Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно траялка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Въпрос относно траялка???

    Не, не на лични.Нали за това е форума.

    За транспорт от Англия са ми споменавали за мотор 100 лири или по лира на килограм май, но не от Еконт.Те само за една предница която тежеше 18кг ми взеха 80тина лв.
    Иван Маринов
    Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
    ЕНДУРО ВАРНА

    Коментар


    • #17
      До: Въпрос относно траялка???

      за кой ли път се убеждавам, че всичко трябва да е документирано и да го пише някъде, иначе после се бориш с вятъра ... това е относно Еконта

      .... още със спечелването се свързах с еконт по телефона, да се информирам как стоят нещата и дали да плащам на продавача моторетката. Проведените разговори ме убедиха, че всичко е възможно, разпитах схемата им на действие и дали могат да взимат пратки от адрес, защото продавача продаваше само от място - отговорът беше да можем. На въпроса относно цената, ми казаха, че ще контактуват с офиса в Лондон и ще ми се обадят. И наистина се обадиха - 300лв цена доставка от продавача, до офис еконт България. Идеална работа си мисля, ама както казват по Дарик, да ама нее..... греда колеги

      питах продавача за състоянието, увери ме че е добро, платих му моторетката на 800 лири и си чакама аз еконта. ОСНОВНАТА ми грешка, че трябваше да кореспондирам чрез писма. След около седмица пристига писмо от офис, еконт лондон, че не могат да приберат мотора, понеже им трябвала платформа, а те нямат такава за вътрешни превози из ЮК. Хубаво пиша пак на продавача, а той е от другата Англия дет се вика /демек на майната му от Лондон/, човека предполагам, че не е против да изкара още някой лев от мен /за което все пак евала/ не всеки ще кара мотори - пише ми, че има познати с бус, пътуващи до Лондон ама искат 200лири за това .....

      ....е, какво да правя и стях и без тях, плащам му и тях и чакам. През това време пиша писмо до еконт, че ще им докарат до офиса пратката. Тук малко отклонение - на по-големи килограми 100 и нагоре, има услуга карго и цената на 100кг е по 2.14 кг. т.е. доставката би трябвало да бъде 214лв. Пиша им писмо,че мотора е 78 кг, с упаковка плюс 2-3-5 кг дали може да се сложи нещо и да се тарифира на тегло 100кг за да ми излезне доставката 214лв - отговарят ми да може, ще го опаковат и ще го изпратят на 23ти и да го чакам в офис еконт враца на 4 януари. Хубаво, вчера пътувам си за София, звъни телефон - добър ден, имате пратка с мотор, радостен минавам да си го пирбера и него .... и ... цена доставка е 360 лв. "Ами те колегите са го пуснали на килограм 78 по стандартна тарифа и излезна 360лв, свържете се с управлението"

      Е то да, там момчетата не са виновни, на товарителницата пише 360 искат ми 360,

      Но все пак съм доволен, въпреки,че трябваше да платя с близо 560 лв по-малко, ама .... ще си подредя кореспонденцията и ще пращам на управлението на Еконт, не че нещо ще се промени, но да си подам жалбата аз :“
      а бетата, май ще карам с търговци на коли ... пък да видя там какво ще стане
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #18
        До: Въпрос относно траялка???

        За да следиш в реално време какви ги вършат от Еконт, регистрирай се на сайта им. Така виждаш всички пратки от теб и към теб къде са в момента и разпечатка на товарителницата, за да можеш да реагираш навреме. Освен това гледам да се усмихвам на служителката в местния офис и тя е доста отзивчива

        Коментар


        • #19
          До: Въпрос относно траялка???

          ..като цяло даже и с набутването ..пак ти е дошла изгодно моторетката -не съжалявай

          ..дай снимки и на бетата ....не знам дали защото моята е такава ..но много ме кефят мерак ми е за една по нова от модела REV ..макар че и моята макар и по стара много си я харесвам де
          Последно редактирано от mitkov; 31-12-09, 09:13.

          Коментар


          • #20
            До: Въпрос относно траялка???

            Аз също съм решил да си взема от английския ебай траялка и мислех за доставка да се обърна към Еконт,ама явно трябва по помисля друг вариант като чета какви неприятности е имал с тях колегата paksss.
            Колко ще ти вземат търговците на коли да я докарат?
            Последно редактирано от viki terzieva; 04-01-10, 08:32.

