Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Датчик на маслото - проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Датчик на маслото - проблем

    Първоначално публикуван от emilganev Преглед на мнение
    И аз да се запиша тук - същите истории - стрелката не се вдига повече от първата бяла и в ниските обороти светва лампата.Веднага си помислих за варианта с батерията,защото след проблемите с фаровете(там ще допълня темата,защото имам нови неща) няколко пъти пада до нула и се налагаше да ме бутат и с подаване на ток и понеже е 55A.... Та,първото което направих отворих капачката от горе и на 900 оборота хвърля масло през капачката нещо към 20см на горе.След това извадих двете буски на датчика и сега стрелката се заби на макс,а лампата не светва.Ще търся нещо заместител на датчика, но нов,а не от морга.Някой да е взимал нещо на нормална цена като за Опел 10-20лв?
    Не знам как реши, че в датчика ти е проблема... Според мен не трябва да караш джипката докато в сервиз не ти замерят налягането, или не тестваш с друг сигурен датчик. Ако ти е заминала маслената помпа, имаш нещо задръстено, или като цяло имаш проблем така, че няма налягане на маслото мотора няма да изкара дълго! За съжаление датчика е по-скъп отколкото ти се иска... няколко пъти по толкова.
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • От: Датчик на маслото - проблем

      QUOTE=emilganev;2913546]...Ще търся нещо заместител на датчика...[/QUOTE]

      Добре де , нали го коментирахме днес - преди всичко щом юнаците имат подходящ накрайник , да ти замерят налягането на празен ход при загрял двигател .
      И адаша ти го е казал :

      Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
      ... Според мен не трябва да караш джипката докато в сервиз не ти замерят налягането, или не тестваш с друг сигурен датчик...
      Сега , аз бих се съгласил с него (ако и да пиша обикновено иронично на 3 ракии) и за проверка с друг датчик , за който се знае , че е читав , ама става излишно след като прочетох това (днес не ми го каза) :

      Първоначално публикуван от emilganev Преглед на мнение
      ... Та,първото което направих отворих капачката от горе и на 900 оборота хвърля масло през капачката нещо към 20см на горе....
      ... от там не би трябвало да хвърля . Масло колко ти гори ? Ма преди всичко : проверка на налягането .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Датчик на маслото - проблем

        Следобяда след като говорихме с теб го проверих това с капачката.Имали смисъл да мерим налягането с механичен?Иначе на 9000 съм долял не повече от 1.5л ,при положение,че имам теч от капака.Иначе бял пушек от зад имам само при студен двигател.
        п.с имам развитие по твоя въпрос,но утре ще ти звънна
        C20Nе '94 KБ

        https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

        Коментар


        • От: Датчик на маслото - проблем

          Първоначално публикуван от emilganev Преглед на мнение
          ....Имали смисъл да мерим налягането с механичен?...
          Естествено , че има . То това е истинското . Другото е та@ак работа .
          Белия пушек (извън студеното палене сутрин) е индикатор за друга болест (доколкото разбирам , при теб липсва), а 1.5 литра разход на масло ми се види множко .
          "Теч" от капака , ако е видимо омаслявен , е силно казано . Аз например имам подобен "теч" от семеринга на коляновия вал и за целия пробег на маслото (обикновено 8-8 500 км. ) доливам не повече от 800 грама масло . Това от 130 000 км. насам .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Датчик на маслото - проблем

            Утре ще гледам да премерим налягането.
            C20Nе '94 KБ

            https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

            Коментар


            • От: Датчик на маслото - проблем

              Налягането измерено! 2.5 на свободна 900 оборота,загрял мотор.При обороти над 3000 се качва налягането над 4.5 до 5
              C20Nе '94 KБ

              https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

              Коментар


              • От: Датчик на маслото - проблем

                Първоначално публикуван от emilganev Преглед на мнение
                Налягането измерено! 2.5 на свободна 900 оборота,загрял мотор.При обороти над 3000 се качва налягането над 4.5 до 5
                Според мен, показанията са в норми, значи или датчика се е скапал, или някъде по веригата му, дава лъжливи отклонения... По-важното е, че имаш нормално налягане.

