Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VW Amarok - заявка за истински джип от VW ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: VW Amarok - заявка за истински джип от VW ?!

    Не се заблуждавай!

    Ноу-хау имат единственно и само Бош ......

    Другото е само ползване на готови системи .... горивни, спирачни, отоплителни, безопасност ... и т.н.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #32
      До: VW Amarok - заявка за истински джип от VW ?!

      Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
      Ами по-просто казано една помпа-N дюзи,или така нареченият COMMON RAIL. Освен,че е по-екологичен е и 5 пъти по-тих,в сравнение с помпа-дюзата. Ама за това си има друга тема. Да не говорим,че точно ФВ нямат много опит с комън реила,защото го ползват от около година-две. Марки като Фиат,МБ,Пежо и БМВ са с доста по-голямо ноу-хау.
      Е, аз тва си го броя за помпа-дюза. Както и да е. Да не пълним темата с много странични коментари.
      http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

      Коментар


      • #33
        До: VW Amarok - заявка за истински джип от VW ?!

        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
        Не се заблуждавай!

        Ноу-хау имат единственно и само Бош ......

        Другото е само ползване на готови системи .... горивни, спирачни, отоплителни, безопасност ... и т.н.
        Не съм съгласен.
        Бош купуват готов и вече внедрен в производство патент разработен от Магнети Марели и Фиат. Последните си запазват правото да продължават със собствените си разработки и резултатът може да се види, пипне и дори купи и кара Първия мотор, в който е внедрена технологията е 1.9jtd на Фиат. Към днешна дата той и по-големият му брат 2.4jtd са претърпели вече 5-та еволюция, като в италианските автомобили електрониката (и май не само) продължава да е разработка на ММ, а не на Бош. Същият мотор, но вече с електроника на Бош се монтира в много модели на Опел и, честно казано според това, което може да се прочете из мрежата, май там оплакванията са повечко.

        Извинявам се за офтопика.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #34
          До: VW Amarok - заявка за истински джип от VW ?!

          По темата: Ако не е много скъп и се предлага хард топ,може и да премисля собствеността на настоящето си возило. Все пак с TorSen ще си е яко. И блокажи... Мен повече не ми трябва. И това си ми стига,ама... Ама...
          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
          Volkswagen Bora AKL

          Коментар


          • #35
            До: VW Amarok - заявка за истински джип от VW ?!

            В Европа "Амарок" ще се доставя с два двулитрови турбодизелови мотора с мощност 122 и 163 к.с., съчетани с шестстепенна механична скоростна кутия. По-скромният от тях ще се задоволява със 7.6 л/100 км в смесен цикъл, като ще осигурява ускорение до 100 км/ч за 16.7 сек. Дизелът с мощност 163 к.с. би могъл да постигне консумация от 7.8 л/100 км, а класическата автомобилна спринтова дисциплина се покорява за 11.1 сек.

            Коментар


            • #36
              До: VW Amarok - заявка за истински джип от VW ?!

              Първоначално публикуван от da__buzz Преглед на мнение
              В Европа "Амарок" ще се доставя с два двулитрови турбодизелови мотора с мощност 122 и 163 к.с., съчетани с шестстепенна механична скоростна кутия.
              Бе той си един, само че с различни настройки на ECU-то, ама нейсе...

              Коментар


              • #37
                От: VW Amarok - заявка за истински джип от VW ?!

                Eто малко данни:

                presalesflyer_amarok_31_03_2010_opt.pdf
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #38
                  От: VW Amarok - заявка за истински джип от VW ?!

                  Тия дни поразтрих един Амарок с Торсен и блокаж на задния диференциал (163 к.с.). Добре се справя, доста комфортно вози за (ненатоварен) пикап с листови ресори отзад, задницата не подрипва и не води собствен живот като при някои от конкурентите.

                  Но мотора според мен, въпреки обявените 400 Нм и 163 к.с., е слабо еластичен за тази кола, дори и когато е празна. До 1500 оборота нема никой, между 1500 и 2000 има един взрив на тяга и мощност (и доста силен дизелов рев), след което тягата почва доста рязко да намалява - просто липсва работен обем. По тази причина потеглянето на баир (дори и без никакъв товар) изисква доста прецизен ляв крак и шлайфане на съединителя, което донякъде се компенсира от ужасно дългата първа предавка - вероятно защото няма демултипликатор. На градско може спокойно да се потегля директно и на втора.

