Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Странен" шум в ГНП, Диско 1, 300тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Странен" шум в ГНП, Диско 1, 300тди

    Привет колеги!
    Повече от месец се "ровя" точно в отдела за Land Rover и наистина получих информация за почти всичко, което ме е интересувало. Стремя се, когато аз разреша проблем, също да го споделя, за да може евентуално аз да съм полезен...
    Притежавам: Диско 1, '95, 300 тди, Автомат
    Проблем: Когато дам на контакт от ГНП се чува странен шум - все едно някакво ел. моторче си върти там нещо...
    Първо си помислих, че е стоп клапана, но когато му откачих захранването, шумът си продължи... Проблемът не е в самият шум, който също доста дразни, щото се чува дори и от купето...
    Колата сутрин взе да пали трудно...
    А преди си палеше от раз...
    Въпрос: Възможно ли е, понеже източвах "боклуците" от гор. филтър (отдолу има една пластмасова пробка) нещо да съм "бъгнал" системата?
    Предварително Ви благодаря за евентуалните съвети!
    LR Disco I 300tdi
    Nissan Pathfinder
    Honda VF 750
    Suzuki GSXR 750

  • #2
    До: "Странен" шум в ГНП, Диско 1, 300тди

    Проблемът с паленето вероятно е от свещите - времето се захлади и сега си проличава, въпреки, че макар и по-трудно тези мотори палят дори без една читава свещ. Препиръчително е да ги смениш.
    А това дето бръмчи вероятно е нещо друго - виж дали нямаш допълнително поставена някаква инсталация за SVO - да работи на олио.
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #3
      До: "Странен" шум в ГНП, Диско 1, 300тди

      Така като гледам (в интерес на истината това, че гледам, абсолютно нищо не означава...) мисля (!), че нямам някакви "доработки" ...
      Ето под този куплунг (сн.1) има още един, по-малък, който има три жички... Едната отива към стоп клапана, а другите две явно към тази ел. "помпичка"...
      Като дам на "късо" стоп клапана, но откача другите кабелчета двигаtеля не пали...
      Като махна бушона (FUEL PUMP) спира странното жужене...

      Не си спомням добре, но мисля, че преди да отворя гор.филтър отдолу, този звук го нямаше...
      Защо въобще е този ел. мотор в помпата?!
      Вашите Дискотеки имат ли такива моторчета?
      Прикачени файлове
      LR Disco I 300tdi
      Nissan Pathfinder
      Honda VF 750
      Suzuki GSXR 750

      Коментар


      • #4
        До: "Странен" шум в ГНП, Диско 1, 300тди

        При мен също имам такова на Terrano-то, но бръмчи само след изключване от контакт. Вероятно връща някакво гориво, или нещо от сорта. При мен бръмчи за няколко секунди след като изключа от контакт.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: "Странен" шум в ГНП, Диско 1, 300тди

          Глупости!!!!!!!

          Няма никакви моторчета в помпата!

          Има само един соленоид на авансатора!
          Вероятно той бръмчи.
          Другото е HDK-то .... на български трябва да се нарича може би ... селсина ...

          Разгледайте една картинка на разглобена помпа и ..... не се излагайте повече ....
          Последно редактирано от CarTest™; 02-11-09, 11:00.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            До: "Странен" шум в ГНП, Диско 1, 300тди

            Това ли?
            Прикачени файлове
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: "Странен" шум в ГНП, Диско 1, 300тди

              Добре... Нека да няма моторче... Трябва ли "това" нещо да бръмчи постоянно, дори и при запален двигател? (като е на контакт - бръмчи, като не е на контакт - не бръмчи...)
              Това ПРЕЧИ ли на помпата? Вашите "бръмчат" ли?
              LR Disco I 300tdi
              Nissan Pathfinder
              Honda VF 750
              Suzuki GSXR 750

              Коментар


              • #8
                До: "Странен" шум в ГНП, Диско 1, 300тди

                Моето е 300tdi, автомат, 1998г.
                1. Така си бръмчи откакто съм го взел - повече от 2 години. Когато запаля - спира или аз спирам да го чувам, но май си спира.
                2. И 1 свещ да имаш изгоряла, паленето става кошмарно - сякаш всички са изгорели. В това отношение 300tdi няма нищо общо с 200tdi, което пък пали и без свещи. Измери свещите и смени изгорялата. Цялата хватка е основно в бодрото въртене на акумулатора, за да докара бързо компресия и като функция на това - температура в цилиндъра.

                Коментар


                • #9
                  До: "Странен" шум в ГНП, Диско 1, 300тди

                  Да Спарки .... това е!!

                  Да си бръмчи ...... на някой бръмчи на други не ....

                  На това ООВ-то му е Дюзата с датчика за движение на иглата ....
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    До: "Странен" шум в ГНП, Диско 1, 300тди

                    Колега CarTest, да разбирам ли, че това няма отношение към паленето? И че най-вече не пречи на нещо? Аз утре ще си измеря свещите и ще напиша как са...
                    И ще продължа да търся решение за това "бръмчене"...
                    LR Disco I 300tdi
                    Nissan Pathfinder
                    Honda VF 750
                    Suzuki GSXR 750

                    Коментар


                    • #11
                      До: "Странен" шум в ГНП, Диско 1, 300тди

                      Има отношение към паленето. Това чудо определя КОГА да се впръска горивото.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #12
                        До: "Странен" шум в ГНП, Диско 1, 300тди

                        Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                        Моето е 300tdi, автомат, 1998г.
                        1. Така си бръмчи откакто съм го взел - повече от 2 години. Когато запаля - спира или аз спирам да го чувам, но май си спира.
                        2. И 1 свещ да имаш изгоряла, паленето става кошмарно - сякаш всички са изгорели. В това отношение 300tdi няма нищо общо с 200tdi, което пък пали и без свещи. Измери свещите и смени изгорялата. Цялата хватка е основно в бодрото въртене на акумулатора, за да докара бързо компресия и като функция на това - температура в цилиндъра.
                        Да... Май, че ще излезнете прав за кошмарното палене... Открих една изгоряла свещ и веднага си поръчах 4 нови... Това "жужене" обаче много ми "пили" нервите... Само да му намеря номера или точното название и ще му видя "сметката"! Ще споделя резулта тук, за да може и Вие да го коригирате евентуално...
                        LR Disco I 300tdi
                        Nissan Pathfinder
                        Honda VF 750
                        Suzuki GSXR 750

                        Коментар


                        • #13
                          До: "Странен" шум в ГНП, Диско 1, 300тди

                          И на моето Диско 2 се появи това жужене след като смених филтри.Карам доста време така.Понеже стрелката на горивото не пада до долу си мисля че това жужене има нещо общо и с това.Май май ще се отваря резервоара да се види каква е хавата там.
                          LAND ROVER DISCOVERY II 2000,Td5,AUTO

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X