Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Galloper 2.5 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Galloper 2.5 TDI

    Здравейте колеги,

    имам следният СТРАНЕН проблем с джипката: Сутрин докато е студена върви страхотно. В даден момент оборотомера показва че оборотите се вдигат на около 1200 сед което падат и колата спира да върви! Започва да пуши яко (черно) все едно е скопена и се чува някакво чукане от двигателя. След известно време каране оборотомера спира да работи адекватно (прави каквото му скимне) и колата започва отново да върви като пушка - и така докато оборотомера не се оправи - тогава колата спира да върви. Това не е единичен случай - случва се непрекъснато - работи оборотомера - не върви, не работи адекватно - върви.

    Моля ако някой може да даде идея какъв е случая?!

  • #2
    До: Проблем с Galloper 2.5 TDI

    Първоначално публикуван от Spacecake Преглед на мнение
    Здравейте колеги,

    имам следният СТРАНЕН проблем с джипката: Сутрин докато е студена върви страхотно. В даден момент оборотомера показва че оборотите се вдигат на около 1200 сед което падат и колата спира да върви! Започва да пуши яко (черно) все едно е скопена и се чува някакво чукане от двигателя. След известно време каране оборотомера спира да работи адекватно (прави каквото му скимне) и колата започва отново да върви като пушка - и така докато оборотомера не се оправи - тогава колата спира да върви. Това не е единичен случай - случва се непрекъснато - работи оборотомера - не върви, не работи адекватно - върви.

    Моля ако някой може да даде идея какъв е случая?!
    Колеги, проблема с оборотомера е отстранен - оказа се че един куплунг за управлението на помпата не дава добър контакт! Сега оборотомера си работи непрекъснато, но колата съорветно не върви! Електричаря каза че оборотомера взима данни от помпата и когато тя не е получавала коректни данни е влизала в някакъв авариен режим и колата е вървяла криво-ляво, но оборотомера се е побърквал.
    Сега остава въпроса с невървенето когато загрее. Сутрин си е пушка. Пуши яко черно а когато започне да чука - пуши бяло!
    В понеделник имам час при дизелджия, но ако някой може да даде съвет предварително ще съм благодарен!

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с Galloper 2.5 TDI

      Колеги, да е жив и здрав този форум !!!

      Поразчоплих темите и реших проблема - оказа се ЕГР'а !!! Махнах вакумното маркуче и джипката "замърка" :-) Сега остава да го изолирам - въпреки че моят майстор каза че може да се пробва да го почисти.

      Надявам се всички неща които написах да помогнат на някой с подобни симптоми :-)

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с Galloper 2.5 TDI

        По-добре го почисти. Става не много бързо,но двигателя загрява по-бързо,а си и по-екологичен. На Партнера (2.0HDi) така се беше запушил ЕГР клапана и един искаше да го излориа. Викам му : „Абе я бегай от тука.“ Свалих си го,накиснах го в силен препарат,изчистих го хубаво с една четка за зъби и си го сложих пак на мястото. Ефект има,положителен...
        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
        Volkswagen Bora AKL

        Коментар


        • #5
          От: До: Проблем с Galloper 2.5 TDI

          Първоначално публикуван от Spacecake Преглед на мнение
          Колеги, да е жив и здрав този форум !!!

          Поразчоплих темите и реших проблема - оказа се ЕГР'а !!! Махнах вакумното маркуче и джипката "замърка" :-) Сега остава да го изолирам - въпреки че моят майстор каза че може да се пробва да го почисти.

          Надявам се всички неща които написах да помогнат на някой с подобни симптоми :-)
          Колеги, къде се намира това вакумно маркуче, имам сходен проблем.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Galloper 2.5 TDI

            Мисля някъде назад по темите беше снимано, потърси.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Galloper 2.5 TDI

              Колеги, изолирах моя ЕГР на галопера, но ефект никакъв забива ми на 80-90 километра и не иска повече. Когато е студена върви по-добре, позагрее ли, стига 2500 оборота на пета и не иска повече...

              Поставих си пак маркучето на кпапана има ли значение или да го махна?