                  Ето малко снимки, тие дни ще си систематизирам впечатленията и ще пиша повече.













                  ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                  Volvo XC90 D5 Executive '12
                  Volvo XC60 D5 Summum '11
                  Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                  Коментар


                  • #39
                    От: VW Amarok - заявка за истински джип от VW ?!

                    Първата е къса ! и все пак това е пикап, натоварен с тон и 200 кг. ще потегля съвсем нормално на по-големите склонове.Скоростите са много добре подбрани, двигателя има тяга в сравнително ниски обороти.
                    Според мен няма нужда от заигравка със съединителя,пикапа тръгва съвсем сигурно и уверено по стръмни склонове.
                    Освен това в помощ на неопитните водачи :
                    Hill Hold Assist –асистент за потегляне по наклон
                    Hill Descent Control-асистент при спускане
                    Offroad ABS –режим
                    И останалите:ABS,ASR,BA,EBV,EDS,ESP,MSR,HVV,Rain Brake Support.

                    Много Поздрави!

                    Eто и няколко снимки от мен.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Amarok.jpg
Прегледи:1
Размер:75.7 КБ
ID:5230784Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120920101121.jpg
Прегледи:1
Размер:75.9 КБ
ID:5230785Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120920101126.jpg
Прегледи:1
Размер:133.4 КБ
ID:5230786Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120920101104.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:5230787
                    Последно редактирано от Stefan Dimov; 27-11-10, 18:10.

                    Коментар


                    • #40
                      От: VW Amarok - заявка за истински джип от VW ?!

                      Първоначално публикуван от Stefan_yj Преглед на мнение
                      Първата е къса ! и все пак това е пикап, натоварен с тон и 200 кг. ще потегля съвсем нормално на по-големите склонове.Скоростите са много добре подбрани, двигателя има тяга в сравнително ниски обороти.
                      Според мен няма нужда от заигравка със съединителя,пикапа тръгва съвсем сигурно и уверено по стръмни склонове.
                      Освен това в помощ на неопитните водачи :
                      Hill Hold Assist –асистент за потегляне по наклон
                      Hill Descent Control-асистент при спускане
                      Offroad ABS –режим
                      И останалите:ABS,ASR,BA,EBV,EDS,ESP,MSR,HVV,Rain Brake Support.
                      Прав си естествено, исках да напиша къса, пък съм написал дълга... То е ясно и от контекста на написаното.

                      Иначе - при потегляне по наклон Хил Холдера помага само дотолкова, че не допуска автомобила да тръгне назад. Изобщо не помага на двигателя или на горкия съединител.

                      Карал съм всички пикапи на пазара и смея да твърдя, че този мотор не е особено подходящ за пикап - няма равномерна тяга, а само един много остър пик между 1500 и 2000 оборота. Това са характеристики на спортен, а не на камионджийски дизел. Дори и без никакъв товар при шофиране по планински път трябва да се поддържат обороти между 1500 и 2500, иначе маторя увехва и не "тегли". А това означава постоянно, ама постоянно превключване. И е разочарование в сравнение с фордовия дизел (от Транзит) на Рейнджъра и Мазда БТ-50, с еластичните 2,5-литрови дизели на Навара (която се предлага и с доста приятен автомат) и L200, за 3-литровия дизел на Тойота изобщо да не говорим - той тегли като вол още от празен ход.
                      ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                      Volvo XC90 D5 Executive '12
                      Volvo XC60 D5 Summum '11
                      Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                      Коментар


                      • #41
                        От: VW Amarok - заявка за истински джип от VW ?!

                        Всеки,който желае може да кара всички пикапи на пазара ,нужно е свободно време и желание.А за характеристика за спортен двигател си много далеч от истината.Двигател с въртящ момент разположен между 1500-2000 об.мин е по-подходящ за някоя SCANIA, отколкото за спортен автомобил.

                        Не искам да споря , няма смисъл......

                        Въртящ момент : Toyota Hilux 3.0 343/1600

                        Въртящ момент : VW Amarok 400/1500-2000

                        А и пикапите не ме кефят ,но ако ще работя с него ще взема един от двата,ще искам да е икономичен и здрав и изобщо няма да ме интересува колко е еластичен, защото е работен кон,оптималния режим на работа на който е между 1500-2000 оборота ,като на истински камион.
                        Последно редактирано от Stefan Dimov; 27-11-10, 21:01.

