Обява

Свий
Няма добавени обяви.

jeep , разход и една алтернатива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • jeep , разход и една алтернатива

    такаа , от няколко дни си карам 4 литровия звяр и някак не ми харесва показанията на горивомера То е радост голяма , ама с 40лв правя едно по-широко кръгче на кварталната поляна и лампата отново ми пробожда окото със жълтата си светлина И за да няма JEEP = Just Empty Every Pocket реших да му инсталирам помощен водороден генератор . Още на предишното ми 2,5 моторче проведохме няколко експеримента , но сега дойде време за сериозната работа , Хидролизната клетка от снимката е с макс капацитет 3литра в минута и произвеждания водороден газ би могъл да свали с около 40% сегашния ми разход , а пък вредните емисии с 80% И понеже аз наистина искам България чиста и зелена , въпреки че не го пише в подписа ми съм съгласен да прежаля един мотор в експерименти . Освен самата клетка периферията на тази спомагателна система включва модулатор с пулсираща честота за захранването , резеровар за електролита , ампермер и реле . За тези , които ще ревнат , че това е взривоопасно ще каже , че това не е така Хидрокси газа се произвежда само в количествата , в които се консумира на момента и няма никакво съхранение в каквито и да било съдове - от клетката отива в дросела и с гасенето на мотора процеса спира . За да е точно изгарянето ще върна аванса и ще намаля подаваното гориво от моторното ЕЦУ , отделно имам МАП и ламбда емулатори , с чиято помощ ще избегна Check Engine режима на мотора.
    Прикачени файлове
    rides:
    :arrow:1992 Jeep Cherokee XJ 4.0 HНO Limited
    :arrow:2005 Yamaha YZ250
    :arrow:1991 BMW 318hi Coupe
    The Hydrogen Factory...coming in 2010 :)

  • #2
    До: jeep , разход и една алтернатива

    Поздравления за куража!
    Малко хора биха си прежалили любимата машина, за да експериментират подобни неща!
    С особенно голям интерес ще следя темата!
    Успехи и стискаме палци!!!
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #3
      До: jeep , разход и една алтернатива

      Взрив не, ама внимавай с кабелите и слагай бушони, че белите бързо стават. Разход, че няма да свалиш, няма, но поне ще се позабавляваш.

      Коментар


      • #4
        До: jeep , разход и една алтернатива

        Първоначално публикуван от vlado_28 Преглед на мнение
        ....
        Моля да обясните малко по-подробно за начинанието. Ако с електролиза разделяте H2O на Н и О2 откъде ще вземете енергията за това?
        Много още въпроси ми се мотаят из главата, но понеже не разбирам се надявам да получа подробни обяснения.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          До: jeep , разход и една алтернатива

          Първоначално публикуван от vlado_28 Преглед на мнение
          .... от няколко дни си карам 4 литровия звяр и някак не ми харесва показанията на горивомера То е радост голяма , ама с 40лв правя едно по-широко кръгче на кварталната поляна ....
          Хич и не разбирам от водородни клетки, та да ти помогна с нещо ......ама поляната към 130-140 км обиколка трябва да има виж дали не лее от някъде гориво, на "Джип4о" тръбичката за връщащото гориво на места беше пробита от ръжда
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            До: jeep , разход и една алтернатива



            а аз на връщане към нас довечера ще мина през бензиностанцията.

            Коментар


            • #7
              До: jeep , разход и една алтернатива

              точно пък за дизели технологията дава веднага 30% икономия без никакви настройки и допълнителни екстри , отделно изчезва всякакъв пушек и мирис от гърнето , отпада нуждата от катализатор ...Друг голям плюс е , че активната смес от двата газа почиства всякакъв тип нагар от вътрешността на всеки мотор и това позволява да с еудължи пробега на едно масло , както и отлага доста ремонти във времето

              Жици ще ползвам само сигурн дебели проводници, но имам огоромен проблем - клетката не се побира никъде , дори в предната броня... Налага се да ползва, 2 по-малки , които пък първо трябва да сглобя , че дойдоха на части и бяха предназначено за други машини

              Относно консумацията на ток - 20-25А са колкото дърпат едни халогени + чистачки , та загубата не е голяма . рециклирах си алтернатора да е 100% готов на изпитанието (той така или иначе върти поне 80% от времето напразно) макар и да не е толкова сериозно. По-натам ще слагам перманент магнитен алтернатор , той дава 120А на около 2000оборота и това ще е предостатъчно , за да няма загуби от постигнатото

              А икономия ще има със сигурност , добавяйки този газ към горивната смес се постига около 90% изгаряне на сместта , на фона на 20те процента заводска ефективност....
              rides:
              :arrow:1992 Jeep Cherokee XJ 4.0 HНO Limited
              :arrow:2005 Yamaha YZ250
              :arrow:1991 BMW 318hi Coupe
              The Hydrogen Factory...coming in 2010 :)

