              И к'во праим после .....



              Принципно вариантите са два:
              1. Монтира се китайски катализатор за около 200 лв. .... сравнително удачно решение ... в този случай.
              2. Ходене по мъките .... на тема "лъжене" на компа.
              а) Монтира се удължителна тръбичка на втората сонда ..... колко да е дълга се устаноява САМО опитно ..... от 25 до 45 мм. И въпреки това понякога ПАК светва чека.
              б) Изработване на електроника ...... идеята е да взима сигнал от първата сонда (синусоида) да го дефазира на 180 градуса, да го ограничи на 200-300 мВ РР,и отмества по напрежение от 500 до около 800 мВ.

              После .... воала!
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                До: Проблемен катализатор за Хикс Траил

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                а) Монтира се удължителна тръбичка на втората сонда ..... колко да е дълга се устаноява САМО опитно ..... от 25 до 45 мм. И въпреки това понякога ПАК светва чека.
                б) Изработване на електроника ...... идеята е да взима сигнал от първата сонда (синусоида) да го дефазира на 180 градуса, да го ограничи на 200-300 мВ РР,и отмества по напрежение от 500 до около 800 мВ.
                тръбичката служи за закъснение на сигнала, според мен е излишен труд, а електрониката вече я описах - 4 или 6 стотинки на магазина.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблемен катализатор за Хикс Траил

                  Да де ... ама с един кондензер .... не мойш инвертира сигнала и нЕма, как да го "повдигнеш".
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблемен катализатор за Хикс Траил

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    Да де ... ама с един кондензер .... не мойш инвертира сигнала и нЕма, как да го "повдигнеш".
                    Не ти трябва да инвертираш сигнала. Инвертирането е само начин да имитираш закъснение. Ламбдата е и доста удобно нелинейна, за да няма нужда от "повдигане" в този случай. Кондензаторът 99% ще реши спора.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблемен катализатор за Хикс Траил

                      Яска, проверени са сондите и проблема не е в тях за съжаление иначе щях да го излекувам много бързо, но уви. Ще пробвам в понеделник с китайско гърне пък после ще видим. А иначе "Бастун" "Кар тест" е прав, това което предлагащ е немислим начин. Ако ставаще щях вече да съм го направил. С други коли става, но тук - не.
                      Ама по въпроса с кондензатора стои отворен , къде да го направя?
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблемен катализатор за Хикс Траил

                        е тука ме хвана, не знам къде. Аз просто щях да купя няколко кондензатора и да ги ръчкам в буксата, докато стане.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблемен катализатор за Хикс Траил

                          Абе по принцип си прав, но така ще индикирам грешка в компа и трябва да ходя да го прочетат и изчистят. Все пак много благодаря, сега все пак имам насоки и ще ги проверя една по една и така докато нещо се получи.
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X