                        Коментар


                        • #42
                          От: VW Amarok - заявка за истински джип от VW ?!

                          Първоначално публикуван от Stefan_yj Преглед на мнение
                          Всеки,който желае може да кара всички пикапи на пазара ,нужно е свободно време и желание.
                          Може, само че на мен това ми е работата - да тествам, и то не само пикапи, ами всякакви автомобили. От Дачия Логан до Ролс-Ройс Фантом.

                          И затова споделям мнението си на човек, който с това си вади хляба - да дава обективно и критично мнение за даден (автомобилен) продукт. Иначе всеки може да чете рекламните брошурки на производителите и да се прехласва по съчиненията на рекламистите.

                          Най-интересното е, че не само аз мисля така за мотора на Амарок - хрумна ми да погледна какво са писали колегите в Авторевю.ру - има няколко материала за Амарок и навсякъде се критикува двигателя. В общи линии впечатленията ни са идентични:

                          А ведь сучить рычагом приходится изрядно: на бумаге характеристики 163-сильного битурбодизеля выглядят внушительно, но на деле диапазон уверенной тяги узок до неприличия — от 1500 до 2000 об/мин. Трогаться с места приходится «с дымком» — либо из-под колес, либо от сцепления: до полутора тысяч оборотов под капотом нет практически «никого», а по достижении этой магической отметки мотор «подхватывает» очень жестко. Звонко рявкнув голосистым дизелем на старте, вливаюсь в поток и снова тянусь к набалдашнику рычага: раскрутившись выше 2500 об/мин, мотор сникает. Сюда бы «автомат»! Но Штольц говорит, что автоматическая трансмиссия появится лишь в следующем году.

                          Пока что безальтернативный 163-сильный дизель BiTDI с двойным последовательным турбонаддувом компактен и не слишком прожорлив, но отнюдь не безупречен: максимум тяги доступен лишь в узком диапазоне 1500—2000 об/мин.
                          - оттук - http://www.autoreview.ru/_archive/se...ECTION_ID=2143

                          Поворачиваю ключ, включаю первую передачу, отпускаю сцепление… и позорно глохну. Вторая попытка — и снова фиаско. Разозлившись, рву с «низкого старта», быстро переключаюсь, вливаюсь в городской поток — и убеждаюсь, что ехать «внатяг» на прямой передаче в городском темпе машина не хочет: под нагрузкой стрелка тахометра медленно скатывается в турбояму и через секунду проваливается в «турбопропасть». Это точно дизель? Дизель, дизель! Только уж очень экологичный. Но еще больше удивило то, что и на загородной трассе он ведет себя не намного лучше! Штурмуя на четвертой передаче длинный пологий «тягун», ты до последнего момента не знаешь, заедешь в горку или нет: двигатель сдувается на подъеме, как воздушный шарик. Перехожу на передачу ниже — все равно мало. Еще на одну? Теперь уже «перекрут». Чтобы уверенно чувствовать себя на узких дорожках горной Патагонии, «перебрасывать» передачи приходилось в стахановском темпе — слава богу, четкий привод позволял это делать без ошибок и «затыков».
                          Ради эксперимента попробовал было крутить мотор на «бензиновый» манер. Бесполезно! Мощный рывок в пиковой зоне — и быстрое падение тяги с ростом оборотов. А еще двигатель, вопреки отзывам побывавших на Дакаре коллег (АР №3, 2010), удивил своей «разговорчивостью». Характерное дизельное ворчание пробирается в салон на всех режимах, а после 120 км/ч к нему подмешиваются и аэродинамические шумы.
                          - оттук - http://www.autoreview.ru/_archive/se...ECTION_ID=1960
                          ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                          Volvo XC90 D5 Executive '12
                          Volvo XC60 D5 Summum '11
                          Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                          Коментар


                          • #43
                            От: VW Amarok - заявка за истински джип от VW ?!

                            Първоначално публикуван от Stefan_yj Преглед на мнение
                            .Двигател с въртящ момент разположен между 1500-2000 об.мин е по-подходящ за някоя SCANIA, отколкото за спортен автомобил.





                            .
                            Нещо не схващам,я дай подробности!
                            0осем9осем7шест0осем7едно
                            Миро

                            Коментар


                            • #44
                              От: VW Amarok - заявка за истински джип от VW ?!