              Коментар


              • #8
                До: jeep , разход и една алтернатива

                Владо.аз съм пробвал такова устройство на Ланча 2000-та година пълна инжекция..искаше някакъв емулатор на ЕКУ ,(не ги разбирам толкова навътре...съдружника ми белгиец се занимаваше с това) Направихме го. Горивната клетка даваше около 8 литра за минута. След неговото заминаване подарих Горивната клетка на кръсника ми.Тои на неговото Пежо 306 обаче свали разхода на газ- гореше под 4 литра на 100 километра при нормален разход 4,5 литра.Само че , нека да кажа че не се залива вода...и се добавя или оцет или на белгийски : "ПОТАШ" не знам какво е в превод. реакцията е много бурна с голямо отделяне на топлина и ако няма наличие на обратен клапан в двигателя достига въздушно-течна Фаза. аз сега съм започнал нова Н2 клетка..при желание мога да споделя моите идеи след успешното завършване. само да кажа че това което смятам да използвам базата за клетка го използва в по различен вариант всеки автомобилист.
                само че колегата които спомена за бушоните...виж с това шега не бива.. кабел за усливател , който исползвахме за захранване на клетката го стопихме за секунди.Първоначалната консумация е над 40 ампера за клетката , след което пада на 30 ампера при 12 волта. може да се експериментира с по високо напрежение и с по малък ток (не по малък от 10 ампера). но определно това което излиза е водород. след откровенно глупава демонстрация по уеб камера, белгиеца сменяше стъкла в гаража ...доста шумно беше за 11 вечерта
                понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                ********************************
                JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                Honda Shadow VLX 600 - 1999
                FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                Влади

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от vlado_28 Преглед на мнение
                  точно пък за дизели технологията дава веднага 30% икономия без никакви настройки и допълнителни екстри , отделно изчезва всякакъв пушек и мирис от гърнето , отпада нуждата от катализатор ...Друг голям плюс е , че активната смес от двата газа почиства всякакъв тип нагар от вътрешността на всеки мотор и това позволява да с еудължи пробега на едно масло , както и отлага доста ремонти във времето

                  ...

                  А икономия ще има със сигурност , добавяйки този газ към горивната смес се постига около 90% изгаряне на сместта , на фона на 20те процента заводска ефективност....
                  Пробвал ли си, теоретично ли знаеш всичко това или си го прочел на сайта, на който продават тези неща?

                  90% изгаряне е МНОГО лош резултат за какъвто и да било съвременен ДВГ, това Ото и Дизел може би са го постигнали от първия път. За 20-те процента ефективност - ами толкова си е, пустото му триене изяжда почти всичко останало, ...

                  поташ е дървесна пепел, или още калиев карбонат. Естествено, че ще реагира бурно с оцета....
                  Последно редактирано от Ясен; 05-11-09, 22:07.

                  Коментар


                  • #10
                    До: jeep , разход и една алтернатива

                    Добре де, като се притеснявате колко е зелена и чиста България, защо не си вземете 3 цилиндрова Корса например? Нещо не ми се връзва- 4 литра мотор и фикфлаци за икономия.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      До: jeep , разход и една алтернатива

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Добре де, като се притеснявате колко е зелена и чиста България, защо не си вземете 3 цилиндрова Корса например? Нещо не ми се връзва- 4 литра мотор и фикфлаци за икономия.
                      шшшш, трай сега. Каква полза на нещо дето я гори 4 на 100 я не, да му редиш 30% икономия - няма да се забележи. Друго си е 30% от разхода на джипа. Това са реки от бензин...

                      Коментар


                      • #12
                        До: jeep , разход и една алтернатива

                        аз си имам ве момци - ФИАТ Чинко , с което минавам 150км градско с 20лв 100октанов бензин ами сега , като му дойде реда неговия 900ссм мотор може изцяло на вода да се движи

                        Не е само теория , хората по света вече 2 години я използват тази технология , в Берлин някои рейсове от градския са с подобни хибридни въведения . Ама по-лесно е да зяете и да критикувате нали , защо ли едно свястно предложение не виждам Това е само преходна технология , за да вкара нашите ретро возила в някаква еко норма и да дишат децата ни малко по-чист въздух на края на петролната ера

                        А относно изгаряне и ефикасност може много да се говори , факт е че най-добрите ТД мотори едвам докосват 40те % - тоест ползват САМО 40% от подаваното гориво . Това наричам аз ефикасност , о там идват и изгорелите газове и нуждата от катализатор . А пък 4 литровото животинче едва ли и 20% успява да изгори , другото го дишаме
                        rides:
                        :arrow:1992 Jeep Cherokee XJ 4.0 HНO Limited
                        :arrow:2005 Yamaha YZ250
                        :arrow:1991 BMW 318hi Coupe
                        The Hydrogen Factory...coming in 2010 :)