              ПС: клапана ме посъветваха да го изолирам от долу, така ли е правилно или съм объркал нещата още повече
              ето примерна снимка

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic9.jpg
Прегледи:1
Размер:33.2 КБ
ID:5555938
              Последно редактирано от subbox; 21-01-14, 21:01. Причина: снимка

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Galloper 2.5 TDI

                Изолирай го,където излиза от колектора/изпускателния/.Това масло не ми харесва по ЕГР-а.Това ми подсказва ,че идва от смукателния колектор .Явно от налягането на турбината, маслото намиращо се в интеркулера излиза през стержана на ЕГР-а.Сложи му една ламаринка и към всмукателния колектор.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Galloper 2.5 TDI

                  Снимката е примерна. Май е от паджеро, но и по моя има малко масълце, но не чак толко. Ще го изолирам и от другата страна и ще видим ще има ли резултат. Мисля да му резна и катализатора тия дни...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Galloper 2.5 TDI

                    Галопера има ли катализатор?Май не.
                    Моя е с оригиналните гърнета/ в отлично състояния са/ 3 броя.Всичките съм ги свалял първото-мислех и аз че е катализатор ама е само един резонатор.Второто е над задния мост голям варел е/мисля да го махам ,макар че като ново/ и третото за накрая/малко/.Мисля и аз да ги махам първо и трето,даже купих тръба фи- 50мм х 1,5мм ама време не ми дава да я сложа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Galloper 2.5 TDI

                      По-скоро е като заместител на катализатор, предполагам върши същата работа, а и се затиска сигурно като катализатор на 200 000 км.
                      Ще го махна за да го отпиша като причина за вървежа на кончето

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Galloper 2.5 TDI

                        Колеги, неще да върви и това си е! Махнах заместителя на катализатора, изолирах ЕГР-а от двете страни ефект... спря да пропушва при повече пришпорване на газта, и до толкова... по баирите е направо мъка, все едно е чист дизел, даже по-зле. Стига 80 км и така, не пета все едно го дърпа нещо отзад и неще ли та неще, за диагностика не намерих човек с такъв кабел и всичко остава загадка. Утре ще пътувам към София, знаете ли там човек с правилната техника който може да го подвърже и да го разръчка малко?

                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Galloper 2.5 TDI

                          На тази стара моторетка няма какво да и закачиш.Та така я закачи един манометър за налягане от турбото и сподели за какво иде реч ,провери си вакум маркучите по специално от турбото до помпата /другите не играят важна роля/,ГНП- цетката чистил ли си я/помпата профилактика правена ли е/.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с Galloper 2.5 TDI

                            Колеги, вакумите са проверени и са както трябва. Забелязва се, колата се оправя от време на време.. вървиии, след малко пак спира и забива предницата.. Случи ми си да я засиля доста, до към 130 по едно хубаво нанадолнище и взе да пуши като на гръмнало турбо отзад, доста здраво.. спрях изчаках я да охлади и после нямаше проблем вече няколко дни си я юркам, беше ми пипнала от тази случка стотина грама масло.
                            От всичко което разбирам с тоя невървеж е че, турбото понягока работи, друг път не чак толкова сигурно... колега с този манометар не знам къде да ида да го закачат...
                            Къде се намира г/д тази цетка, мога ли в домашни условия и подходящ инструмент да се справя с нея, или се разглобява много и е по-добре да я види майстор?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с Galloper 2.5 TDI

                              Турбото или работи или не.Малко Бременна Жена няма.Ти чувстваш ли го след 1700 оборота.Като ти махнаха уж катализатора видял ли си тръбата да не е омаслена .Сега ходих да снимам на моята салма ,та за цетката се намира под :
                              Сваляш интеркулера , развиваш болта 17/банджо болта като внимаваш с дихтунгите 2 броя/на ГНП-то захранващ с нафтичка,после с магнит 5 мм/аз ги го купих от железарията/ бъркаш и вадиш цетката /голяма е колкото върха на магнита който съм показал.Съжалявам но не снимах моята като я чистих.Някой се бъркат че Галоперите нямат цетки да ама не имат,други умни глави пък ги махат,нали имало филтър какво им пречи да я изчистят.Все пак това е последната защита аиде преди помпата.При мене имаше 2 стружки,а нали има филтър ха.
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X