                              Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                              Нещо не схващам,я дай подробности!
                              Това не е мой проблем!

                              Коментар


                              • #45
                                От: VW Amarok - заявка за истински джип от VW ?!

                                Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                                Може, само че на мен това ми е работата - да тествам, и то не само пикапи, ами всякакви автомобили. От Дачия Логан до Ролс-Ройс Фантом.

                                И затова споделям мнението си на човек, който с това си вади хляба - да дава обективно и критично мнение за даден (автомобилен) продукт. Иначе всеки може да чете рекламните брошурки на производителите и да се прехласва по съчиненията на рекламистите.

                                Най-интересното е, че не само аз мисля така за мотора на Амарок - хрумна ми да погледна какво са писали колегите в Авторевю.ру - има няколко материала за Амарок и навсякъде се критикува двигателя. В общи линии впечатленията ни са идентични:

                                А ведь сучить рычагом приходится изрядно: на бумаге характеристики 163-сильного битурбодизеля выглядят внушительно, но на деле диапазон уверенной тяги узок до неприличия — от 1500 до 2000 об/мин. Трогаться с места приходится «с дымком» — либо из-под колес, либо от сцепления: до полутора тысяч оборотов под капотом нет практически «никого», а по достижении этой магической отметки мотор «подхватывает» очень жестко. Звонко рявкнув голосистым дизелем на старте, вливаюсь в поток и снова тянусь к набалдашнику рычага: раскрутившись выше 2500 об/мин, мотор сникает. Сюда бы «автомат»! Но Штольц говорит, что автоматическая трансмиссия появится лишь в следующем году.

                                Пока что безальтернативный 163-сильный дизель BiTDI с двойным последовательным турбонаддувом компактен и не слишком прожорлив, но отнюдь не безупречен: максимум тяги доступен лишь в узком диапазоне 1500—2000 об/мин.
                                - оттук - http://www.autoreview.ru/_archive/se...ECTION_ID=2143

                                Поворачиваю ключ, включаю первую передачу, отпускаю сцепление… и позорно глохну. Вторая попытка — и снова фиаско. Разозлившись, рву с «низкого старта», быстро переключаюсь, вливаюсь в городской поток — и убеждаюсь, что ехать «внатяг» на прямой передаче в городском темпе машина не хочет: под нагрузкой стрелка тахометра медленно скатывается в турбояму и через секунду проваливается в «турбопропасть». Это точно дизель? Дизель, дизель! Только уж очень экологичный. Но еще больше удивило то, что и на загородной трассе он ведет себя не намного лучше! Штурмуя на четвертой передаче длинный пологий «тягун», ты до последнего момента не знаешь, заедешь в горку или нет: двигатель сдувается на подъеме, как воздушный шарик. Перехожу на передачу ниже — все равно мало. Еще на одну? Теперь уже «перекрут». Чтобы уверенно чувствовать себя на узких дорожках горной Патагонии, «перебрасывать» передачи приходилось в стахановском темпе — слава богу, четкий привод позволял это делать без ошибок и «затыков».
                                Ради эксперимента попробовал было крутить мотор на «бензиновый» манер. Бесполезно! Мощный рывок в пиковой зоне — и быстрое падение тяги с ростом оборотов. А еще двигатель, вопреки отзывам побывавших на Дакаре коллег (АР №3, 2010), удивил своей «разговорчивостью». Характерное дизельное ворчание пробирается в салон на всех режимах, а после 120 км/ч к нему подмешиваются и аэродинамические шумы.
                                - оттук - http://www.autoreview.ru/_archive/se...ECTION_ID=1960
                                Извинявай,ама от написаното тук и от твоят по-предишен пост добих чувството,че или сте правили тестове заедно или руснаците са ти откраднали мнението за пикапа.Без лоши чувства.Аз също покарах Амарока и ми допадна доста.Пък и с цена около 60х.лв ,какво да искаш повече.Дори има възможност/а и си мисля,че само при него/ да се закупува по програми за земеделски производители./получава се цифра около 30х.лв/Пък тях не ги интересуват много параметри.Важното е да е здрав,да носи много и да не се чупи.
                                Чавдар Владимиров
                                0887/912075
                                Ленд Ровър Диско 1
                                Самуад в проект

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X