                        Коментар


                        • #13
                          До: jeep , разход и една алтернатива

                          Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
                          Владо.аз съм пробвал такова устройство на Ланча 2000-та година пълна инжекция..искаше някакъв емулатор на ЕКУ ,(не ги разбирам толкова навътре...съдружника ми белгиец се занимаваше с това) Направихме го. Горивната клетка даваше около 8 литра за минута. След неговото заминаване подарих Горивната клетка на кръсника ми.Тои на неговото Пежо 306 обаче свали разхода на газ- гореше под 4 литра на 100 километра при нормален разход 4,5 литра.Само че , нека да кажа че не се залива вода...и се добавя или оцет или на белгийски : "ПОТАШ" не знам какво е в превод. реакцията е много бурна с голямо отделяне на топлина и ако няма наличие на обратен клапан в двигателя достига въздушно-течна Фаза. аз сега съм започнал нова Н2 клетка..при желание мога да споделя моите идеи след успешното завършване. само да кажа че това което смятам да използвам базата за клетка го използва в по различен вариант всеки автомобилист.
                          само че колегата които спомена за бушоните...виж с това шега не бива.. кабел за усливател , който исползвахме за захранване на клетката го стопихме за секунди.Първоначалната консумация е над 40 ампера за клетката , след което пада на 30 ампера при 12 волта. може да се експериментира с по високо напрежение и с по малък ток (не по малък от 10 ампера). но определно това което излиза е водород. след откровенно глупава демонстрация по уеб камера, белгиеца сменяше стъкла в гаража ...доста шумно беше за 11 вечерта
                          така е , радвам се да срещна градивно мнение от вече минали по този път хора (които в повечето случаи се крият или пък крият постигнатото с цел патент) . Емулатори имам всякакви модели , аз пък много ги разбирам тези неща и точно това ще използвам Защото тя клетката не е никаква тайна , въпроса е да адаптираш нейната работа към работата на даден двигател . Колкото по-масова става тази технология , толкова по-добре за всички нас. Освен в колите мисля да започна и да се отоплявам безплатно , всичко което работи на пропан може да ползва и хидрокси газа за гориво
                          rides:
                          :arrow:1992 Jeep Cherokee XJ 4.0 HНO Limited
                          :arrow:2005 Yamaha YZ250
                          :arrow:1991 BMW 318hi Coupe
                          The Hydrogen Factory...coming in 2010 :)

                          Коментар


                          • #14
                            До: jeep , разход и една алтернатива

                            Първоначално публикуван от vlado_28 Преглед на мнение
                            А относно изгаряне и ефикасност може много да се говори , факт е че най-добрите ТД мотори едвам докосват 40те % - тоест ползват САМО 40% от подаваното гориво . Това наричам аз ефикасност , о там идват и изгорелите газове и нуждата от катализатор . А пък 4 литровото животинче едва ли и 20% успява да изгори , другото го дишаме
                            Хайде да преговориш малко теория на ДВГ, че ще изпопадаме от смях тука. На първо време приеми на доверие, че в ДВГ изгаря 98-99.5% от горивото, а в катализатора - останалите 1-2%, ако има катализатор. Много грубо пресметнато. А ефективността на двигателя е нещо съвсем трето.

                            Я покажи къде са берлинските автобуси, които погазват половината Физика? Автобуси на дизел+метан си имаме и в София. На много места вместо метан пускат водород, но съвсем балъшки си го носят в бутилки от газстанцията. Идеята да си произвеждаш гориво с енергия от двигателя, който ползва това гориво, е обсъждана преди има-няма два века от науката и приблизително тогава са разбрали защо няма да я бъде.

                            Коментар


                            • #15
                              До: jeep , разход и една алтернатива

                              не искам темата да минава в спор , така или иначе до 10ина години всичко ще е електромобил и водород . Факт е , че брауновият газ доста подобрява сегашните ни ДВГта и аз съм решил да ползвам това предимство. Гледам клипчета на хора отварящи мотори ползвали този газ по 40 000км и гледката е много приятна - всеки клапан лъщи като току що полиран , гарнитурите са чисти , няма и помен от грязта и мазната помия , която е във всеки дизелов мотор . Отварял съм доста мотори досега , дори на под 10 000км те вече са доста омазани, което при пълно изгаряне няма как да се получи.
                              rides:
                              :arrow:1992 Jeep Cherokee XJ 4.0 HНO Limited
                              :arrow:2005 Yamaha YZ250
                              :arrow:1991 BMW 318hi Coupe
                              The Hydrogen Factory...coming in 2010 :)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X