                Коментар


                • От: Датчик на маслото - проблем

                  Надявам се да е хубаво времето и в събота да видим таблото и онава каквото и да било да се оправи,ако е повредено и тогава ще се види датчика.Ще карам така изключен няколко дни
                  C20Nе '94 KБ

                  https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                  Коментар


                  • От: Датчик на маслото - проблем

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160324_205620.jpg
Прегледи:1
Размер:36.2 КБ
ID:5708092
                    Здравейте колеги,наскоро се сдобих с ОФА КБ 2.0 93г. И показаниято на налягането на маслото на таблото ме притеснява защото винаги стои на максимума,Маслото е мобил 15/40 сменено преди две седмици на около 1000 km.Това проблем ли е и къде е проблема ако е? И ако е удобно някой колега с такава фронтета от Пловдив да пише едно лично и да я погледне дали е добре и дали и ма нещо защото тва ми е първото 4х4 и първия опел.Нямам идея как трябва да се държи колата при движение и т.н.Благодаря предварително! Лека и спорна!

                    Коментар


                    • От: Датчик на маслото - проблем

                      Като тръгнеш да палиш колата сутринта, веднага на секундата ли се забива стрелката догоре, преди смяната на маслото как е била стрелката? При мен стрелката стои догоре като при теб, но само когато сменям маслото всяка година и се държи така около 2-3 месеца, отделно като позагрее нормално се смъква на предпоследното деление при празен ход, а ако маслото е по-старо, стои на второто деление при празен ход и в зависимост от оборотите. Но не е нормално ако постоянно ти е догоре при всички обстоятелства, при Мерцедеса например 124-ката показва така догоре и постоянно маслото, но при фронти не мисля че трябва да е така освен ако не е чисто нов двигателя

                      Коментар


                      • От: Датчик на маслото - проблем

                        Постоянно е там независимо от обстоятелствата.веднага след запалването скача на макса и така остава докато не я загася.Взех я със сменено масло и нз какво е показваша преди.

                        Коментар


                        • От: Датчик на маслото - проблем

                          Тя-стрелката е толкова ненормално нагоре, като гледам снимката, че диагнозата е скапан окъсил датчик (по-малко вероятно), или окъсили жици към датчика.
                          ОФА КБ X20SE + метан

                          Коментар


                          • От: Датчик на маслото - проблем

                            Аз понеже още не съм го направил моето табло и си карам с изключен датчик и точно след като дам контакт стрелката залепва горе както при теб.Така че не е лошо да започнеш от датчика,дали няма махнат кабел,ако е имало проблеми с показанието като при мен.
                            C20Nе '94 KБ

                            https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                            Коментар


                            • От: Датчик на маслото - проблем

                              Тъкмо бях да видя кабелите на датчика и както каза колегата emilganev единия кабел,който мисля , че е маса беше откачен.Изкарах и другия с пластмасовия накрайник и ги зачистих хубаво.След свързването и на двата както си трябва стрелката на таблото проработи.НО не така както очаквах.През първите 2 минути работеше както трябва - на празен ход стоеше на милиметър над първата черта,при подаване на газ отиваше между последните две почти до макса и загасих мотора.След запалване стрелката полудя - на празен ход подскача от първата стрелка до средата и то постоянно трепти.При подаване на газ скача с трептене до макса и стои там и си трепери докато не мине на празен ход и пак се връща на първата черта и си трепери в интервала от първата черта до средата.

                              Коментар


                              • От: Датчик на маслото - проблем

                                Правиш като мен - отиваш и мериш за налягането за да елиминираш евентуален проблем с помпата. След това нещата едно по едно ще се наместят.
                                C20Nе '94 KБ

                                https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X