            Коментар


            • #21
              До: Въпрос относно траялка

              Следя темата с голям интерес.
              Следя и испанските и английските онлайн магазини за някоя изгодна моторетка.
              От малък ми е мерак и ми харесва траяла (ако така е правилно да се напише) като спорт.
              Колега paksss пристигна ли и втората моторетка (Бетата)
              Пусни някоя снимчица, клипче да се порадваме и ние.
              Нямам много опит (т.е. нямам почти никакъв опит) с моторите, но сърцето ми вика да се взимам траялка и че това е моя мотор.
              Хора, които карат мотори викат да се кача да пробвам преди да взимам, ама в България май трябва да вземеш първо за да опиташ дали ти харесва и за това мисля да си взема не много нова и скъпа, а някоя нискобюджетна

              Коментар


              • #22
                До: Въпрос относно траялка

                действай
                има вероятност скоро да продавам моята нискобюджетна че да взема някоя по високо,,но май за сега и мойта си ме кефи и идеята е на стадий обмисляне

                Коментар


                • #23
                  До: Въпрос относно траялка

                  траялката като я карам обикновенно съм или сам, или в група където аз съм оператора, то общо ние които караме, само аз снимам и не винаги при това. Но определено е голям кеф и голямо натоварване с траяла поне за мен:

                  - първото след обслужване - масло, съединител и накладки което смених, или по-точно добавих бяха гардове, че тези хидравлични спирачки за малко да го отнесат, все на дясната страна падам, не знам защо веднъж не паднах наляво



                  а за каране, засега само любителско, имам си наблизо едно дере, с няколко камъка и си го катеря и дерето и камъните и се уча да овладявам кантаренето, ама не ми се отдава, не е като яденето и пиенето

                  мноооо зор



                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • #24
                    До: Въпрос относно траялка

                    а бетата я продадох още в софия, колегата който ми я докара я взе за племенника си, само й направих една обиколка на плаца и си стиснахме ръцете, че той пък не искаше монтеса, а аз мислих точно нея да я продавам ... бетата е по-хубава няма спор, но тя бе и по-нова година доста, РЕВ модел, спортна електроника - не знам има ли разлика с обикновенната но си е все в плюс ...
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос относно траялка

                      Колеги аз също имам Триал .Купих го преди около 3 месеца Много съм доволен от тази машина. Модела е Scorpa Sy-250 2004година , със Yamaha двигател е.
                      Стрялкам го из Троянскя балкан.Във началото всички гледаха като ударени и постоянно ми викаха че това е само мотор за номера,това не може да развие високa скорост,като тръгнем да караме ще трябва да ме чакат,няма седалка и е неудобно,разни такива .... Но след около седмица като му посвикнах , почнаха други коментари .Оказа се,че развива скорост(гоних се със едно Suzuki Jimny-аз на 5та зад него,той със 110км/ч),на някои места аз ги чакам и че е по удобно . Преди това имах една yamaha yz 125 и suzuki rm 125 , но това ми пасна най-добре.По принцип съм фен на 2тактови и като видях ,че триала е 2т викам "това е моят мотор"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос относно траялка

                        Яяя колега даи снимки да видим Скорпата.Имал ли си някакви проблеми с нея, от къде я купи и т.н. Предполагам има доста хора във форума на който също им е интересно.Скорпа са една от марките който никога не гледам когато разглеждам траялките по Английските сайтове поради високите цени който съм виждал да държат в редките случаи когато ми е попадала тяхна обява.
                        Иван Маринов
                        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                        ЕНДУРО ВАРНА

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос относно траялка

                          Поздрави на всички фенове на триала! Ето малко снимчици Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG063.jpg
Прегледи:1
Размер:132.8 КБ
ID:5196921 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG081.jpg
Прегледи:1
Размер:68.3 КБ
ID:5196923Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG065.jpg
Прегледи:1
Размер:131.4 КБ
ID:5196928Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABCD0010.jpg
Прегледи:1
Размер:112.0 КБ
ID:5196917Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG039.jpg
Прегледи:1
Размер:109.2 КБ
ID:5196929Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABCD0015.jpg
Прегледи:1
Размер:219.7 КБ
ID:5196927Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sdfg.JPG
Прегледи:1
Размер:28.3 КБ
ID:5196930Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG329.jpg
Прегледи:1
Размер:113.1 КБ
ID:5196916Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG271.jpg
Прегледи:1
Размер:109.8 КБ
ID:5196918Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG274.jpg
Прегледи:1
Размер:105.3 КБ
ID:5196920Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG299.jpg
Прегледи:1
Размер:202.6 КБ
ID:5196919Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG297.jpg
Прегледи:1
Размер:169.5 КБ
ID:5196922Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG322.jpg
Прегледи:1
Размер:195.7 КБ
ID:5196925Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG349.jpg
Прегледи:1
Размер:109.4 КБ
ID:5196924Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG338.jpg
Прегледи:1
Размер:98.4 КБ
ID:5196926
                          Взех я от Англия на търг за 1350 паунда.Пича беше много точен,направихме добра комуникация и ми я докара направо в Лондон.Нямам проблеми с нея,невроятно уравновесен мотор.Голям кеф е да се кара обаче още се уча(задобрявам лека полека).Скоро ше кача и снимки в ACTION Надявам се да пишат и други с Триалки и да се сприятелим .Нали сме от един team в края на краищата

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос относно траялка

                            браво много е готина скорпати
                            аз по едно време търсех такава но ми се сториха прекалено скъпи а и бяха голяма рядкост..явно са паднали защото си я взел на добра цена

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос относно траялка

                              Те все още са рядкост и скъпички . Просто съм изкарaл късмет

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X